10 Ekim 2016, Pazartesi 20:42:07

Esenboğa'ya inen uçağın lastikleri yandı

Orman Genel Müdürlüğü'ne ait Cessna 605 Citation 6 tipi uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'na inişinde lastikleri yandı. ARFF ekipleri olaya müdaha etti.
  • Bu uçak hangi kurumdan alındı orman a MIT den kuyruk tescili neydi TAN aklıma film geldi hani bu kaset beş saniye sonra kendini imha eder diye bir cümle ile başlardı acaba mit de o filme ozenmesin
  • a
  • ogm uçak işleteceğine işine baksa daha iyi olmaz mı? ye kürküm ye...
  • Havacılık sektörü haberlerinin yayınlandığı ve genelde bu sektörde faaliyet gösteren insanların takip ettiği bu sitede bir kaza haberi yayınlanıyor, sadece bir kişi "Geçmiş olsun" diyor bu çok üzücü. Herkes olayın ne olduğunu bilmeden yorum yapmış. Bu belki normal olabilir, ancak yorumlar kazanın nedenine dair aydınlatıcı bilgi ve tahminlerden ziyade kurum ve şahısları suçlamaya ve karalamaya yönelik. Bu durumu camia açısından üzücü buluyorum. ASLINDA DURUM ŞU: Arkadaşlar bu uçak satılamadığı için OGM ye hibe edildi. Parayla alınmadı. Hibe edilmese MKEK ya hurdaya verilecekti. OGM bu uçağın heba olmasını önledi. Kazaya gelince, olmasa iyiydi ama oldu. Allah beterinden korusun. Camiamıza geçmiş olsun diyelim. Elbette nedenleri araştırılıp gereken neyse yapılacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü'ne ait Cessna 650 VI tipi uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'na inişinde lastikleri yandı.

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre; Orman Genel Müdürlüğü'ne ait Cessna 650 Citation VI tipi uçak Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. Ancak havalimanına teker koyan uçağın lastikleri yandı.

Esenboğa Havalimanı DHMİ ARFF (Aircraft Rescue and Fire Fighting - Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) ekipleri olaya derhal müdahale etti.

Olay sonrası OR-0177 kuyruk tescilli uçak bu hale geldi;Esenboğa'ya inen uçağın lastikleri yandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Görevimiz tehlike ~ 2 yıl önce
Bu uçak hangi kurumdan alındı orman a MIT den kuyruk tescili neydi TAN aklıma film geldi hani bu kaset beş saniye sonra kendini imha eder diye bir cümle ile başlardı acaba mit de o filme ozenmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 2 yıl önce
a

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumcu ~ 2 yıl önce
ogm uçak işleteceğine işine baksa daha iyi olmaz mı? ye kürküm ye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GEÇMİŞ OLSUN ~ 2 yıl önce
Havacılık sektörü haberlerinin yayınlandığı ve genelde bu sektörde faaliyet gösteren insanların takip ettiği bu sitede bir kaza haberi yayınlanıyor, sadece bir kişi "Geçmiş olsun" diyor bu çok üzücü. Herkes olayın ne olduğunu bilmeden yorum yapmış. Bu belki normal olabilir, ancak yorumlar kazanın nedenine dair aydınlatıcı bilgi ve tahminlerden ziyade kurum ve şahısları suçlamaya ve karalamaya yönelik. Bu durumu camia açısından üzücü buluyorum. ASLINDA DURUM ŞU: Arkadaşlar bu uçak satılamadığı için OGM ye hibe edildi. Parayla alınmadı. Hibe edilmese MKEK ya hurdaya verilecekti. OGM bu uçağın heba olmasını önledi. Kazaya gelince, olmasa iyiydi ama oldu. Allah beterinden korusun. Camiamıza geçmiş olsun diyelim. Elbette nedenleri araştırılıp gereken neyse yapılacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000