06 Kasım 2016, Pazar 16:46:38

Air France-KLM yeni havayolu kuruyor

Eurowings’e kaptırdıkları yolcuları geri kazanmak için Fransız Air France ile Hollandalı KLM, düşük maliyetli "rekabetçi" uzun menzilli havayolu şirketi kuruyor
  • Transavia kisa ve orta menzilli bir hava yollari.
  • Fransa'daki güçlü sendikal yapı nedeni ile bu işin EUROWINGS gibi tutacağını sanmıyorum.Artı Lufthansa özellikle ER uçuşlar için maliyet nedeni ile SunExpress altyapısını kullanıyor ve A330 finansal kiralamaları aynı German SunExpress gibi , SunExpress'e ait diye biliyorum.Bir bayrak taşıyıcı ve LCC bunu çoktan yaptı.İki bayrak taşıyıcı bir low cost operasyonu nasıl yapacak , pek bir anlam veremedim.THY'de bence A330'larını AYT yatırmak yerine SunExpress üzerinden acilen AYT'den LCC ER operasyonlarına AYT çıkışlı olarak başlamalıdır.Bu hem AYT turizmine hem THY'ye , hem de iştiraki olan SunExpress'e kazandırır.
  • Transavia yokmuydu zaten bunların ortak ufakliklari.
  • Ekonomik olarak kısa dönemden uzun sürmesi garanti olan durgunluk ve sayısal fazlalığın, kaliteye oranla fazla tercih edilmesi stratejileri bu durumları oluşturuyor. Kısacası deniz bitti. Devir ekonomi devri arkadaşlar. İki dev böyle bir evliliği boşuna yapmaz. Cost olarak görülen şeylerde low olacak artık nispeten malesef..

Körfez ülkelerinde ve uzun mesafeli uçuşlarda Eurowings’e kaptırdıkları yolcuları geri kazanmak için Fransız Air France ile Hollandalı KLM, düşük maliyetli "rekabetçi" uzun menzilli havayolu şirketi kuruyor. Yeni havayolunun 2020 yılına kadar 10 uçaklık uzun mesafe filosuna sahip olması planlanıyor

Air France- KLM ortaklığı, yeni havayolu projesini en büyük rakipleri Lufthansa’nın uzun mesafeli uçuşlar için kurduğu Eurowings’e rakip olarak başlatıyorlar.

2017 KIŞ SEZONUNDA FAALİYETE GİRECEK
Air France'ın Mayıs ayında atanan yeni CEO’su Jean-Marc Janaillac, "bütün cephelerde savaş" olduğunu söyleyerek, low cost havayolu planını açıkladı. 2017 kış sezonunda faaliyet girecek olan yeni şirketin orta ve uzak mesafeli uçuşlarda kullanılacağı belirtiliyor.

STATÜKO BİR SEÇENEK DEĞİLDİR
Air France/KLM’nin yeni şirketinin hizmet anlayışının klasik düşük maliyetli havayolları ile diğer havayollarının hizmet anlayışı arasında bir konuma biçimlendirileceği belirten Jean-Marc Janaillac "Statüko bir seçenek değildir. Bizim yeni oluşan dinamik pazarlarda liderlik konumuna dönmemiz için yeniden çalışmaya başlamamız gerekiyor” dedi.

Air France'ın yeni patronu sendikalarla çatışmalar sonucu iş kayıpları yaşandığını belirterek düşük maliyetli rakipleri ile rekabet edebilmek için, pilot ve mürettebatın ana şirketten farklı şartlarda istihdam edileceğini söyledi.

SENDİKALARIN TEPKİSİ
SNPNC sendikasına bağlı kabin ekibi ise yeni havayolunun personelinin kendilerine bir faydası olmayacağını belirterek “ Yeni havayolunun çalışanları için "düşük maliyetli" olarak, gelirlerinin de düşmesi anlamına gelmiyor” dierek endişelerini dile gitirdiler.

KÖRFEZ HAVAYOLLARIYLA REKABET
Kurulacak yeni havayolunun körfez ülkelerinin düşük maliyetli havayolları ile rekabete girmesi için farklı bir çalışma yürütüldüğünü belirten Jean-Marc Janaillac “Havayolununun henüz adı yok. Ama yeni güzergah üzerindedüşük maliyetli iş seyahatleri sunmak için planlama yapıyoruz. Körfez ülkelerindeki havayollarının tepkisini oluşturacak projelerimiz bulunuyor” şeklinde konuştu.

Air France-KLM yeni havayolu kuruyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

B727 ~ 2 yıl önce
Transavia kisa ve orta menzilli bir hava yollari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Fransa'daki güçlü sendikal yapı nedeni ile bu işin EUROWINGS gibi tutacağını sanmıyorum.Artı Lufthansa özellikle ER uçuşlar için maliyet nedeni ile SunExpress altyapısını kullanıyor ve A330 finansal kiralamaları aynı German SunExpress gibi , SunExpress'e ait diye biliyorum.Bir bayrak taşıyıcı ve LCC bunu çoktan yaptı.İki bayrak taşıyıcı bir low cost operasyonu nasıl yapacak , pek bir anlam veremedim.THY'de bence A330'larını AYT yatırmak yerine SunExpress üzerinden acilen AYT'den LCC ER operasyonlarına AYT çıkışlı olarak başlamalıdır.Bu hem AYT turizmine hem THY'ye , hem de iştiraki olan SunExpress'e kazandırır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esb ~ 2 yıl önce
Transavia yokmuydu zaten bunların ortak ufakliklari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dünyadaki durum ~ 2 yıl önce
Ekonomik olarak kısa dönemden uzun sürmesi garanti olan durgunluk ve sayısal fazlalığın, kaliteye oranla fazla tercih edilmesi stratejileri bu durumları oluşturuyor. Kısacası deniz bitti. Devir ekonomi devri arkadaşlar. İki dev böyle bir evliliği boşuna yapmaz. Cost olarak görülen şeylerde low olacak artık nispeten malesef..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evlilik ~ 2 yıl önce
Sizin devlerden KLM, zaten Air France tarafından yıllar önce satın alındı. Onlar tek bir havayolu artık, yeni bir evlilik yapmıyorlar. Bu olan, olsa olsa bu evlilikten doğan çocuk olabilir.. Gündemi takip edelim lütfen...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000