25 Mart 2018, Pazar 11:10:06

Ve o uçuş gerçekleşti

Avustralyalı Qantas Havayolları'nın 17 saat süren Perth-Londra ilk direkt uçuşu başarıyla gerçekleştirildi.
  • THY’nin filosunda şu anda direk uçabilecek uçak yok; anca 350-900, 787 Dreamliner ya da Boeing Jumbo jet alırlarsa olur. Avustralya treni kaçalı bence de çok oldu.
  • THY ninde Sidney ve Melbourne direkt uçmasını isterim fakat yeterli yolcu veya maliyetleri karşılayacak fiyattan bilet satılamaz diye düşünüyorum.
  • Thy 777-300 ile Perthe nonstop uçabilir
  • THY Endonezya uzerinden sirket kurmali, Sydney Bali & Bali Istanbul yapmali, hem Bali Sydney arasinda bilet satacak hemde Bali Istanbul u dolduracak 777 ile kargo da yaninda gelecek, haftanin bir kac gunu Melbourne ile ayni hat denenebilir, zor degil strateji gerekli, THY pozisyon almakta strateji gelistiremiyor

Avustralyalı Qantas Havayolları'nın 17 saat süren Perth-Londra ilk direkt uçuşu başarıyla gerçekleştirildi.

Avustralyalı Qantas Havayolları, Avustralya’dan İngiltere’ye ilk direkt uçuşu gerçekleştirdi. 200 yolcu ve 16 mürettebat ile Avustralya’nın Perth kentinden kalkış yapan yolcu uçağı 14 bin 498 kilometre kat ederek İngiltere’de bulunan Heatrow Havalimanına indi. Boeing 787-9 Dreamliner tipi uçak ile gerçekleştirilen sefer 17 saat sürdü. Sefer, havayolu şirketinin uzun mesafeli uçuşlara yenisinin eklenmesinin bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Qantas Havayolları CEO’su Alan Joyce, gerçekleştirilen seferi “oyun değiştiren rota” olarak tanımladı. Sefer öncesinde konuşan Joyce, Avustralya-İngiltere sarasında daha önce gerçekleştirilen uçuşların “kanguru rota” şeklinde olduğunu ifade ederek, 7 durakla gerçekleştirilen uçuşların 4 gün sürdüğünü hatırlattı.

Ülkenin Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth kentinden gerçekleştirilen seferlerle birlikte turist sayısının artması bekleniyor.
Perth-Londra direkt uçuşu, Katar Havayollarının 14 bin 523 kilometre mesafeli Doha-Auckland seferinin ardından dünyanın en uzun ikinci seferi oldu. Ve o uçuş gerçekleşti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Çok geç ~ 5 ay önce
THY’nin filosunda şu anda direk uçabilecek uçak yok; anca 350-900, 787 Dreamliner ya da Boeing Jumbo jet alırlarsa olur. Avustralya treni kaçalı bence de çok oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
....... ~ 5 ay önce
Thy nin elindeki 777 300 ier bizden yani İstanbul dan Sydney e hiç ikmal yapmadan direkt uçabiliyor . Hiçbir Avrupa lı havayolu zaten Avusturalya ya direkt uçmuyor . Sadece İngiliz havayolu Singapur aktarmalı gidiyor
MHD ~ 5 ay önce
THY ninde Sidney ve Melbourne direkt uçmasını isterim fakat yeterli yolcu veya maliyetleri karşılayacak fiyattan bilet satılamaz diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
air ~ 5 ay önce
Yolcu yok yolcu . Bilet fiyatları 5 bin TL'ye yakın olur. Hadi yaz sezonunu bir şekilde haftada 2 seferle yaptınız. E birde bu hat tarifeli olursa kökten zarar. Kış sezonuda var. Kışın uçakları doldurmak zor. Bu hatta yolcu oranı gerçekten az.
Sydneyli ~ 5 ay önce
Hafta'da 1 seferde olsa yeter..
Egelsbach ~ 5 ay önce
Thy 777-300 ile Perthe nonstop uçabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hyr ~ 5 ay önce
-300 uçamaz hatta -200 bile uçamaz ancak -200LR belki!
NUE ~ 5 ay önce
-200LR ucabilir ancak o da yari dolu olarak. Rentabl olabilmesi icin de o yari dolu ucagin tüm koltuklarinin business class olmasi gerekir.
Egelsbach ~ 5 ay önce
Perth - Istanbul uçuş süresi ca 14 saat Neden uçamasın
MBA USA ~ 5 ay önce
THY Endonezya uzerinden sirket kurmali, Sydney Bali & Bali Istanbul yapmali, hem Bali Sydney arasinda bilet satacak hemde Bali Istanbul u dolduracak 777 ile kargo da yaninda gelecek, haftanin bir kac gunu Melbourne ile ayni hat denenebilir, zor degil strateji gerekli, THY pozisyon almakta strateji gelistiremiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Run ~ 5 ay önce
Hocam kesinlikle %100 destek

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000