21 Şubat 2015, Cumartesi 10:35:00

ORHAN BİRDAL'IN GÖREV SÜRECİNDE NELER YAŞANDI?

Başarısız kar operasyonu sonrası görevden alınan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, bugüne kadar birçok tartışmanın odağında yer aldı. İşte Birdal’ın görev sürecine ilişkin çarpıcı detaylar…
  • Yorumunuz
  • Heeey 3. Grup haddinizi bilin ! Kimse sizin cebinizden para falan almadı.Devletin ödediği para değil o... Hv.Trafik Kontrolörleri için Eurocontrol'den gelen para. Ne pişkin,ne arsız insanlarmışsınız.Anlamayışınıza hayranım... Pes doğrusu.
  • orhan devamlı adam kayırdı. devamlı haktan uzak oldu. devamlı kafasının dikine gitti. orhan hakkını savunmak için giden insanlarıda aşağılayıp, hakaret edip kovuyordu. orhan tazminatlarla insanların ekmeğiyle oynadı, haksız yere bütün parayı aldı kayırdı ve sadece bir guruba verdi. orhan devamlı sadece bir kesimin g. müdürü oldu. o. birdal hiç bir zaman mantıklı olmadı. en büyük amacı hava seyrüsefer genel müdürlüğü açıp onun başına geçmekti. defalarca kez bunun binali yıldırım ile kavgasını yaptı Allahtan binali yıldırım onun gibi vizyonsuz ve çapsız değildi. onun zamanında ŞOFÖRLER, GÜVENLİK MEMURLARI, ARFF VE APRON MEMURLARI devamlı sınavlardan uzaklaştırıldı, devamlı hindistan kast teşkilatı gibi ayırımcılığa maruz kaldılar. ALLAHINDAN BULASIN EY ORHAN VE ORHANIN YALAKA SÜRÜSÜ. sizler can çıkaracağınıza iananıyormusunuz gerçekten. bu kadar ahın bir bedeli olması gerekmiyor mu..?? sizleri kim kurtaracak..?? orhanın ektiği bu kin ve nefret tohumları kaç yılda biter biliyormusunuz.
  • Tebrikler, uzay seyahatleri başlamış anlaşılan, zira anca uzaydan böyle görülebilir bir genel müdür. Türkiyenin en başarılı bürokratına şu yapılan habere şu yapılan/yayınlanan yorumlara bak. Orhan Birdal şerefiyle geldiği, alın teriyle, gecesiyle gündüzüyle, her kademesinde çalıştığı 33 yıllık kurumundan yine şerefiyle ayrıldı, milyarlık ihalelere imza atıp en ufak bir şaibeye fırsat vermedi. Allah ondan razı olsun, sayılarını arttırsın, daha güzel görevlere gelmeyi nasip etsin.

2007 yılında DHMİ Genel Müdürlüğü görevine getirilen Orhan Birdal, bu süre içinde birçok kez tartışmalı olayların içinde yer aldı. Özellikle Özel Kalem Müdürü Binnur Şahin ile yaptığı yurtiçi yurtdışı seyahatlerle sık sık gündeme gelen Birdal, özel kaleminin şube müdürü olabilmesi için Trabzon Havalimanı başmüdür yardımcılığı görevine getirilmesiyle de çok konuşulmuştu.

Trabzon'da bir gün bile görev yapmayan Binnur Şahin, günlük 40 TL harcırah ile yeniden Orhan Birdal'ın en yakını olmaya devam etti. Özel kalem olarak devam eden Binnur Şahin, DHMİ'de hülle ile şube müdürü yapılan en gözde memur olmayı Orhan Birdal sayesinde başardı.


DHMİ’de kritik noktalara hemşehrilerini atayarak tepki çeken Birdal, eski mesleği olan kontrolörler için pozitif ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle diğer çalışanlar tarafından da eleştiriliyordu.


SMART’TA ODA YAPTIRDI AMA…


Orhan Birdal’ın genel müdürlüğü döneminde çok sayıda havalimanı ihalesi gerçekleştirildi. Dünyanın en büyük havalimanı  da dahil olmak üzere birçok havalimanı ihalesi Birdal döneminde yapılırken en başarısız proje ise hava sahasını tek merkezden kontrol edilmek üzere kurulan Smart projesi oldu. 2009 yılında tamamlanması planlanan proje, üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen bir türlü bitirilemedi. 2007 yılında ihalesi yapılan ve  Şubat ayı sonunda kullanılmaya başlanması planlanan proje, tesadüf bu ki Birdal’ın göreve başladığı tarihte start aldı, hizmete gireceği tarihe günler kala Birdal görevden alındı. Yani Smart binasında kendisine özel oda yaptıran Birdal, 8 yıllık projenin sonunu göremeden koltuğunu bırakmak zorunda kaldı.
 

ORHAN BİRDAL'IN GÖREV SÜRECİNDE NELER YAŞANDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (235)

ÜZÜLün ~ 3 yıl önce
Yorumunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
✈BLΛCK✈ ~ 3 yıl önce
Heeey 3. Grup haddinizi bilin ! Kimse sizin cebinizden para falan almadı.Devletin ödediği para değil o... Hv.Trafik Kontrolörleri için Eurocontrol'den gelen para. Ne pişkin,ne arsız insanlarmışsınız.Anlamayışınıza hayranım... Pes doğrusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MESELE ~ 3 yıl önce
SORUN ARRF 3.GRUBTA OLMASI AİM 1.GRUBTA OLMASI YER DEĞİŞTİR SORUN KALMAZ AKŞAMA KADAR AİM MEMURLARI PC DE OYUN OYNUYORLAR SONRADA ALDIĞIMIZ PARA HELAL Mİ GÖRECEZ HAAA
Itfaiye ~ 3 yıl önce
Itfaiyeciler Napıyor aimciler oyun oynarken halay mı çekiyor ?
Binnur Şahin ~ 3 yıl önce
orhan devamlı adam kayırdı. devamlı haktan uzak oldu. devamlı kafasının dikine gitti. orhan hakkını savunmak için giden insanlarıda aşağılayıp, hakaret edip kovuyordu. orhan tazminatlarla insanların ekmeğiyle oynadı, haksız yere bütün parayı aldı kayırdı ve sadece bir guruba verdi. orhan devamlı sadece bir kesimin g. müdürü oldu. o. birdal hiç bir zaman mantıklı olmadı. en büyük amacı hava seyrüsefer genel müdürlüğü açıp onun başına geçmekti. defalarca kez bunun binali yıldırım ile kavgasını yaptı Allahtan binali yıldırım onun gibi vizyonsuz ve çapsız değildi. onun zamanında ŞOFÖRLER, GÜVENLİK MEMURLARI, ARFF VE APRON MEMURLARI devamlı sınavlardan uzaklaştırıldı, devamlı hindistan kast teşkilatı gibi ayırımcılığa maruz kaldılar. ALLAHINDAN BULASIN EY ORHAN VE ORHANIN YALAKA SÜRÜSÜ. sizler can çıkaracağınıza iananıyormusunuz gerçekten. bu kadar ahın bir bedeli olması gerekmiyor mu..?? sizleri kim kurtaracak..?? orhanın ektiği bu kin ve nefret tohumları kaç yılda biter biliyormusunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cmylmz ~ 3 yıl önce
Şu yazılanları genel müdürü tanıyan ve allaha çok şükür ki dhmi de çalışmayan bir insan olarak oscar a aday gösterecektim en iyi özgün senaryo dalında ama oskar geçti ne yazık ki , seneye artık. Bir tanesi bile doğru değil yazdıklarının, sana acil şifalar diliyorum, eğer gerçekten de hayal aleminde yaşamıyorsan.
Hindistan ~ 3 yıl önce
Seni Hindistan paklar, bi git gez gör, mümkünse de geri gelme , o zaman anlarsın belki elindekilerin kıymetini, iftira attığın insanların değerini. Senin vizyondan anladığın televizyon kelimesiyle sınırlı , çapdan anladığın, kafanın çapıyla sınırlı, Orhan Birdalın tırnağı olamayacak adamlar şöyle konuşuyorya arkasından, insan gerçekten hayret ediyor.
Allah şifa versin ~ 3 yıl önce
Binnur sana Acil olarak Allah şifa versin. Çok hasta biri olduğun yazdığın yazıdan belli.
EDO ~ 3 yıl önce
Sen ve senin gibi zihniyettekiler, Sayın Orhan BİRDAL' ın kesip attığı tırnağı bile olamazsınız. Ayrıca sizin gibi bu tip çalışan Personel; kim gelirse gelsin aynı olur, hep eleştiri hep beddua, eminimki çalıştığınız yerdeki arkadaşlarınızda İllallah demiştir sizin için. Son olarak bedduanın dönüp dolaşıp sizi bulmasın.
Tebrikler ~ 3 yıl önce
Tebrikler, uzay seyahatleri başlamış anlaşılan, zira anca uzaydan böyle görülebilir bir genel müdür. Türkiyenin en başarılı bürokratına şu yapılan habere şu yapılan/yayınlanan yorumlara bak. Orhan Birdal şerefiyle geldiği, alın teriyle, gecesiyle gündüzüyle, her kademesinde çalıştığı 33 yıllık kurumundan yine şerefiyle ayrıldı, milyarlık ihalelere imza atıp en ufak bir şaibeye fırsat vermedi. Allah ondan razı olsun, sayılarını arttırsın, daha güzel görevlere gelmeyi nasip etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000