04 Aralık 2010, Cumartesi 09:02:55

TÜRKLER UÇUYOR!

Türkiye'deki havalimanı ve havaalanlarında 11 ayda 96 milyon 275 bin 424 yolcuya hizmet verilirken, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,9 oranında artış sağlandı. 2010 yılı sonunda havalimanı ve havaalanlarındaki yolcu sayısının 100 milyonun üzerine çıkması bekleniyor.
  • bu durum tabi türkiyedeki her havayolunun filolarına kattığı yeni uçaklarla olan artışa oranla biletlere yansıyan indirim rakamlarıyla bu hale geliyor buda halka güzel yansıyor tabi türkiyedeki bir öenmli eksiklik bölgesel uçaklarda alsalar belki herkez uçağı kullanır,avrupada ya da amerika'da olsun bir çok büyük havayolu firmalarının bölgesel uçakları var,ve normal kampanya dışı fiyatlar türkiyedeki kampanyalı fiyatlar gibi sizin türkiyeden gönderilen Avro RJ leri yada CRJ,yada embrear ERJ,seri tipi uçakları vızır vızır kullanıyorlar türkiyenin nesi eksik kullanmasın,türkiyenin coğrafi konumu bu uçaklar için son derece müsait,ve türkiye'ye bolca çapraz uçuş lazım,buda bu uçaklarla olur,çok yol kat etmemz lazım
  • yolcu sayısında artıs var,ucak alımı sayısında artıs var,bılet fıyatlarında artıs var,yer ısletme ve bılet satısın maas larında da artıs var ama kabın ekıplerının maaslarında artıs yok.sırketler ve sahıplerıne para kazandıralım bız bundan nasıplenemıyelım.bumudur adalet....

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada belirtilen 2010 Yılı Kasım Sonu istatistiklerine göre, 11 aylık sürede Türkiye'deki havalimanı ve havaalanlarında 96 milyon 275 bin 424 yolcuya hizmet verildi. Geçen yılın aynı dönemine göre yolcu sayısında yüzde 20,9 oranında artış sağlanırken, 2010 yılı sonunda havalimanı ve havaalanlarındaki yolcu sayısının 100 milyonun üzerine çıkmasının bekleniyor.

Bir önceki yılın Kasım ayı sonuna göre uçak trafiği, iç hatlarda yüzde 19,5 artışla 457 bin 919, dış hatlarda yüzde 14,5 artışla 396 bin 317 oldu. Hizmet verilen toplam uçak trafiğinin 270 bin 785 üst geçiş trafiği (overflight) ile birlikte 1 milyon 125 bin 21 oldu.

BAYRAM TATİLİ YARADI

Hac dönemi ve dokuz günlük Kurban Bayramı tatili nedeni ile Kasım Ayı'nda tüm havalimanı ve havaalanlarında yoğunluk yaşanırken, havalimanı ve havaalanlarında 2010 yılı Kasım ayında toplam 7 milyon 120 bin 473 yolcu hizmet aldı. 2009 yılı Kasım ayına göre yolcu sayısı iç hatlarda yüzde 19,8 artışla 4 milyon 92 bin 495, dış hatlarda yüzde 20,8 artışla 3 milyon 27 bin 978'e yükseldi.

Ayrıca 2010 Yılı Kasım ayı itibariyle; uçak trafiğinde bir önceki yılın Kasım ayına göre, iç hatlarda yüzde 30,9, dış hatlarda yüzde 15,2 artış gerçekleşti.

1 MİLYON 912 BİN TON YÜK

Öte yandan yolcu ve uçak trafiğindeki artışlara paralel olarak, havalimanı ve havaalanlarında, 2010 yılı Kasım ayı sonu itibariyle 1 milyon 912 bin 246 ton yük taşındı.

TÜRKLER UÇUYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
bu durum tabi türkiyedeki her havayolunun filolarına kattığı yeni uçaklarla olan artışa oranla biletlere yansıyan indirim rakamlarıyla bu hale geliyor buda halka güzel yansıyor tabi türkiyedeki bir öenmli eksiklik bölgesel uçaklarda alsalar belki herkez uçağı kullanır,avrupada ya da amerika'da olsun bir çok büyük havayolu firmalarının bölgesel uçakları var,ve normal kampanya dışı fiyatlar türkiyedeki kampanyalı fiyatlar gibi sizin türkiyeden gönderilen Avro RJ leri yada CRJ,yada embrear ERJ,seri tipi uçakları vızır vızır kullanıyorlar türkiyenin nesi eksik kullanmasın,türkiyenin coğrafi konumu bu uçaklar için son derece müsait,ve türkiye'ye bolca çapraz uçuş lazım,buda bu uçaklarla olur,çok yol kat etmemz lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yolcu sayısında artıs var,ucak alımı sayısında artıs var,bılet fıyatlarında artıs var,yer ısletme ve bılet satısın maas larında da artıs var ama kabın ekıplerının maaslarında artıs yok.sırketler ve sahıplerıne para kazandıralım bız bundan nasıplenemıyelım.bumudur adalet....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000