24 Eylül 2012, Pazartesi 08:39:08

SÜPER ZENGİNE ÖZEL PASAPORT KONTROLÜ

İngiltere, İngiliz ekonomisine katkı sağlayabilecek zenginlikte kabul edilen iş adamlarının sıra beklemesini engellemek için "hızlı pasaport kontrolü sıraları" kurmayı planlıyor.

İngiltere, zengin iş adamlarının pasaport kontrolünden hızlı geçiş yapabilmesini mümkün kılacak bir sistem üzerinde çalışmaya başladı. İngiliz ekonomisine katkı sağlayabilecek zenginlikte kabul edilen iş adamları, kurulan "hızlı pasaport kontrolü sıraları" sayesinde havalimanlarındaki pasaport kontrolünden hızlı geçiş yapabilecek.

Hürriyet gazetesinin haberine göre tanınmış milyarderlerin pasaport kontrolü için bu sıralardan faydalanacağı ancak milyoner iş adamlarının yine sıraya girmek zorunda kalabileceğine dikkat çekildi.

İngiltere'de, sınıflar arası ve gelirler arası savaş devam ederken, multi milyarder iş adamları için çizilen bu planın büyük tepki toplaması da bekleniyor.

Ülkede deniz aşırı ülkelerden gelip, bir İngiliz bankasında 8 milyon dolar yatıran herkes sorunsuz bir şekilde 3 yıl boyunca İngiltere'de kalabiliyor. Diğer göçmenlerin en fazla kalış süresi ise bir yıl.

 

SÜPER ZENGİNE ÖZEL PASAPORT KONTROLÜ

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000