22 Haziran 2012, Cuma 14:46:35

VAN FERİT MELEN HAVALİMANI'NDA TATBİKAT

Van Ferit Melen Havalimanı'nda yapılan yangın tatbikatı polis, itfaiye, 112 Acil Servis, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve jandarma ekiplerine hareketli dakikalar yaşattı...
  • sky in ucagi git gel van a ayni ucak niye bu ucak hep van a ?
  • YAA BU BİZİM TANGO DEĞİL Mİ ? :))
  • ne biliyon ? belki molofot kokteyli atacaklar :)
  • UÇAK SKY'IN TC-SKT

Sivil Havacılık Güvenlik programının 11/g ve 45. maddeleri gereğince havalimanında meydana gelebilecek acil durumlara karşı personelin bilgi ve becerilerini artırmak ve ilgili kurum ve kuruluşlarla müşterek görevlerini en seri ve başarılı bir şekilde ifa edebilmek için bir tatbikat gerçekleştirildi.

Tatbikat gereği, Anadolu Jet’e ait Ankara-Van seferini yapan TK-7084 sefer sayılı yolcu uçağın içerisinde 150 yolcu, 8 mürettebat ile uçuş kulesine; uçağın sağ motorunda duman görüldüğünü, 30 dakikalık mesafede bulunduğunu ve piste acil inişe geçeceğini bildirmesi üzerine durum derhal Devlet Hava Meydanları İşletme (DHMİ) Müdürlüğü ekiplerine ve itfaiye birimlerine bildirmesiyle verilen alarm üzerine polis, itfaiye, 112 Acil Servis, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, DHMİ Müdürlüğü itfaiyesi ve jandarma ekipleri kısa sürede İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Ferit Melen Havaalanı’na geldi. Acil iniş yapan uçağın etrafı ilk önce itfaiye araçları, daha sonra ambulans ve kurtarma araçları yanaştı. İtfaiye ekipleri bir yandan duman çıkan kısma müdahale ederken, DHMİ Müdürlüğü personeli, polis ve jandarma ekipleri ise yolcuları tahliye etti. Van Vali Yardımcısı Murat Uzunparmak başkanlığında yürütülen tatbikat yarım saat sürdü.

VAN FERİT MELEN HAVALİMANI'NDA TATBİKAT

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

tayfun ~ 6 yıl önce
sky in ucagi git gel van a ayni ucak niye bu ucak hep van a ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MSN 1194 ~ 6 yıl önce
YAA BU BİZİM TANGO DEĞİL Mİ ? :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 6 yıl önce
ne biliyon ? belki molofot kokteyli atacaklar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 6 yıl önce
UÇAK SKY'IN TC-SKT

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000