13 Ekim 2014, Pazartesi 17:20:49

HELİKOPTERİN ENKAZ PARÇALARI TOPLANIYOR

DÜn Cengiz Topel Havalimanı'ndan Konya'ya gitmek üzere havalanan ve Kartepe'de düştüğü anlaşılan helikopterin enkaz parçaları toplanıyor. Kazanın nedeni yapılacak incelemeler sonucunda belirlenecek
  • Şehitlerimizin ailelerine ve tüm Deniz Kuvvetleri camiasına baş sağlığı diliyorum.Allah rahmet eylesin.
  • allah rahmet eylesin .vatan sağolsun.
  • Rabbim ailelerine sabır versin.

Dün Cengiz Topel Havalimanı'ndan eğitim amaçlı havalanan ve düşen S-70B Sikorsky tipi helikopterin yeri belirlendi. Saat 21.00 sıralarında arama kurtarma ekiplerinin bir bölümünün kaydırıldığı Kartepe'nin kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı olan Karaardıçlı mevkiine helikopterin düşen helikopterin parçaları toplanıyor.

Olay yerindeki askeri bir ekip helikopter enkazından çıkan parçaları incelemek üzere aldı. İncelemeden sonra kazanın neden yaşandığı anlaşılacak.

Kazada Binbaşı Deniz Akdeniz, Üsteğmen Çağrı Ceyhan, Astsubay Mehmet Karakaşoğlu ve Astsubay Ömer Burak Öğüt'ün şehit oldu. Askeri personel kazanın neden olduğunu incelemek için bölgeye hareket etti. 

ENKAZA İLK KÖYLÜLER ULAŞTI
Uçak enkazına ilk olarak civardaki köylüler ulaştı. Köy sakinlerinden Rıdvan Şen, yaptığı açıklamada, kazanın ardından özel harekat ekiplerine katılarak arama çalışması yaptıklarını söyledi.

Yolun yaklaşık 500 metre aşağısında helikopter parçası bulduklarını belirten Şen, "Daha sonra parçaların bulunduğu istikamete doğru yürümeye başladık. 1,5 kilometre yürüdükten sonra helikopteri bulduk. İlk biz ulaştık. Helikopter paramparçaydı" dedi.

Köylülerden Mustafa Özaydın ise kazada helikopterin tamamen yandığına dikkati çekerek, "Gittiğimizde yapacağımız bir şey yoktu. Orada şehitleri gördük" ifadesini kullandı.HELİKOPTERİN ENKAZ PARÇALARI TOPLANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Şehitlerimizin ailelerine ve tüm Deniz Kuvvetleri camiasına baş sağlığı diliyorum.Allah rahmet eylesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
allah rahmet eylesin .vatan sağolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 4 yıl önce
Rabbim ailelerine sabır versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000