27 Temmuz 2017, Perşembe 20:18:16

Fırtına nedeniyle AHL'de B747 loader aracına çarptı

Amerikalı şirket Kalitta Air'den geçtiğimiz ay kiralanan Boeing B747-400 tipi kargo uçağı ile bagaj yükleme aracı çarpıştı. Uçakta ciddi hasar meydana geldi.
  • Ben bu uçak geldiğinde de yazmıştım. Kargo da deneyimli diyoruz ama 2 uçağı kırıma uğramış son birkaç senede. THY kendi bünyesine kendi pilotları ile uçamayacak kadar fakir mi? Qatar Emirates Etihad bile kargo operasyonunda çok başarılı Thy hepsinden eski ama kendi adına 2 b7474 Kiraladı birisi Kırgızistanda düştü milyonlarca dolar hasara ve can kaybına neden oldu. Diğeri de Kalitta Air işte gövdesi yırtıldı Bu afette bagaj yükleme aracının orada ne işi var kardeşim o zaman hiç mi apronda böyle durumlarda ekstra güvenlik alınmaz çok mu zor bu uçak en az 1 ay uçamaz ve artık bir faydası olmaz yüksek sezonda. Ah THY Ah.
  • Uçak THY uçağı değildir, kendi şirket teknisyenleri zaten uçaktaydı. Uçak kal olmaz orası tamir edilebilir. İçindeki aviyonik kısımlarda bi zarar yok ve uçak oraya kayarak gelmiş, haberde yazdığı gibi değil gece çıkarılıp gündüz hangara çelişmiştir.
  • Bu uçak adam olur mu?Kal olma ihtimali var mı?
  • tamda lap jointte denk gelmiş. black boxlarda bişey var mı acaba?

Hava trafiğini de olumsuz etkileyen İstanbul'daki yoğun yağış ve fırtına nedeniyle Atatürk Havalimanı apronunda talihsiz kaza yaşandı. 

Turkish Cargo'nun geçtiğimiz ay Amerikalı şirket Kalitta Air'den kiraladığı Boeing B747-400 tipi kargo uçağı fırtına nedeniyle kayarak bagaj yükleme aracına çarptı. 

Çarpma sonrası loader aracının kaldırma mekanizması dev uçağın gövdesine girdi. Gövdesinde yırtık oluşan uçak bakım için hangara çekildi. 

İşte kaza sonrası görüntüler;

Fırtına nedeniyle AHL'de B747 loader aracına çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

KalittaTK ~ 11 ay önce
Ben bu uçak geldiğinde de yazmıştım. Kargo da deneyimli diyoruz ama 2 uçağı kırıma uğramış son birkaç senede. THY kendi bünyesine kendi pilotları ile uçamayacak kadar fakir mi? Qatar Emirates Etihad bile kargo operasyonunda çok başarılı Thy hepsinden eski ama kendi adına 2 b7474 Kiraladı birisi Kırgızistanda düştü milyonlarca dolar hasara ve can kaybına neden oldu. Diğeri de Kalitta Air işte gövdesi yırtıldı Bu afette bagaj yükleme aracının orada ne işi var kardeşim o zaman hiç mi apronda böyle durumlarda ekstra güvenlik alınmaz çok mu zor bu uçak en az 1 ay uçamaz ve artık bir faydası olmaz yüksek sezonda. Ah THY Ah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
3-5 bilgi ~ 11 ay önce
Uçak THY uçağı değildir, kendi şirket teknisyenleri zaten uçaktaydı. Uçak kal olmaz orası tamir edilebilir. İçindeki aviyonik kısımlarda bi zarar yok ve uçak oraya kayarak gelmiş, haberde yazdığı gibi değil gece çıkarılıp gündüz hangara çelişmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KTT ~ 11 ay önce
Bu uçak adam olur mu?Kal olma ihtimali var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 11 ay önce
evet florya da dürümcü olucak:)
teknisyen ~ 11 ay önce
tamda lap jointte denk gelmiş. black boxlarda bişey var mı acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000