04 Şubat 2013, Pazartesi 08:29:45

UÇAKLARDA İÇKİ YASAKLANACAK!

Rusya'da sarhoş yolcuların uçaklarda çıkardığı olayların artması üzerine daha önce gündeme gelen radikal önlem yeniden ele alınıyor. Duty Free'den alınan içkilerin dahi uçaklara sokulmasının yasaklanmasını öngören yasa tasarısı için çalışma başlatıldı.
  • nihayet birileri mantıklı düşünüp faydalı hizmet etmeye çalışıyor. türkiyede olsa şeriat çığırtkanları başlardı gene
  • 2 birayla sarhoş olan içmesin kardeşim.
  • Zikkim icsinler...
  • ben sahsen ickinin kokusundan bile son derece rahatsiz oluyor ve midem bulaniyor. mutlaka yasaklanmali. nasil sigara icenler sabir etmesi gerekiyorsa, icki icende petrolunu almadan biraz dayansin.

Ulaştırma Bakanlığı, özellikle uzun mesafeli uçuşlarda yolcuların uçaklara Duty Free'lerden aldıkları içkileri de sokamaması önerisi getirmişti. Gerekçe olarak alkollü yolcuların uçuş güvenliğini tehdit etmesi gösterilmişti.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan tasarıda, Duty Free'lerden satın alınan içkilerin yolculara varış noktasında teslim edilmesi teklif ediliyor. Tasarı yasalaşırsa, Rusyalı yolcular Duty Free'lerde parasını ödedikleri içkileri bekleme salonlarında dahi yanlarında bulunduramayacak.

Duma Ulaşım Komitesi Başkanı Vitali Yefimov, tasarının çok yakında Duma'da görüşülmeye başlanacağını açıkladı.

Son dönemde uçaklarda sarhoç yolcuların yol açtığı ve uçakların acil iniş yapmasına kadar varan skandalları hatırlatan milletvekili, Bu olaylar uçaklara alkol sokulmasını yasaklamak konusunda katı tutum takınma hakkını bize veriyor” dedi.

Yalnızca Rusya Hava Yolları Aeroflot uçaklarında son bir yıl içinde sarhoş yolcuların karıştığı binden fazla olay yaşandı.

UÇAKLARDA İÇKİ YASAKLANACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

ooooohh ~ 5 yıl önce
nihayet birileri mantıklı düşünüp faydalı hizmet etmeye çalışıyor. türkiyede olsa şeriat çığırtkanları başlardı gene

Yanıtla

Kalan karakter 1000
petersburg ~ 5 yıl önce
2 birayla sarhoş olan içmesin kardeşim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni icecek: Zikkim ~ 5 yıl önce
Zikkim icsinler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yasaklanmali ~ 5 yıl önce
ben sahsen ickinin kokusundan bile son derece rahatsiz oluyor ve midem bulaniyor. mutlaka yasaklanmali. nasil sigara icenler sabir etmesi gerekiyorsa, icki icende petrolunu almadan biraz dayansin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000