24 Mart 2016, Perşembe 13:38:59

Etihad Sabiha Gökçen seferlerine başlıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, 1 Temmuz 2016’dan itibaren haftada dört sefer olmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş başlatacağını duyurdu.
  • Bizim niye haberimiz yok acaba :) Vay arkadaş ev sahibinin kiracı geleceğinden haberi yok çok ilginç, bi yerlerinizden haber yapmayın
  • Al bir arap daha. Ne kadar da arap meraklısıyız. Görmüyor musunuz hallerini.
  • Hani artık sabihada hicbir şirket buyuyemeyecekti? Hani kimseye slot verilmeyecekti? Daha 3 gun once yapılmadı mi toplantısı ? Yalancısın SHGM. Airport haber siz niye ustune gitmiyorsunuz bu olayın ?
  • Sirada Singapur havayollari var. Onlarda geldimi boylece SAWin Ortadogu, Afrika, Asya ve Pasifik baglantilari tamamlanmis olacak. Yalniz Etihad kendine Turkiye'de yolcuyu diger hatlara ucurabilecek bir baglanti tasiyici bulmasi gerek. Haydi Singapur Havayolari...sira sende.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, 1 Temmuz 2016’dan itibaren haftada dört sefer olmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş başlatacağını duyurdu. Hâlihazırda Abu Dabi ile İstanbul Atatürk Havalimanı arasında günlük seferler düzenleyen havayolu, böylece Temmuz ayından itibaren İstanbul ile Abu Dabi arasındaki haftalık uçuş sayısını 11’e çıkarmış olacak.

Abu Dabi üzerinden, 30’dan fazla destinasyona çift yönlü olmak üzere haftada 240’tan fazla küresel noktaya bağlantı sunan Etihad Airways, Sabiha Gökçen uçuşlarını iki sınıflı Airbus A320-200 ile gerçekleştirecek.

Etihad Airways Başkanı ve CEO’su James Hogan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İstanbul küresel uçuş ağımızdaki en değerli ve saygın destinasyonlardan biri ve bu şehirdeki her iki havalimanına da uçuyor olmak bizim genişleme planımızda önemli bir yer tutuyor. Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat eden konuklarımızın sayısı her geçen gün artıyor ve biz bu trendin 2016 yılında da artarak devam etmesini istiyoruz. Nitekim, yeni seferlerimizin başlangıç tarihi, hem Abu Dabi ile İstanbul arasında seyahat eden hem de Asya ülkelerine ve Avustralya’daki Sidney, Melbourne ve Brisbane gibi büyük şehirlere sunduğumuz uygun bağlantıları kullanmak isteyen konuklarımız için çok iyi bir zamanlamaya sahip.”

İstanbul uçuşlarına 2009 yılında haftada dört sefer ile başlayan ve aynı yıl içinde bu sayıyı beşe yükselten Etihad Airways, halihazırda İstanbul ile Abu Dabi arasında günlük uçuşlar gerçekleştiriyor. İlk günden itibaren İstanbul uçuşlarında yüksek doluluk oranları yakalayan havayolu, bu doğrultuda Abu Dabi ile Atatürk Havalimanı arasındaki uçuşlarında bu yıldan itibaren yeni nesil Boeing 787 Dreamliner uçaklarından birini kullanmaya başlayacağını da açıkladı.
 

Uçuş No

Güzergah

Kalkış

Varış

Uçuş Günleri

EY98

Abu Dabi (AUH) – Sabiha Gökçen (SAW)

08:50

12:40

Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi

EY99

Sabiha Gökçen (SAW) – Abu Dabi (AUH)

13:40

19:15

Salı, Perşembe, Cuma, Cumartesi

 

Etihad Sabiha Gökçen seferlerine başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Uçak değnekçisi ~ 2 yıl önce
Bizim niye haberimiz yok acaba :) Vay arkadaş ev sahibinin kiracı geleceğinden haberi yok çok ilginç, bi yerlerinizden haber yapmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine ~ 2 yıl önce
Al bir arap daha. Ne kadar da arap meraklısıyız. Görmüyor musunuz hallerini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM Allah seni bildigi gibi yapsın ~ 2 yıl önce
Hani artık sabihada hicbir şirket buyuyemeyecekti? Hani kimseye slot verilmeyecekti? Daha 3 gun once yapılmadı mi toplantısı ? Yalancısın SHGM. Airport haber siz niye ustune gitmiyorsunuz bu olayın ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SIA ~ 2 yıl önce
Sirada Singapur havayollari var. Onlarda geldimi boylece SAWin Ortadogu, Afrika, Asya ve Pasifik baglantilari tamamlanmis olacak. Yalniz Etihad kendine Turkiye'de yolcuyu diger hatlara ucurabilecek bir baglanti tasiyici bulmasi gerek. Haydi Singapur Havayolari...sira sende.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000