14 Temmuz 2009, Salı 19:46:04

UÇAK HAVADA YIRTILDI

Southwest Havayolları uçağı kalkıştan hemen sonra büyük tehlike atlattı. Uçağın kuyruk bölümü yırtılınca kabin basıncı düştü, pilot zorunlu iniş yaptı.
  • noldu aırbus cılara laf atanlar burda pek gezmıyolar galıba.olmus bıtmıs ucuz atlatılmıs.sonuc gene boıng ve de devamı olacaktır.haberde de aırbus denmıs.turbulans nerde govdede yırtık nerde.kel alaka sozum ona aırbus a da camur atılacak.gulerım ben buna :)))
  • FIRLAYAN TAŞLAR VEYA DİĞER FOD LER METAL ATELYESİNDEN GELİP REÇİNLERİMİ SÖKTÜLER.VEDE PARÇA AYRILDI..VEYA KABİN BASINCINAMI DAYANAMADI.AMA SİZ HAKLISINIZ UZAYLILAR YAPMIŞTIR.SRM OKUYUP BU İŞİ YAPARLAR.VEYA ESKİLER BİLİR..JAVS ÇAĞIRMIŞLARDIR..GENÇLER PEK TANIMAZLAR.İMZA ATMAKLA ÇÖZÜM OLMUYOR DAİMA DOĞRU İŞİ YAPACAKSINIZ VEYA BIRAKACAKSINIZ..
  • ARKADAŞIM..SENDEN ÖNCE YAZAN ARKADAŞTA PANELSİZ UÇAK UÇURUYOR..DEMEKKİ TEKNİSYEN DEĞİL BU ARKADAŞ..YAPMAYIN TEKNİSYENLİKTE İLK ÖNCE DOĞRUYU SÖYLEMEK LAZIMDIR..DEMOGOJİ BİZLERİN İŞİ DEĞİL.LÜTFEN %100 İSE UÇAĞI UÇUŞA VERİN. KORKMAYIN YAPAMIYORSANIZ ONU BİLEMEM..SİZE KALMIŞ.
  • ben bu tip formlarla tanıştığım zaman belki sen dünyada yoktun..ŞİMDİ BAKIPTA GÖRMEYEN VEDE GÖRDÜĞÜNÜ ANLAMAYAN SEN EĞER GÖVDE VEYA SİZİN TABİRİNİZLE METAL YORGUNLUĞU VAR İSE SEN ANLAMASSIN ABİLERİNE SORACAKSIN.ONLAR SANA ANLATIR..TRANSİT CHECK FORMUNA GELİNCE BİR DAHA BAK.OLURMU YOKSA BEN BURADAN YAZARIM..SENDE GECE LANBASIZ DOLAŞAN TEKNİSYENLERDENMİSİN.

Soutwest Havayolları’na ait Boeing 737-300 tipi uçak, 126 yolcu ve 5 mürettebat ile  Nashville’den Baltimore’a gerçekleştirdiği uçuş esnasında tırmanma uçuşunu gerçekleştirirken, kalkışından 24 dakika sonra uçağın tavanında ve dikey stabilizenin tam önünde 30 santimetre büyüklüğünde bir delik açıldı.

Kabin basıncının aniden düşmesiyle oksijen maskeleri indi ve acil duruma haline geçilerek 6 dakika içinde uçak 11 bin feet irtifaya indirildi. Mürettebat, uçağı Batı Virginia’daki Charleston's Yeager Airport’a yönlendirdi ve uçak 20 dakika sonra başarılı bir şekilde inişini gerçekleştirdi.  Korkutan olayda kimsenin burnu dahi kanamadı.

Yolcular daha sonra Boeing 737-700 tipi başka bir uçakla 3 buçuk saatlik gecikmeden sonra Baltimore’a hareket etti.

FAA ve NTSB uçağın tavanında açılan delikle ilgili araştırmalara başladı. FAA yaptığı açıklamada açılan bu deliğin oldukça ciddi bir hasar olduğunu belirtti.
Southwest Airlines ise tedbir amaçlı olarak bütün filosundaki uçakları incelemeye aldı.

Bir başka üzücü olaysa Jetblue Havayolları’na ait Airbus A320-200 tipi uçakta yaşandı. New York – Fort Meyers seferini gerçekleştiren uçak Meyers’a yaklaşırken türbülansa girdi. Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) yaptığı açıklamada, dört kişinin ciddi bir şekilde yaralandığını, hasarın boyutunun ise bilinmediğini açıkladı.

UÇAK HAVADA YIRTILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
noldu aırbus cılara laf atanlar burda pek gezmıyolar galıba.olmus bıtmıs ucuz atlatılmıs.sonuc gene boıng ve de devamı olacaktır.haberde de aırbus denmıs.turbulans nerde govdede yırtık nerde.kel alaka sozum ona aırbus a da camur atılacak.gulerım ben buna :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
FIRLAYAN TAŞLAR VEYA DİĞER FOD LER METAL ATELYESİNDEN GELİP REÇİNLERİMİ SÖKTÜLER.VEDE PARÇA AYRILDI..VEYA KABİN BASINCINAMI DAYANAMADI.AMA SİZ HAKLISINIZ UZAYLILAR YAPMIŞTIR.SRM OKUYUP BU İŞİ YAPARLAR.VEYA ESKİLER BİLİR..JAVS ÇAĞIRMIŞLARDIR..GENÇLER PEK TANIMAZLAR.İMZA ATMAKLA ÇÖZÜM OLMUYOR DAİMA DOĞRU İŞİ YAPACAKSINIZ VEYA BIRAKACAKSINIZ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ARKADAŞIM..SENDEN ÖNCE YAZAN ARKADAŞTA PANELSİZ UÇAK UÇURUYOR..DEMEKKİ TEKNİSYEN DEĞİL BU ARKADAŞ..YAPMAYIN TEKNİSYENLİKTE İLK ÖNCE DOĞRUYU SÖYLEMEK LAZIMDIR..DEMOGOJİ BİZLERİN İŞİ DEĞİL.LÜTFEN %100 İSE UÇAĞI UÇUŞA VERİN. KORKMAYIN YAPAMIYORSANIZ ONU BİLEMEM..SİZE KALMIŞ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ben bu tip formlarla tanıştığım zaman belki sen dünyada yoktun..ŞİMDİ BAKIPTA GÖRMEYEN VEDE GÖRDÜĞÜNÜ ANLAMAYAN SEN EĞER GÖVDE VEYA SİZİN TABİRİNİZLE METAL YORGUNLUĞU VAR İSE SEN ANLAMASSIN ABİLERİNE SORACAKSIN.ONLAR SANA ANLATIR..TRANSİT CHECK FORMUNA GELİNCE BİR DAHA BAK.OLURMU YOKSA BEN BURADAN YAZARIM..SENDE GECE LANBASIZ DOLAŞAN TEKNİSYENLERDENMİSİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000