10 Ekim 2016, Pazartesi 11:05:19

Singapur uçağı piste kuyruk vurdu

Singapur Havayolları'nın Melbourne-Singapur seferini yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağı kalkışta kuyruğunu piste vurdu.
  • Ayjet ???
  • Thy henuz a380 yok sallayan arkadasim .
  • Biri de demiyor ki loadsheette mi yanlışlık var trim mi yanlış,uçağın CG'si önde görünüyordu da fazla mı çekti kaptanlar... Geçmiş olsun diyelim..
  • Benim bildiğim havacılıkla ilgili olanlar ortalama zekanın üstünde zekaya sahip olanlardır. Ama bu site yorumcularının hemen hemen % 80'ni bu genellemeyi tekzip ediyor... Yorumlara bakar mısınız? İzmir İst uçarken A380 ile kuyruk sürten, THY'de 4 yıllık f/o bile vurmamayı öğrendi diyen, kanadı kopsa bile uçar diyen... YAZIK!!! Ya burası çoluk çocuğa kalmış, ya da esprinin nerede nasıl yapılması gerektiğinden bi haberler olanlar müdavimi olmuş buranın... Bu yorumların engellenmeme nedeni rating (!) ise sayın yöneticiler biliniz ki ayağınıza sıkıyorsunuz!... Ltf önlem alınız... Zannetmeyiniz ki takdir edenler takdir etmeyenlerden daha az olacaktır...

Singapur Havayolları'nın Melbourne-Singapur seferini yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağı kalkışta kuyruğunu piste vurdu.

İçerisinde uçuş ekibiyle birlikte 400 kişi bulunan uçağın kalkış esnasında kuyruğunu piste vurduğu ve hava trafik kontrolörünün vurma anını farketmesiyle kokpit ekibine bilgi verdiği öğrenildi.

Kokpit ekibi uyarıya rağmen sefere devam ederken, sorunsuz bir şekilde Singapur'a indiği kaydedildi. 

Uçağın piste kuyruk vurduğu havalimanı ekiplerin kısa bir inceleme yapması nedeniyle yarım saat boyunca trafiğe kapatıldı. 

Singapur uçağı piste kuyruk vurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Ayjet ~ 2 yıl önce
Ayjet ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sacma ~ 2 yıl önce
Thy henuz a380 yok sallayan arkadasim .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Operasyon ~ 2 yıl önce
Biri de demiyor ki loadsheette mi yanlışlık var trim mi yanlış,uçağın CG'si önde görünüyordu da fazla mı çekti kaptanlar... Geçmiş olsun diyelim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Operasyon ~ 2 yıl önce
Hemmen harekatciya giydirin. Aman gec kalmayin
DOĞRUCU!!! ~ 2 yıl önce
Benim bildiğim havacılıkla ilgili olanlar ortalama zekanın üstünde zekaya sahip olanlardır. Ama bu site yorumcularının hemen hemen % 80'ni bu genellemeyi tekzip ediyor... Yorumlara bakar mısınız? İzmir İst uçarken A380 ile kuyruk sürten, THY'de 4 yıllık f/o bile vurmamayı öğrendi diyen, kanadı kopsa bile uçar diyen... YAZIK!!! Ya burası çoluk çocuğa kalmış, ya da esprinin nerede nasıl yapılması gerektiğinden bi haberler olanlar müdavimi olmuş buranın... Bu yorumların engellenmeme nedeni rating (!) ise sayın yöneticiler biliniz ki ayağınıza sıkıyorsunuz!... Ltf önlem alınız... Zannetmeyiniz ki takdir edenler takdir etmeyenlerden daha az olacaktır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeki arkadas ~ 2 yıl önce
Ewt senin ne kadar zeki oldugunu A380 yorumunu ciddiye aldigindan anladik zaten
:)) ~ 2 yıl önce
Hala anlayamamışsın... Ciddiye almak değil, 777 kuyruk sürttü gibi bir habere, her tarafı saçma A380 yorumunu espri amacıyla nasıl bir zeka yapabilir ben oradayım :))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000