02 Temmuz 2015, Perşembe 08:10:06

Apron personeli dernek kurdu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde görev yapan çalışanlar, Apron Yönetim Servisi Dernegi kurdu.
  • Çetin bey teessüf ederim.Tesadüfen öğreniyoruz hayırlı uğurlu olsun fahri üye kabul ediyormusunuz ? Bu arada tenekede tavuk sözünü hatırlatırım.
  • Ya kardsm hep bi karalama kampanyası nasıl insanlarsnz bi kerede samimi eleştiri yapın da yazdınıza deger verelim bu arkadaslar gercekten hakkettikleri yerlerde değil bn bir hava trafikci olarak soylüyrum bnu ozellkle buyuk limanlarda cogu kadrodan daha fazlasını hakkettikleri kesin baska meslkleri karalarken şütfen biraz daha düşünün hakkınızda hayrlısı olsn içlernde cok sevdiğim insanlar var inşlah hakkettikleri yere gelirler
  • Dhmi nin hep göz ardı ettiği bir birim. İnşallah yeni genel müdür hakettiği değeri verir. Adamlar uğraşmış dernek kurmuş. Terbiyesizlik yapmayın saygılı olun. Hayırlı olsun apron memuru arkadaşlar...
  • İyiki Türkçe kelimelerden yola çıkmışsınız. Ya bir de annex 14 de yazdığı şeklini kısaltsalarmış ne olacaktı :)) Apron Management Service Ucuz yırtmışlar valla:)

5 Mayıs 2015'de Muğla Dalaman Havalimanı merkezli olarak Apron yönetim servisi derneği ( AYSDER ) kuran apron yönetim personeli, derneğin kuruluş amacının apron memurluğu mesleğinin tanıtımı, mesleğin gelişimi ve iyileştirmesiyle ilgili gerekli çalışmaların, gerek DHMİ Genel Müdürlüğü ile gerekse yabancı meydanlardaki benzer meslek çalışanlarıyla ortaklaşa bilgi alışverişiyle gerçekleştirilmesi olarak açıkladılar.

Türkiye’deki büyük havalimanları başta olmak üzere diğer tüm limanlarda pat sahaları (pist-apron-taksi yolu) kontrolü, araç trafiği kontrolü ve denetimi, apron asayişi ve düzenlenmesi yapan apron trafik memurları, bu derneği kurmalarındaki öncelikli amacın, mesleklerinin profesyonelleşmesi ve saygınlığının hak ettiği konuma gelmesi olduğunu belirtiyor ve bu konuda mücadele edeceklerini söylüyorlar.

Genel olarak yaptıkları işin önemine bakılmaksızın pasif durumda görünmekten kurtulmak ve haksızlıkların giderileceği yerde daha da arka plana itilmekten yakınan apron memurlarını; sarı siyah damalı araçlarıyla özellikle görüş açısının düştüğü zamanlarda (sis, kar, yağmur) bir uçağa follow-me hizmeti verirken, uçuş güvenliğini sağlamak için apronda veya pistte kontrol yaparken, araç trafiğini kontrol edip oluşabilecek aksaklıkları düzenlerken, pat sahalarındaki zemin bozukluklarını onarma çalışmalarını koordine ederken ve oluşabilecek birçok durumda apronun her noktasında görmek mümkün.

Türkiye’de sivil havacılığın dünya çapında hak ettiği yere gelmesi için yoğun olarak çalışan bu birime dünyadaki diğer büyük limanlarda olduğu gibi gerekli değerin verilip kendilerinin de profesyonelce ve daha etkin olarak kullanılmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Apron yönetim servisi derneği üyeleri genç kadrosuyla dikkat çekiyor.

Apron personeli dernek kurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Bir garip kuleci ~ 3 yıl önce
Çetin bey teessüf ederim.Tesadüfen öğreniyoruz hayırlı uğurlu olsun fahri üye kabul ediyormusunuz ? Bu arada tenekede tavuk sözünü hatırlatırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çetin ~ 3 yıl önce
Bir garip kuleci fahri üyede kabul ederiz sözümüzü de tutarız.
Ays ~ 3 yıl önce
Ya kardsm hep bi karalama kampanyası nasıl insanlarsnz bi kerede samimi eleştiri yapın da yazdınıza deger verelim bu arkadaslar gercekten hakkettikleri yerlerde değil bn bir hava trafikci olarak soylüyrum bnu ozellkle buyuk limanlarda cogu kadrodan daha fazlasını hakkettikleri kesin baska meslkleri karalarken şütfen biraz daha düşünün hakkınızda hayrlısı olsn içlernde cok sevdiğim insanlar var inşlah hakkettikleri yere gelirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ARFF ~ 3 yıl önce
Dhmi nin hep göz ardı ettiği bir birim. İnşallah yeni genel müdür hakettiği değeri verir. Adamlar uğraşmış dernek kurmuş. Terbiyesizlik yapmayın saygılı olun. Hayırlı olsun apron memuru arkadaşlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çetin ~ 3 yıl önce
Teşekkür ederim ARFF arkadaşım
Alemsiniz ~ 3 yıl önce
İyiki Türkçe kelimelerden yola çıkmışsınız. Ya bir de annex 14 de yazdığı şeklini kısaltsalarmış ne olacaktı :)) Apron Management Service Ucuz yırtmışlar valla:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000