12 Nisan 2014, Cumartesi 08:05:42

35 UYGUR TÜRK'Ü TÜRKİYE'YE GİRİŞ YAPTI

Türkiye'ye iltica etmek isteyen 35 Uygur Türkü, bu gece saatlerinde Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen talimat üzerine, 18 gündür bekletildikleri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katındaki özel bölümden alındı.
  • Suriyeli Araplar da Uygur Turkleri de uzun suredir zulum altinda yasayan insanlar, bu ikisini karsilastirmak yanlis olur. Zaten Turkiye'ye milyonlarca Uygurun gelmesi mumkun degil cografi olarak, ancak gelebilenlere guzel muamele edilmesi gerekir, hem dindasimiz hem irkdasimiz olarak. Ayni sekilde Cecenistan, Ozbekistan, Turkmenistan gibi Turk cografyalarindaki diktatorlerden kacip Turkiye'ye gelenler de sartsiz surtsuz kabul edilmeli ve asla iade edilmemeli. -Daha once bazi Cecenler ve Cin vatandaslari iade edildi cunki terorist olduklari bahanesiyle- Ancak Turk yurttaslarimiz edebiyati yaparak Suriyelilere hakaret etmek de bizim vicdanimiza ve ahlakimiza sigmaz, onlar bizim misafirimizdir, insallah uzun vadede Turkiye icin guzel sonuclari da olacak.
  • TURGUT ÖZALDA IRAKLI KURTLERI GETIDI PASAPORTSUZ ALIDI KIMISI SURIYYE AMA.AMA IS TURK ASILLI OLUNCA LIMANDA COLUK COCUK BEKLE .HADI HUKUMET YONETICILERINDEN INSAN AVARISI ZULUM AVARISI KESILEN I DAVUTOGLUNDAN SES CIKMIYORSA MILLIYETCI KESILEN O PISIRIK BAHCELI NEREDE ACABA.ACABA SESI YOK.KESKE O BU ÜLKEDE DAHİ OLMASA.Milliyetcılıgı ayak altına aldi
  • Iki haftalik bekleme icin hukumete kizanlara Boraltan Koprusu olayini hatirlatmak lazim, beterin beteri var
  • basbakaniniz sagdan soldan arap topiycana, onlarin salak sacma sorunlariyla ugrasicaana, gercek Turk olan Uygur Turklerine sahip ciksin. Ama nerde, bunu ancak Turk olan anlar...

Türkiye'ye iltica etmek isteyen 35 Uygur Türkü, bu gece saatlerinde Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen talimat üzerine, 18 gündür bekletildikleri Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katındaki özel bölümden alındı.

35 kişi, Atatürk Havalimanı Pasaport Kontrol Büro Amirliği'nde yapılan pasaport işlemlerinin ardından, gruplar halinde Türkiye'ye giriş yaptı.

Polis eşliğinde Atatürk Havalimanı Merkez Polis Merkezi'ne götürülen 35 Uygur Türkü'nün, buradaki işlemlerinin ardından da Kumkapı'daki Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne sevk edileceği belirtildi.

35 UYGUR TÜRK'Ü TÜRKİYE'YE GİRİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Bir THY yolcusu ~ 4 yıl önce
Suriyeli Araplar da Uygur Turkleri de uzun suredir zulum altinda yasayan insanlar, bu ikisini karsilastirmak yanlis olur. Zaten Turkiye'ye milyonlarca Uygurun gelmesi mumkun degil cografi olarak, ancak gelebilenlere guzel muamele edilmesi gerekir, hem dindasimiz hem irkdasimiz olarak. Ayni sekilde Cecenistan, Ozbekistan, Turkmenistan gibi Turk cografyalarindaki diktatorlerden kacip Turkiye'ye gelenler de sartsiz surtsuz kabul edilmeli ve asla iade edilmemeli. -Daha once bazi Cecenler ve Cin vatandaslari iade edildi cunki terorist olduklari bahanesiyle- Ancak Turk yurttaslarimiz edebiyati yaparak Suriyelilere hakaret etmek de bizim vicdanimiza ve ahlakimiza sigmaz, onlar bizim misafirimizdir, insallah uzun vadede Turkiye icin guzel sonuclari da olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tüküm ~ 4 yıl önce
TURGUT ÖZALDA IRAKLI KURTLERI GETIDI PASAPORTSUZ ALIDI KIMISI SURIYYE AMA.AMA IS TURK ASILLI OLUNCA LIMANDA COLUK COCUK BEKLE .HADI HUKUMET YONETICILERINDEN INSAN AVARISI ZULUM AVARISI KESILEN I DAVUTOGLUNDAN SES CIKMIYORSA MILLIYETCI KESILEN O PISIRIK BAHCELI NEREDE ACABA.ACABA SESI YOK.KESKE O BU ÜLKEDE DAHİ OLMASA.Milliyetcılıgı ayak altına aldi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Iki haftalik bekleme icin hukumete kizanlara Boraltan Koprusu olayini hatirlatmak lazim, beterin beteri var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GERCEK TURKLER ~ 4 yıl önce
basbakaniniz sagdan soldan arap topiycana, onlarin salak sacma sorunlariyla ugrasicaana, gercek Turk olan Uygur Turklerine sahip ciksin. Ama nerde, bunu ancak Turk olan anlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000