02 Haziran 2009, Salı 18:53:50

Enkaz bölgesine yarın ulaşılacak

Brezilya askeri gemilerinin, Rio de Janeiro kentinden pazar günü havalandıktan sonra irtibatın kesildiği Fransız Hava Yolları uçağına ait olduğu sanılan enkaz parçalarının bulunduğu bölgeye, yarından önce ulaşmasının beklenmediği bildirildi.
  • Uçak sayin fazlaysa kaza ihtimali fazladir, uçak azsa ihtimal de azdir biiiir!!! Egri oturup dogru konusmak lazim; ne Air France ne de THY'ye "kötü sicilli, çok kaza yapar" gibi yakistirmalar yapmak, yakisik almiyor!!! Birileri ellerinde kürekle gezmeyi adet edinmis malesef:(
  • A 330 u bıle dusurdulerya bıdaha asla fransız hava yollarını kullanmam
  • muenchner başka vede ypkmuydu yazıyı baya süslemişsin gene ve vede lerle:)))))
  • THY DC10-10 "ANKARA " uçagi 4 mart 1974 Pazar günü Parisin kuzeyindeki "Ermenonville" ormanina düsmüstür ve 345 can kaybi olmustur. Uçak parisden Londraya gidiyordu ve British Airways grevde oldugu için Pariste kalan tüm yolcular THY bileti almisti bu nedenden uçak fulldu ve yolculardan çogu yabanci uyruklulardan olusuyordu. (Ingiliz Japon turist)

Brezilya Hava Kuvvetleri sözcüsü Jorge Amaral, Brezilya'nın Fernando de Noronha adasının 650 kilometre kuzeyinde bulunan enkazda bir uçak koltuğu, bir cankurtaran ceketi, metal parçalar ve yakıt kalıntıları tespit edildiğini söyledi.

Amaral, uçağın Atlas Okyanusu üzerindeki güzergahında tespit edilen iki ayrı enkazda herhangi bir yaşam belirtisi tespit edilemediğini de belirtti.

Enkazın bulunduğu yerin, uçaktan son sinyalin alındığı noktanın sağ tarafında olduğunu belirterek, uçağın belki de geri dönerek Fernando de Noronha adasına inmeye çalıştığını, fakat bunun sadece kendi varsayımı olduğunu ifade eden Amaral, tespit için enkazdan bazı parçalar alınıp incelenene kadar yetkililerin, enkazın uçağa ait olduğunu doğrulayamayacaklarını vurguladı.

Fransız Hava Yollarına ait 4 yaşındaki Airbus A330 tipi uçakla bağlantı dün kesilmişti.

Enkaz bölgesine yarın ulaşılacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
Uçak sayin fazlaysa kaza ihtimali fazladir, uçak azsa ihtimal de azdir biiiir!!! Egri oturup dogru konusmak lazim; ne Air France ne de THY'ye "kötü sicilli, çok kaza yapar" gibi yakistirmalar yapmak, yakisik almiyor!!! Birileri ellerinde kürekle gezmeyi adet edinmis malesef:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
A 330 u bıle dusurdulerya bıdaha asla fransız hava yollarını kullanmam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
muenchner başka vede ypkmuydu yazıyı baya süslemişsin gene ve vede lerle:)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
THY DC10-10 "ANKARA " uçagi 4 mart 1974 Pazar günü Parisin kuzeyindeki "Ermenonville" ormanina düsmüstür ve 345 can kaybi olmustur. Uçak parisden Londraya gidiyordu ve British Airways grevde oldugu için Pariste kalan tüm yolcular THY bileti almisti bu nedenden uçak fulldu ve yolculardan çogu yabanci uyruklulardan olusuyordu. (Ingiliz Japon turist)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000