28 Haziran 2012, Perşembe 09:22:33

AIRPORTHABER DE DİLE GETİRMİŞTİ

Türkiye'nin takındığı tavrın sebebi belli oldu. Türkiye vereceği karşılıkla Esad'ı yalnızlaştıran politakanın tersine dönmesini ve dünya tarafından muhatap alınan bir lider olmasını istemiyor. AirportHaber'in de ilk gün dile getirdiği ve kulislerde konuşulan ikinci şok iddia ise pilotlarından birinin kendisini fırlattığı ve Suriye'nin elinde esir olduğu...
  • verdigim puanlamayi soyle dusunerek yazdim...: Astronot adayimizin cok gizli bir goreve gittigini ,yani yem olarak kullanilmak uzere gonderildigini anlayip sonra bunu acikca medyaya anlatacagindan korkulabilinecegini dusundugumden dolayi (hakli/haksiz tezine gore) TC = 0,1% verdim... Suriyeye gelince uzuntuyle bunu dusunuyorumki cok iyi davranmadiklarini dusun dugumden dolayi 60% verdim.... Ortaya atilan (bence)her iki taraftanda bir takim yalanlar var TC- uluslararasi sular ve fuze ----Suriyeninkide dogrudan restlesmemek icin TC ucagi oldugunu bilmiyorduk..... Sadece bunlari goz onunde tutarak boyle dusunuyorum..........Tabiki hukemetimize inanmak ve guvenmeye devam ediyoruz ......
  • O pilotlarin bulunma olasiligi % olarak bence soyle : TC tarafindan 0,1% ,Suriye tarafindan 60% .............
  • Zeki Muren'de olmedi. Gecen Istanbul'da firindan ekmek alirken gormusler
  • airporthaber olarak siz pilotlarin atlamiş olaibleceğini dile getirmediniz. sadece ben yorumlarimda dile getirdim. ve size bir daha açıklayayım. pilotlardan 1 i değil 2 si de atlamiştir. atlama durumlarinda pilotlar ikili atlarlar. çok esktra bir durum yok ise. 4 postal bulunduysa ve kasklar bulunduysa o pilotlar kesinlik atlamiş demektir. ucagin burnu , onu arkasi neresi vurulursa vurulsun atlama şansı olabilir duruma gore. uçak ikiye bolunse bile atlama şansı olur. kaldi radar kayitlarindan alınan bilgiler ucagin vurulduktan sonra 4 dakika uçmuş oldugunu gosteriyor yani. pilotlar vurulduktan sonra en az 3,3.5 dakika uçağa kumanda etmişler, ve buyuk ihtimal ile de uçağa kontrol edemeyeceklerini anlayınca atlamişlardir. ve atladiktan sonra kolay yuzmek için botlarini çıkarmişlardir. yuzmelerine de pek gerek yoktur. cunku atladiktan sonra bir deniz botu sandalyenin altindan çıkar ve pilotla beraber denize iner(bunun adına da dingi denir)o pilotlar atladi.

Türk keşif uçağının düşürülmesinden sonra Ankara'da arka arkaya düzenlenen toplantılarda, konu bütün yönleri ile masaya yatırıldı ve hükümet buna göre bir tavır belirledi. Türkiye'nin savaşa kadar gidebilecek sert bir tavır ortaya koymamasında ise Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın gerçek niyeti etkili oldu. Ankara, Türk uçağın uluslararası sularda düşürülmesini "Esad, ülkesinde sıkışmış, halkını öldüren bir kişi konumunda. Dünya kamuoyunda muhatap alınmak, katliamlarını ve kendini meşru kılmak için savaş istiyor" şeklinde değerlendirildi. Suriye'den özür ve tazminat talebi de gündeme geldi ancak bundan "Tazminat, özür veya savaş gibi bir karar, Esad'ı dünya kamuoyunda yalnızlaştıran politikaların tam tersi sonuç doğurur. Esad, zaten muhatap alınmak istiyor. Bu tür bir yaklaşım onun devlet başkanı olarak muhatap alınmasını sağlar" düşüncesi ile vazgeçildi.

RUSYA-ÇİN DESTEK VERİR

Hükümete göre ayrıca İran, Rusya ve Çin'in, halkına yaptığı katliamlar nedeniyle köşeye sıkışan Esad'a, şimdilik stratejik hesaplarla destek veriyor. Ancak olası bir savaş halinde ise durumun hemen değişeceği ve bu ülkelerin Suriye'ye güçlü destek vermesinin yolunu açacağı konuşuldu. Toplantılarda, Türk uçağını düşüren füze sistemleri ile bunları kullanan teknik ekibin de Rus olduğu iddiası da tartışıldı. Yapılan bu değerlendirmelerden sonra Türkiye'nin, zaten bitme noktasına gelen Esad yönetimine can suyu olacak bir hareketten kaçınması, konunun uluslararası platforma taşınması ve askeri angajmanlarda değişiklik yapılması benimsendi.

KIRILMA NOKTASI

Toplantılar sırasında, son bir yıl içinde Türkiye sınırlarının 922 kez ihlal edildiği, bunlardan 102'sinin Suriye'den geldiği bilgisi paylaşıldı. Sınır ihlali yapanlar arasında 5 Rus uçağının da bulunduğu, bunların Karadeniz'de hava sahasını ihlal ettiği, Türk F-16 eşliğinde hava sahasından çıkartıldığı da bildirildi. Hükümet, Suriye'yi Ortadoğu politikası için "kırılma noktası" olarak görüyor. Türkiye'nin bölgede güçlenmesini istemeyen ülkeler Suriye ile sorun yaşanmasını istiyor. Yaşanan süreç sonrasında Türkiye ya Ortadoğu'da derin bağlar oluşturup güçlenecek ya da Ortadoğu politikası tamamen çökecek. Hükümetin görüşü, Türkiye'nin başarıya daha yakın olduğu yönünde.

PİLOT ESİR Mİ?

Ankara'da, uçağın önden vurulmuş olması halinde pilotların fırlatma butonuna basıp kurtulmuş olabileceği konuşuldu. Kulislerde, pilotlardan birinin Suriye'nin elinde esir olduğuna ilişkin bir iddia dolaşıyor ancak bunu kanıtlayacak bilgi bulunmuyor. İki pilotu arama çalışmaları sürüyor.

AirportHaber de pilotlarımızdan birinin Suriye'nin elinde olduğu iddiasını gündeme getirmişti. TIKLAYINIZ...

(Sabah) 

AIRPORTHABER DE DİLE GETİRMİŞTİ

Facebook Yorum

Yorumlar

pilotlarin bulunma olasiligi 2 ~ 6 yıl önce
verdigim puanlamayi soyle dusunerek yazdim...: Astronot adayimizin cok gizli bir goreve gittigini ,yani yem olarak kullanilmak uzere gonderildigini anlayip sonra bunu acikca medyaya anlatacagindan korkulabilinecegini dusundugumden dolayi (hakli/haksiz tezine gore) TC = 0,1% verdim... Suriyeye gelince uzuntuyle bunu dusunuyorumki cok iyi davranmadiklarini dusun dugumden dolayi 60% verdim.... Ortaya atilan (bence)her iki taraftanda bir takim yalanlar var TC- uluslararasi sular ve fuze ----Suriyeninkide dogrudan restlesmemek icin TC ucagi oldugunu bilmiyorduk..... Sadece bunlari goz onunde tutarak boyle dusunuyorum..........Tabiki hukemetimize inanmak ve guvenmeye devam ediyoruz ......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotlarin bulunma olasiligi ~ 6 yıl önce
O pilotlarin bulunma olasiligi % olarak bence soyle : TC tarafindan 0,1% ,Suriye tarafindan 60% .............

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 6 yıl önce
Zeki Muren'de olmedi. Gecen Istanbul'da firindan ekmek alirken gormusler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airporthaber mi dile getirdi ?? ~ 6 yıl önce
airporthaber olarak siz pilotlarin atlamiş olaibleceğini dile getirmediniz. sadece ben yorumlarimda dile getirdim. ve size bir daha açıklayayım. pilotlardan 1 i değil 2 si de atlamiştir. atlama durumlarinda pilotlar ikili atlarlar. çok esktra bir durum yok ise. 4 postal bulunduysa ve kasklar bulunduysa o pilotlar kesinlik atlamiş demektir. ucagin burnu , onu arkasi neresi vurulursa vurulsun atlama şansı olabilir duruma gore. uçak ikiye bolunse bile atlama şansı olur. kaldi radar kayitlarindan alınan bilgiler ucagin vurulduktan sonra 4 dakika uçmuş oldugunu gosteriyor yani. pilotlar vurulduktan sonra en az 3,3.5 dakika uçağa kumanda etmişler, ve buyuk ihtimal ile de uçağa kontrol edemeyeceklerini anlayınca atlamişlardir. ve atladiktan sonra kolay yuzmek için botlarini çıkarmişlardir. yuzmelerine de pek gerek yoktur. cunku atladiktan sonra bir deniz botu sandalyenin altindan çıkar ve pilotla beraber denize iner(bunun adına da dingi denir)o pilotlar atladi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000