13 Nisan 2017, Perşembe 17:00:43

United uçağına böyle bindiler

ABD merkezli havayolu şirketi United, Şikago'dan Louisville'e giden uçağında rezervasyon fazlasından dolayı zorla indirmek istediği doktor yolcusunu darp etmesine ilişkin tepkiler sürüyor.
  • Ucagin kabinettosu da 70'li yillardan kalma gibi. United
  • Sanki maca cikiyorlar :)
  • Hepsi sözleşip mi kask getirmis birinin diğerinden nasıl haberi olmuş :D enteresan bi protesto olmus. Beğendim.
  • oradaki insanların bir olay karşısında bilinç,birlik olma,tepki verme özellikleri bizim biatçı,sorgulamayan,tepkisiz,bana neci,neme lazımcı,çıkarcı insanımızda da keşke olsaydı herşey çok farklı olurdu...

ABD merkezli havayolu şirketi United, Şikago'dan Louisville'e giden uçağında rezervasyon fazlasından dolayı zorla indirmek istediği doktor yolcusunu darp etmesine ilişkin tepkiler sürüyor. Bir grup yolcunun dünkü uçuş için 'kasket' takarak, güvenlik önlemi aldığı görüldü.

ABD'nin en büyük hava yolu şirketlerinden United Hava Yolları'nın, “overbook” uygulaması kapsamında sattığı çifte biletli yolcuları, sonraki uçuş için ikna edilemeyince, uçaktan polis nezaretinde zorla indirildi.

ABD’de havayolu şirketlerini bilet iptallerine karşı korumayı amaçlayan “overbook” satış uygulaması, O'Hare Uluslararası Havalimanı'nda skandala dönüştü. United Hava Yolları’nın 3411 sefer sayılı pazar günkü uçuşu ile Chicago’dan Kentucky eyaletinin Louisville kentine gitmek için bilet alan 4 yolcunun yaşadığı tatsız deneyim, sosyal medyada yayınlanan 31 saniyelik video sayesinde çok geniş bir kitleye ulaştı.

United Airlines'ın tartışmalara yol açan uygulamasının ardından bugün sosyal medyada dikkati çeken bir kare yayınlandı. Görüntülerde firmanın yolcularının ilginç bir güvenlik önlemi almış olduğu görülüyor. Uçuş öncesi bir grup yolcu, kasket takarak tepkilerini gösterdi.

United uçağına böyle bindiler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Kabin ~ 1 yıl önce
Ucagin kabinettosu da 70'li yillardan kalma gibi. United

Yanıtla

Kalan karakter 1000
D ~ 1 yıl önce
Sanki maca cikiyorlar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamadim ~ 1 yıl önce
Hepsi sözleşip mi kask getirmis birinin diğerinden nasıl haberi olmuş :D enteresan bi protesto olmus. Beğendim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insan farkı ~ 1 yıl önce
oradaki insanların bir olay karşısında bilinç,birlik olma,tepki verme özellikleri bizim biatçı,sorgulamayan,tepkisiz,bana neci,neme lazımcı,çıkarcı insanımızda da keşke olsaydı herşey çok farklı olurdu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000