25 Ağustos 2014, Pazartesi 14:02:38

BAKAN ELVAN'A 'AHL' SORUSU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a 'Yeni havalimanının ilk fazı devreye girdiğinde Atatürk Havalimanı’nın tarifeli uçuşlara kapatılacağı iddiası doğru mudur?' diye sordu.
  • Ahl yerine gökdelenler yapılacak...
  • Kemal Paşa tatlısının adı Recep Paşa tatlısı olacakmış :D Ahaha
  • At binenin Kılıç kuşananın. Ata kabirden mi kalkıpta mı yapacak yeni Havalimanı'nıda adı onun adı olacak. Tabiki bu halkın teveccühüne çok partili siyasi hayatımızda sahip olan Tayyip beyin adı olacak. Farkıydaysanız Tayyip bey açık oy gizli sayımla seçim kazanmadı. O ancak tek parti CHPsine yaraşır. Bu halk sizin zihniyetinizi 1950de gömdü. Uyanın artık bu millet değerlerine düşmanları iflah etmez.
  • Hukumet icraat yapar derken reza ile olanlari Kastediyorsunuz herhalde. Yoksa ihale sonrasi gelen hazine destegi ile hangi sirkete nasil verildigi belli olan bir havalimani icin boyle konusmak icin hicbirsey okumamak gerek. Hukumet havalimani falan yapmiyor yapan sirkete hazine ve kar garantisini sunup ihale ediyor farkini gorun azcik. Chp de baska havalimani ihalesine mi ciksin muhalefet olarak? Tabiiki yapilan ihaleleri yatirimlari kontrol edip eksik,sorun,yolsuzluk var mi onlari arastiracak.

Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Basına yansıyan haberlere göre, Bakan Elvan’ın İstanbul’daki yeni havalimanına Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceğini açıklamasının, aslında Atatürk Havalimanı’nın adının Recep Tayyip Erdoğan olarak değiştirilmesinden ibaret olduğunun iddia edildiğine işaret etti.

'İstanbul’daki hava sahasının darlığından dolayı iki havalimanının aynı anda kullanılamayacağı ve yeni havalimanının ilk fazı devreye girdiğinde Atatürk Havalimanı’nın tarifeli uçuşlara kapatılacağı yine iddialar arasındadır.' diyen CHP’li Tanrıkulu bu bağlamda Bakan Elvan’a şu soruları yöneltti:

"Yeni havalimanının ilk fazı devreye girdiğinde Atatürk Havalimanı’nın tarifeli uçuşlara kapatılacağı iddiası doğru mudur?

Atatürk Havalimanı’nın adının Recep Tayyip Erdoğan olarak değiştirileceği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise, gerekçesi nedir?

2002-2014 yılları arasında Türkiye’de illere göre adı değiştirilen havalimanı sayısı kaçtır? Hangi gerekçelerle bu havalimanlarının adları değiştirilmiştir? Bu havalimanlarına yeni verilen adlar nelerdir?” (Haber 3)

BAKAN ELVAN'A 'AHL' SORUSU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ahl yerine gökdelenler yapılacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tatlı ~ 4 yıl önce
Kemal Paşa tatlısının adı Recep Paşa tatlısı olacakmış :D Ahaha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
At binenin Kılıç kuşananın. Ata kabirden mi kalkıpta mı yapacak yeni Havalimanı'nıda adı onun adı olacak. Tabiki bu halkın teveccühüne çok partili siyasi hayatımızda sahip olan Tayyip beyin adı olacak. Farkıydaysanız Tayyip bey açık oy gizli sayımla seçim kazanmadı. O ancak tek parti CHPsine yaraşır. Bu halk sizin zihniyetinizi 1950de gömdü. Uyanın artık bu millet değerlerine düşmanları iflah etmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nan&Kör ~ 4 yıl önce
Seni, vatanını, dinini, diyanetini, babanı ve ANANI düşmandan kurtaran o Aziz insanlara aradan biraz zaman geçti diye davranışın bu mu olacak?
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hukumet icraat yapar derken reza ile olanlari Kastediyorsunuz herhalde. Yoksa ihale sonrasi gelen hazine destegi ile hangi sirkete nasil verildigi belli olan bir havalimani icin boyle konusmak icin hicbirsey okumamak gerek. Hukumet havalimani falan yapmiyor yapan sirkete hazine ve kar garantisini sunup ihale ediyor farkini gorun azcik. Chp de baska havalimani ihalesine mi ciksin muhalefet olarak? Tabiiki yapilan ihaleleri yatirimlari kontrol edip eksik,sorun,yolsuzluk var mi onlari arastiracak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000