06 Aralık 2011, Salı 11:05:37

"HER TAŞ HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN BAŞINA DÜŞÜYOR"

AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık SHGM'nin yolcu hakları yönetmeliği'ni köşesine taşıdı...
  • Ali bey , siz yine doğru ne ise onu yazmaya devam edin illaki birisi arkadaşların menfaatlerine ters düşen hareketi yaptı diye bir kurumu kasıtlı olarak yıpratmak insanın vicdanını sızlatır, eskiden çiftlikte çalışırken alıştıkları düzene birisi dur dediği için abiler çok kızgın, yok böyle bedava yaşam.
  • nasıl insanlar burada yazıyorlar böyle ya , yazarı THY ye kötü yazması gerekliliği şeklinde uyarıyor , kusura bakmayın ama ben bu kişilere İRLANDALI bile diyemiyeceğim.
  • ALİ BEY, HEP THY LEYHİNE HABER YAPIYORSUNUZ.BİRAZ DA ELEŞTİRİLERE YER VERİN. BAKIN BUGÜN SÖZCÜ'DE MEHMET ŞEHİRLİ VAN DEPREMİNDE THY'NİN TAVRINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI GETİRMİŞ.SİTENİZİ İZLEYENLER BU TÜR HABERLER BEKLİYOR.YOKSA EĞRETİKULEDEN FARKINIZ KALMAZ ! TOPÇU'NUN TAZMİNAT KAZANMASINI KOYUYORSANIZ BUNU DA KOYUN...SAYGILAR.
  • geçen hafta milano malpensada sis yüzünden 18 saat bekledik. herhalde bu yasa daha thy de olmadığı için ne bir dirhem su ne yiyecek nede bir konaklama verildi.üstelik otel resepsiyonundan kovulduk .sadece bir ınsanın neye ihtıyacı oldugunun bilinmesi yeterli ergun turan
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün son yayınladığı yönetmeliği köşesinden değerlendiren Genel Koordinatör Kıdık, maddelerin fayda ve zararlarını tek tek kaleme aldı.
 
Rötarlı uçuşlarda yolculara 100 avro kadar tazminat ödemesi sözkonusu olacak olan havayolu şirketlerinin yurtiçi uçuşlarda 100 lirayı bile bulmayan bilet fiyatı nedeniyle bu durumdan mağdur olacağı gözle görülür bir gerçek.
 
Peki SHGM'nin yönetmelikte 'olağanüstü durumlar rötarı' diye kastettiği haller neyi kapsıyor diyerek bu durumu sorgulayan Ali Kıdık'ın DHMİ'ye de mesajı var.
 
Deneyimli gazeteci, havayolu şirketlerinin mağdur olması mı yoksa yolcuların hakları mı ön planla tutulmuş şeklindeki yorumuyla yönetmeliğin artı ve eksilerini masaya yatırdı.
 
Ali Kıdık'ın en çarpıcı tespitlerinden biri de İstanbul'a yapılması planlanan 3. havalimanının gerek olmadığı konusundaki yorumu olacak.
 
Akıllara gelen;
 
*Şirketler DHMİ kaynaklı rötarlarda nasıl bir yol izleyecek ve bu mağduriyeti kim önleyecek?

*Yolcular ödedikleri bilet fiyatından daha fazla tazminat alırsa bu adaleti kim sağlayacak?

*Olağanüstü rötarlar neyi kapsıyor?

*3. havalimanına gerek olmadığı konusundaki tespit ne?

*Milyarlarca lira kazanan DHMİ'nin rötarları ortadan kaldırması için tek yapması gereken hamle?

*En ufak bir ters rüzgâr durumunda trafiği çöken AHL için çözüm ne?
 
sorularının yanıt bulduğu köşe bu hafta da ses getirecek cinsten.

"HER TAŞ HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN BAŞINA DÜŞÜYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Ali bey , siz yine doğru ne ise onu yazmaya devam edin illaki birisi arkadaşların menfaatlerine ters düşen hareketi yaptı diye bir kurumu kasıtlı olarak yıpratmak insanın vicdanını sızlatır, eskiden çiftlikte çalışırken alıştıkları düzene birisi dur dediği için abiler çok kızgın, yok böyle bedava yaşam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
nasıl insanlar burada yazıyorlar böyle ya , yazarı THY ye kötü yazması gerekliliği şeklinde uyarıyor , kusura bakmayın ama ben bu kişilere İRLANDALI bile diyemiyeceğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ALİ BEY, HEP THY LEYHİNE HABER YAPIYORSUNUZ.BİRAZ DA ELEŞTİRİLERE YER VERİN. BAKIN BUGÜN SÖZCÜ'DE MEHMET ŞEHİRLİ VAN DEPREMİNDE THY'NİN TAVRINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI GETİRMİŞ.SİTENİZİ İZLEYENLER BU TÜR HABERLER BEKLİYOR.YOKSA EĞRETİKULEDEN FARKINIZ KALMAZ ! TOPÇU'NUN TAZMİNAT KAZANMASINI KOYUYORSANIZ BUNU DA KOYUN...SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
geçen hafta milano malpensada sis yüzünden 18 saat bekledik. herhalde bu yasa daha thy de olmadığı için ne bir dirhem su ne yiyecek nede bir konaklama verildi.üstelik otel resepsiyonundan kovulduk .sadece bir ınsanın neye ihtıyacı oldugunun bilinmesi yeterli ergun turan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000