15 Ekim 2016, Cumartesi 10:25:40

3. havalimanının gelirleri Fona aktarılacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, boğaz köprüleri ile Üçüncü Havalimanı'nın gelirlerinin Türkiye Varlık Fonu kapsamına alınacağını belirtti.
  • Esimin Denizli`li olmasi sebebiyle THY ucusu ile denizliye gitmistik. Olayin gerceklestigi tarihlerde yukarda belirtilen sahis ekonomi bakani secilmis ve ayni ucakta bizimle ucus gerceklestirmisti. Beyfendinin ucagi gec kalmis olmasi ve emriyle ucagin 1 saatten fazla rötar yaptirilmis olmasi yüzünden hakkimiza taciz edilmistir. Siyasetcilerin mülayim (günümüz türkcesi ile karistirmayin lütfen) olmasi gerekirken ne hikmetse hep halk ve bireyler ezilen oluyor. Umarim Türkiye eski namuslu ve serefli siyasetci kavramina tekrar kavusur.
  • ucuncu havalimanin gelirleri daha ihale basinda havuz fonuna aktarildi.. fon ile tv kanali ve gazeteler alindi,medyada havuz medyasi yapildi..
  • Devlet diyor ki ihaleye katılanlara daha önce birkaç tane havaalanı, köprü, tünel yaptın mı. Yerli firmalar mecburen bir yabancıyı takıp koluna katılıyor ihaleye. Böylece yapabilecek olsa bile yabancısız ihaleye giremiyor firmalar. Sonra uçak ve araba yapmaktan bahsediyoruz.
  • Bunlar hazine garantili dış kredi ile yapıldı. Onun ödemesinden bahsetmiyor. Yanıltma ve üstüne hayal ticareti var ortada.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, boğaz köprüleri ile Üçüncü Havalimanı'nın gelirlerinin Türkiye Varlık Fonu kapsamına alınacağını belirtti.

Bakan Zeybekci, "Fonda hedef 300 milyar dolar. Bu dev projelerin gelirleri uluslararası piyasalarda satılacak, nakde çevrilecek. Fon yurtdışında benzer yatırımlar yaparak gelirlerini de proje pazarlama sistemi ile satacak" dedi.

Fon kapsamında diğer yatırımlar için de benzer modelin uygulanacağını belirten Bakan Zeybekci, şöyle devam etti: "3. Havalimanı için her yıl Hazine'ye 1 milyar olmak üzere 25 yılda 25 milyar euro ödenecek. Hazine'ye diyeceğiz ki, bu gelirini devret. Bu gelir de uluslararası piyasalarda satılacak. Kanal İstanbul dehşet bir proje. Darphane gibi para basan köprü gelirlerimiz var. Bu haklar fona devredilince, ben bu geliri bugünden 10 yıllığına satacağım. Hazine'ye de bu geliri aynen ödeyeceğim. Bütün gayrimenkul ve taşınmazları tek tek kâğıda çevireceğiz."

3. havalimanının gelirleri Fona aktarılacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Burak Arpacioglu ~ 2 yıl önce
Esimin Denizli`li olmasi sebebiyle THY ucusu ile denizliye gitmistik. Olayin gerceklestigi tarihlerde yukarda belirtilen sahis ekonomi bakani secilmis ve ayni ucakta bizimle ucus gerceklestirmisti. Beyfendinin ucagi gec kalmis olmasi ve emriyle ucagin 1 saatten fazla rötar yaptirilmis olmasi yüzünden hakkimiza taciz edilmistir. Siyasetcilerin mülayim (günümüz türkcesi ile karistirmayin lütfen) olmasi gerekirken ne hikmetse hep halk ve bireyler ezilen oluyor. Umarim Türkiye eski namuslu ve serefli siyasetci kavramina tekrar kavusur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
ucuncu havalimanin gelirleri daha ihale basinda havuz fonuna aktarildi.. fon ile tv kanali ve gazeteler alindi,medyada havuz medyasi yapildi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UçanKaçan ~ 2 yıl önce
Devlet diyor ki ihaleye katılanlara daha önce birkaç tane havaalanı, köprü, tünel yaptın mı. Yerli firmalar mecburen bir yabancıyı takıp koluna katılıyor ihaleye. Böylece yapabilecek olsa bile yabancısız ihaleye giremiyor firmalar. Sonra uçak ve araba yapmaktan bahsediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UçanKaçan ~ 2 yıl önce
Bunlar hazine garantili dış kredi ile yapıldı. Onun ödemesinden bahsetmiyor. Yanıltma ve üstüne hayal ticareti var ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000