11 Haziran 2010, Cuma 09:01:27

Corendon, Rumları kaygılandırıyor!

Corendon Havayolları’nın Amsterdam-Ercan seferleri Rum Yönetimi’ni kaygılandırdı...
  • pegasus ve kthy yillardir aynisini zaten yapiyor ? rumlar neden şimdi kaygilanmaya başlamişki :) pegasus yıllardir avrupadan getirdiği butun yolculari transit olarak kibrisa ucma imkani veriyor zaten. yani direk paristen londra dan almanyadan direk ercana bilet alabilirsiniz ve aktarmali olarak ucarsiniz. corendon yeni olarak ne yapmiş ben anlamadim
  • Kişiler kendi görüşlerini diledikleri gibi ifade etmekte özgürler. Burası özgür bir platform, fakat yorumları dikkatli okuduğunuzda dayanaksız onlarca suçlama.. Corendon para şu bu. Nedir bu, nasıl çocukca bir yorum! Kim parayı düşünmüyor söyler misiniz? Kim babasının hayrına çalışıyor elbette ticari bir işletme de para kazanmayı düşünecektir. kaldı ki Corendon KKTC'ye ilk hollandalı grubu getirdiğinde folklör ekibi, siyasiler, bürokratlar karşıladı yolcuları; düşünün nasıl olumlu bir etki yağtığını KKTC'ye....
  • kktc yi Turkiye dişinda resmi olarak taniyan ulke yok ilk kuruldugunda bangledeş veya pakistandi sanirim tanidi daha sonra kararlarini geri aldilar. azerbaycan dahil kktc yi taniyan ulke yok sadece Turkiye var. ve başimizda bu hukumet oldukça kimsede tanimaz kktc yi.
  • niye yok çünkü KKTC tanınmıyor. KTHY THY'nin tescil numaralarını kullanıyor.Onun için aktarma yapması gerekiyor.Bir tek Türkiye ve Azerbaycan tanıyor KKTC'yi.

Corendon’un Amsterdam’dan Ercan’a gerçekleştirdiği haftalık uçuşların, Rum Ulaştırma Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı tarafından sıkı takibe alındığı bildirildi.
 
Rum Kesimi'nde yayımlanan Fileleftheros gazetesinin haberine göre, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas tarafından verilen direktifle söz konusu uçuşlarla ilgili tüm unsurlar değerlendirmeye alındı. Amsterdam’dan Ercan’a doğrudan uçuş olması halinde, uluslararası hukuki kovuşturma talebi de direktifler arasında bulunuyor.
  
Habere göre, Rum yönetiminin bu konudaki ciddi endişesinin nedeni, Hollanda’nın ardından İsveç’in de bir havayolu şirketine Kuzey Kıbrıs’a uçuşlara başlaması konusunda izin vermeye hazırlanması. Hatta Rum tarafının tepkisi üzerine, İsveç’in Hollanda’dan gerçekleştirilen uçuşları örnek göstermesi.
  
Corendon’un bugüne kadar Amsterdam’dan Ercan’a gidiş-dönüş üç sefer yaptığını yazan gazete, Ercan’a yönelik uçuşların pazartesi günleri haftada bir kez yapıldığını ve uçakların transit olarak Antalya havaalanını kullandıklarını ekledi.
  
Haberde, “uçuşun doğrudan olması için, dönüş seferlerinde uçuş planlarının havada değiştirilmesinin denendiğine ilişkin ciddi kanıtlar bulunduğu” da iddia edildi. “Ercan-Antalya seferi yapıldığı ve Eurocontrol’dan Antalya-Amsterdam seferi için izin temin edildiği halde, uçak Türkiye hava sahasına girdiği esnada pilotun Antalya’ya inmeden doğrudan Amsterdam’a devam etmek için uçuş planında değişikliği istediği” öne sürüldü.
  
Corendon kurumsal iletişim departmanından edinilen bilgiye göre; şirketin KKTC uçuşlarında uluslararası yasa, kural ve tüzüklere harfiyen uyulduğu ve KKTC’ye yönelik tüm uçuşların Antalya aktarmalı olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

(Kıbrıs Gazetesi)

Corendon, Rumları kaygılandırıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
pegasus ve kthy yillardir aynisini zaten yapiyor ? rumlar neden şimdi kaygilanmaya başlamişki :) pegasus yıllardir avrupadan getirdiği butun yolculari transit olarak kibrisa ucma imkani veriyor zaten. yani direk paristen londra dan almanyadan direk ercana bilet alabilirsiniz ve aktarmali olarak ucarsiniz. corendon yeni olarak ne yapmiş ben anlamadim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kişiler kendi görüşlerini diledikleri gibi ifade etmekte özgürler. Burası özgür bir platform, fakat yorumları dikkatli okuduğunuzda dayanaksız onlarca suçlama.. Corendon para şu bu. Nedir bu, nasıl çocukca bir yorum! Kim parayı düşünmüyor söyler misiniz? Kim babasının hayrına çalışıyor elbette ticari bir işletme de para kazanmayı düşünecektir. kaldı ki Corendon KKTC'ye ilk hollandalı grubu getirdiğinde folklör ekibi, siyasiler, bürokratlar karşıladı yolcuları; düşünün nasıl olumlu bir etki yağtığını KKTC'ye....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kktc yi Turkiye dişinda resmi olarak taniyan ulke yok ilk kuruldugunda bangledeş veya pakistandi sanirim tanidi daha sonra kararlarini geri aldilar. azerbaycan dahil kktc yi taniyan ulke yok sadece Turkiye var. ve başimizda bu hukumet oldukça kimsede tanimaz kktc yi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
niye yok çünkü KKTC tanınmıyor. KTHY THY'nin tescil numaralarını kullanıyor.Onun için aktarma yapması gerekiyor.Bir tek Türkiye ve Azerbaycan tanıyor KKTC'yi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000