27 Temmuz 2017, Perşembe 19:34:06

Atatürk Havalimanı'na inen uçağın radomuna yıldırım çarptı

İstanbul'da geçtiğimiz saatlerde yoğun fırtına ve dolu yağışı sonrası AtlasGlobal uçağı radomu hasarlı bir şekilde Atatürk Havalimanı'na indi.
  • ESKİ ŞİRKETİME ÇOK GEÇMİŞ OLSUN. ELEŞTİRENLERE NOT: O ANKİ WX,UÇAK DURUMU VE DİĞER ETKİLEYEN ŞARTLARI BİLMEDEN YORUM YAPMAK ÇOK YANLIŞ.. KPT DEĞERLENDİRMİŞ VE BU KARARI VEREREK BAŞARILI ŞEKİLDE UYGULAMIŞ..GERİSİ ATLAS IN İŞİ...
  • Eski 320 serilerde wx radarlar çok kötü. Görüntünün neresi cb oluşumu neresi yer eko su belli değil. Bence airbus mod yayınlayıp bütün uçaklara yeni serilerdeki gibi görüntüyü düzgün gösteren wx radar takmalı.
  • Çok çok geçmiş olsun. Uçağın son halini yakından görmeyen bire bir şahit olmayan o hava şartında yerde yürümekte zorlanan insanlar çevredeki herşeye zarar veren rüzgar ve dolu . Havada yakalanan hava araçlarına nasıl bir zarar vereceğini gerçek havacılar bilir. Bilgisiz Kişiler havacılığın H sinden anlamayan S...... yorum yapmasınlar kim olursa olsun ırkı ülkesi neresi olursa olsun o uçağı o haliyle piste indire bilen pilot ve yolcuları sakinleştiren ekibi kutluyorum hepsi kahraman dır . Teşekkürler
  • Yanlis kullanilmis bir insiyatif yanlis bir hareketi hepiniz hayranlikla kahraman ilan etmissiniz yazik. once emniyet. onundeki okuz gibi duran airborne radardan CB olusumunu gorebilir atc den faydanabilinirdi hatta divert edilebilirdi kahramanlik adina ucagi yolculari ve en onemlisi olabilecek bir felaket sonucunda cok buyuk hadiseler yasanabilirdi.bu ekibin direkt kara listeye alinmasi ve detayli sorusturma yapilmasi gerekir. iste atlas jetin olusturdugu ekip..

Geçtiğimiz saatlerde İstanbul'da yoğun yağış, fırtına ve ceviz büyüklüğüne ulaşan dolu nedeniyle kentte adeta hayat durdu. 

Hava trafiği de bu meteorolojik olaylardan nasibini aldı. İstanbul'daki Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na inişler bir süreliğine durdurulmuştu. Bazı uçaklar havada tur attı bazıları ise çevre meydanlara yönlendirildi. 

Yağışın etkisini kaybetmesiyle birlikte Atatürk Havalimanı'na inişler yeniden başladı. AtlasGlobal Havayolları'nın AHL'ye inen bir uçağının radomu ise yıldırım çarpması nedeniyle hasar gördü.

AHL'ye sorunsuz inen uçağın radomu bu halde görüntülendi;

Atatürk Havalimanı'na inen uçağın radomuna yıldırım çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (86)

KPT.A.DURAK ~ 12 ay önce
ESKİ ŞİRKETİME ÇOK GEÇMİŞ OLSUN. ELEŞTİRENLERE NOT: O ANKİ WX,UÇAK DURUMU VE DİĞER ETKİLEYEN ŞARTLARI BİLMEDEN YORUM YAPMAK ÇOK YANLIŞ.. KPT DEĞERLENDİRMİŞ VE BU KARARI VEREREK BAŞARILI ŞEKİLDE UYGULAMIŞ..GERİSİ ATLAS IN İŞİ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.............. ~ 12 ay önce
Eski 320 serilerde wx radarlar çok kötü. Görüntünün neresi cb oluşumu neresi yer eko su belli değil. Bence airbus mod yayınlayıp bütün uçaklara yeni serilerdeki gibi görüntüyü düzgün gösteren wx radar takmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SERKAN BABA ~ 12 ay önce
Çok çok geçmiş olsun. Uçağın son halini yakından görmeyen bire bir şahit olmayan o hava şartında yerde yürümekte zorlanan insanlar çevredeki herşeye zarar veren rüzgar ve dolu . Havada yakalanan hava araçlarına nasıl bir zarar vereceğini gerçek havacılar bilir. Bilgisiz Kişiler havacılığın H sinden anlamayan S...... yorum yapmasınlar kim olursa olsun ırkı ülkesi neresi olursa olsun o uçağı o haliyle piste indire bilen pilot ve yolcuları sakinleştiren ekibi kutluyorum hepsi kahraman dır . Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
divert ~ 12 ay önce
Yanlis kullanilmis bir insiyatif yanlis bir hareketi hepiniz hayranlikla kahraman ilan etmissiniz yazik. once emniyet. onundeki okuz gibi duran airborne radardan CB olusumunu gorebilir atc den faydanabilinirdi hatta divert edilebilirdi kahramanlik adina ucagi yolculari ve en onemlisi olabilecek bir felaket sonucunda cok buyuk hadiseler yasanabilirdi.bu ekibin direkt kara listeye alinmasi ve detayli sorusturma yapilmasi gerekir. iste atlas jetin olusturdugu ekip..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000