23 Aralık 2009, Çarşamba 07:18:50

Easyjet'ten Türkiye açılımı...

EasyJet İsviçre, Avusturya ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü Peter Voets, şirketin 2010 yılında Türkiye'ye olan ilgisini artıracağını söyledi. 21 yeni rotadan 5'inin Türkiye'ye ayrıldığı bildirildi...

Peter Voets, Türkiye'de yolcuların son dönemde artan seyahat eğilimlerinin büyümede önemli rol oynadığını belirterek, EasyJet'in de bu potansiyele kayıtsız kalamayacağını vurguladı.

''Türkiye'de havacılık sektöründe düşük tarifeli uçuşlar yüzde 3'lük pazar payına rağmen büyük bir potansiyel barındırıyor'' diyen Voets, bu yaz için Dalaman ve Bodrum'a 5 ayrı noktadan daha uçuş imkanı sağlayacaklarını dile getirdi.

Bristol'dan Dalaman'a ve Bodrum'a haftada üç kez, Liverpool'dan Bodrum'a ise haftada iki kez uçuş koyduklarını belirten Voets, Londra ve Stansted'den Dalaman'a haftada üç, yine Londra ve Stansted'den Bodrum'a ise haftada dört kez uçacaklarını bildirdi. Voets, 21 Aralık tarihinden itibaren bu rotaların biletlerinin de satışa sunulacağını dile getirdi.

Voets, Türkiye pazarının düşük tarifeli uçuşlara kolay adapte olup, çabuk ayak uydurduğuna işaret ederek, özellikle kriz dönemlerinde tüketicilerin çok daha bilinçli davrandığını ifade etti.

Peter Voets, Türkiye'de koltuk kapasitesi açısından dördüncü büyük havayolu şirketi olduklarını dile getirerek, pazar paylarının yüzde 7 olduğunu ifade etti. Türkiye'nin çok rekabetçi bir pazar olduğunu hatırlatan Voets, pazarda küçük oyuncuların da yer aldığını ancak, sadece güçlü ve büyüklerin kalacağını öngörerek, birleşmelerin yaşanabileceğini belirtti.

Easyjet'ten Türkiye açılımı...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000