11 Aralık 2009, Cuma 15:51:38

DHMİ'YE KAR VIZ GELİR!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), 9 adet kar mücadele aracı teslim aldı…
  • DHMİ NİN PERSONEL KALİTESİ BAZI BÖLÜMLERDE OLDUKÇA KÖTÜ DURUMDA BAZI KİŞİLER DEVLET MEMURU ZİHNİYETİYLE İŞLERİ GÖTÜRMEKTE BU KURUM ÖZEL SEKTÖRDE OLSA % 50 Sİ ÇALIŞTIRILMAZ KPSS DE 95 ALMAK HERŞEYİ ÇÖZMÜYOR
  • türkiyede işletilen tüm havaliman ve meydanlarda işletici kuruluş DHMİ bütün hizmet dallarında yeterli düzeydedir. personeli vefakar ve calışkandır.yetişmistir.hizmetlerin nasıl ve nezaman başlayacagını bilen bu yetişmiş elemanlara güvenin.bu işler kıskanclıkla ve bilincsiz eleştirilerle olmaz.DHMİ de calışan tüm elamanlara başarılar dilerim tuncay.
  • hava alanı işletmesinde tek uzman kuruluş olan DHMİ arac gerec ve techizat ile yetişmis personeli yeterli düzeydedir. menfi görüşlerde bulunan belliki atamalardan kuyruk acısı olan menfi görüşte olan birisidir. bu teşkilata 26 sene hizmet vermis bir emekli personel olarak lütfen varsa olumlu görüşlerinizi belirtin. tuncay.
  • dhmi artık bu işlerden elini çekmeli.maalesef bu zihniyetle havacılık gibi modern bir iş yürümüyor.dhmi ancak kendisi gibi zihniyeti 1960 larda kalmış devlet demir yolları işletmesiyle uğraşsın.neden mi ; 1-uçuş kontrol uçakları şu anda nerede ne zaman alındı ve uzun bir süre uçuş kontrolünü dhmi nin milyon dolarlık uçaklarının yerine yabancı bir şirketin 600 bin dolarlık pervaneli uçağı kullanılmışmıdır.kaç para verilmiştir.2-esenboğa da 2 pistin aynı anda ıls sistemleri ile birlikte faal olma süresi ne kadar olmuştur.03r hala bakımdamıdır.bu pistlerin faal tutulamama işlemleri için ne kadar para harcanmıştır.3-yeni radar sisteminin akıbeti nedir.milat olması beklenirken uçaklar neden hala 8 mil aralıklarla diziliyor.gibi

DHMİ, 9 adet çekerli tip kombine kar mücadele aracı aldı.

Konuya ilişkin açıklama yayınlayan DHMİ, araçların özelliklerini de detaylarıyla açıkladı.

Açıklamada:

9 ADET ÇEKERLİ TİP KOMBİNE KAR MÜCADELE ARACI TESLİM TÖRENİ YAPILDI.

 Araçların tahsis yerleri:
 3 adedi ATATÜRK Havalimanı
 2 adedi ESENBOĞA Havalimanı
 1 adedi ERZURUM Havalimanı
 1 adedi VAN/FERİT MELEN Havaalanı
 1 adedi KARS Havaalanı
 1 adedi SİVAS Havaalanı’na tahsis edilmiştir.
 
Araç hızı, iklim şartları, kar yüksekliği, kar yoğunluğu ve benzeri durumlar dikkate alındığında 3750 metre uzunluğunda, 45 metre genişliğindeki bir pist (3750x45 = 168.750 metre kare) bir araçla yaklaşık olarak yarım saatte temizlenebilmektedir.

 Araçların Maliyeti:

 1 (bir) adedinin fiyatı = 395.500 EURO
 9 (dokuz) adedinin toplam fiyatı ise 9 x 395.500 = 3.559.500       EURO’dur.
 DHMİ Genel Müdürlüğünce işletilen hava alanlarından 35’inde kar mücadele hizmeti verilmektedir. ( Kar mücadele hizmeti verilmeyen havaalanları Adana, Antalya, Antalya Gazipaşa, İzmir Adnan Menderes, Dalaman, Milas Bodrum ve Zonguldak Çaycuma Havaalanları)

2002 yılında işletilen toplam 34 havaalanımızda 101 adet kar mücadele aracı bulunmakta olup; 2009 yılı itibarıyla bilfiil işletilen havaalanı sayımız 42’ye ulaşmış olup; yılsonu itibarıyla kar mücadele araç sayısı ise 134 olmuştur.

Genel toplamdaki, özel maksatlı araçların sayısı ise son 7 yılda 365’ten 407’ye ulaşmıştır. (kar mücadele araçları dahil)


DHMİ kar

DHMİ kar

DHMİ kar

DHMİ kar

DHMİ kar

DHMİ'YE KAR VIZ GELİR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
DHMİ NİN PERSONEL KALİTESİ BAZI BÖLÜMLERDE OLDUKÇA KÖTÜ DURUMDA BAZI KİŞİLER DEVLET MEMURU ZİHNİYETİYLE İŞLERİ GÖTÜRMEKTE BU KURUM ÖZEL SEKTÖRDE OLSA % 50 Sİ ÇALIŞTIRILMAZ KPSS DE 95 ALMAK HERŞEYİ ÇÖZMÜYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
türkiyede işletilen tüm havaliman ve meydanlarda işletici kuruluş DHMİ bütün hizmet dallarında yeterli düzeydedir. personeli vefakar ve calışkandır.yetişmistir.hizmetlerin nasıl ve nezaman başlayacagını bilen bu yetişmiş elemanlara güvenin.bu işler kıskanclıkla ve bilincsiz eleştirilerle olmaz.DHMİ de calışan tüm elamanlara başarılar dilerim tuncay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hava alanı işletmesinde tek uzman kuruluş olan DHMİ arac gerec ve techizat ile yetişmis personeli yeterli düzeydedir. menfi görüşlerde bulunan belliki atamalardan kuyruk acısı olan menfi görüşte olan birisidir. bu teşkilata 26 sene hizmet vermis bir emekli personel olarak lütfen varsa olumlu görüşlerinizi belirtin. tuncay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
dhmi artık bu işlerden elini çekmeli.maalesef bu zihniyetle havacılık gibi modern bir iş yürümüyor.dhmi ancak kendisi gibi zihniyeti 1960 larda kalmış devlet demir yolları işletmesiyle uğraşsın.neden mi ; 1-uçuş kontrol uçakları şu anda nerede ne zaman alındı ve uzun bir süre uçuş kontrolünü dhmi nin milyon dolarlık uçaklarının yerine yabancı bir şirketin 600 bin dolarlık pervaneli uçağı kullanılmışmıdır.kaç para verilmiştir.2-esenboğa da 2 pistin aynı anda ıls sistemleri ile birlikte faal olma süresi ne kadar olmuştur.03r hala bakımdamıdır.bu pistlerin faal tutulamama işlemleri için ne kadar para harcanmıştır.3-yeni radar sisteminin akıbeti nedir.milat olması beklenirken uçaklar neden hala 8 mil aralıklarla diziliyor.gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000