19 Nisan 2014, Cumartesi 08:30:35

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA DARAĞACI KURDULAR

Ulaştırma Memur-Sen üyeleri Mısır’da 529 kişi hakkında verilen idam kararını Atatürk Havalimanı’nda protesto etti.
  • Burda bir emek var emeğe saygı eleştiri o kadar kolayki birazda yürekli olmak gerek bu kadar duyarsız toplumu olduk
  • her şeye bir kılıf uydurmayı kesin artık! onlar sizin din kardeşleriniz ! Buna duyarsız kalan kesinlikle kendıni bi sorgulamalı? Duyarsız kalmayan arkadasları tebrik ediyorum.Müslüman olarak elimizden her ne kadar bir sey gelmese de onların arkalarında olduğumuzu gostermemiz gerek biz Hz.Muhammed in ümmetiyiz Peygamberimizi ve onun güzel ahlakını örnek alın ona göre hareket edin!
  • güney körede deniz kazasında ölenler adına tören düzenlemek istesek AHL de yapabilirmiyiz
  • Sıkıysa twitter veya insan hakları konusunda sessiz gösteri protesto edin .. sadece hükümetin sevmediği konularda protesto etme hakkımız var artık

Ulaştırma Memur-Sen üyeleri Mısır’da 529 kişi hakkında verilen idam kararını Atatürk Havalimanı’nda protesto etti. Eylemde kefen giyen grup, darağacı kurdu.

Basın açıklamasının yapılacağı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş katının önüne idam sehpası kuran Memur-Sen üyelerinin bazıları ise kefen giydi. Eylemin ardından bazı vatandaşların idam sehpası önünde hatıra fotoğrafı çektirmesi ise ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Grup adına Ulaştırma Memur-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Süheyla Balaban açıklama yaptı.

Balaban, “529 kişi yargılandıktan sonra ikinci duruşmada idama mahkum edildi. Darbe hükümetinin hukuksuz yargısı tarafından tamamen siyasi olarak verilen idam kararları Mısır’daki anti-demokratik sürecin yeni bir yansıması olarak karşımızda durmaktadır. Mısır yargısı şuanda darbeci baskıcı yönetime alet olmuştur.”Memur-Sen üyesi Murat Aşkın, simgesel olarak darağacını havalimanına getirdiklerini aktardı. Sadece simge olmanın ötesinde Mısır’da var olan bir gerçeği de göstermek istediklerini belirten Aşkın, “Mısır’da yaşananları 21. Yüzyılın bütün insanlarının görmesini istiyoruz. Bu utanç vesikası hadisenin bütün kamuoyunun göstermiş olduğu hassasiyetle ortadan kaldırılacağına inanıyoruz” dedi.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA DARAĞACI KURDULAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

ayay ~ 4 yıl önce
Burda bir emek var emeğe saygı eleştiri o kadar kolayki birazda yürekli olmak gerek bu kadar duyarsız toplumu olduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
her şeye bir kılıf uydurmayı kesin artık! onlar sizin din kardeşleriniz ! Buna duyarsız kalan kesinlikle kendıni bi sorgulamalı? Duyarsız kalmayan arkadasları tebrik ediyorum.Müslüman olarak elimizden her ne kadar bir sey gelmese de onların arkalarında olduğumuzu gostermemiz gerek biz Hz.Muhammed in ümmetiyiz Peygamberimizi ve onun güzel ahlakını örnek alın ona göre hareket edin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güney kore ~ 4 yıl önce
güney körede deniz kazasında ölenler adına tören düzenlemek istesek AHL de yapabilirmiyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sıkıysa twitter veya insan hakları konusunda sessiz gösteri protesto edin .. sadece hükümetin sevmediği konularda protesto etme hakkımız var artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000