24 Haziran 2012, Pazar 08:57:22

AHL TAKSİCİLERİ HİÇ MEMNUN DEĞİL!

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, Torba Yasası ile birlikte gelen korsan taksi düzenlemesinin yetersiz olduğunu ve yasa ile birlikte gelen cezai düzenlemelerin ticari taksileri de etkilediğini söyledi.
  • Arkadaşlar bütün taksiciler böyle deyil hepsini aynı kefeye koymak haksızlık olur bende taksicilik yabıyom yakınmış uzakmış farketmez alırım kardeşim allah benim ogünkü rızkımı yazmıştır ne kadar kazanacağım belli bütün taksici arkadaşlarında yakın uzak demeden müşteriyi güler yüzle götürmelerini tavsiye ederim
  • her sektörde olduğu gibi taşıma sektöründe de yukarıda belirtilen müşterisine kaba davranan ve kaliteli müşteri anlayışını kavrayamamış esnaf denilemeyecek nitelikte insanlar (şoförler) olabilir. ancak bunu bütün esnafa yaymak ne etik bir davranış nede hakkaniyet taşımaz. AHL veya başka taksi şoförlerinin davranışları tabiki hoş değil. hatta bir anlamda ülkemizi ziyaret eden yabancıların dımağında nasıl bir intiba bırakacaklarına dair iyi yada kötü derin iz bırakacak kişilerdir. özel eğitim almaları gerektiğine inanıyorum. gelelim ruhsatlama meselesine. ekmek parasını bu yolla kazanmak için aylıl 6-7 bin aralığında kira ödeyerek çalışmak zorunda kalan insanlar var. belediye yoğunluk nedeniyle ruhsat yenilenmesi veya yeni ruhsatları 1 ay gecikmeyle verebiliyor. taksinin 1 ay çalışmaması o taksiyi kiralayanın sonu demektir. şöyleki taksiyi kiralamak için kredi almışdır, kredi taksidi vardır, ev gecindiriyordur, taksinin heray muntazam olarak ödemesi gereken kirası v.s.
  • Cogu kısmet nedir nimet nedir bilmiyorlar. Daha sıkı kontrol edilmeliler ve cezaları da daha ağır olmalı. Yasalara uymuyorsa o da korsandır.
  • BETER OLUN BETER!!!!!!!!!!!!!!

Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, konuyla ilgili olarak havalimanında basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Can, korsan taksi ile ilgili çıkan yeni düzenlemenin taksicileri mağdur ettiğini belirterek, “Yasa çıkmasından itibaren 22 gün içinde 86 taksiye 1950’şer lira ceza kesildi. Yetkililerin düzenlemeye gitmesi şart. Torba Yasa içerisinde yer alan korsan taksi ile ilgili düzenleme 31 Mayıs 2012 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak, yürürlüğe girmişti. Yasa öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yıllık olarak ruhsat alan ticari taksiler, bu yenilemeyi zamanında yapmayınca 80 lira ceza ödemek zorunda kalıyordu. Fakat yeni çıkan yasanın ardından ceza ücreti arttı. Eski yasada ruhsat ücretini yinelemeyen taksici 80 lira ücret öderken, yeni yasada bu rakam bin 950 liraya yükseldi. Düzenlemenin yasalaşmasıyla 23 gün içerisinde polis tarafından kontrol edilen 86 taksici ruhsat yenilemedikleri gerekçesiyle bin 950 lira ceza ödemek zorunda kaldı” dedi.

Uygulamadan dolayı birçok ticari taksi sahibinin mağdur olduğunu ve bu cezalardan nasibini aldığını ifade eden Can, “Çok uzun süredir yasanın çıkmasını bekliyorduk. Bununla ilgili çok mücadele ettik. 11 Ekim 2009’da da Çağlayan’da ‘Korsan Taksiye Hayır’ mitingi yaptık. Yasa eksik, kör, topal da olsa çıktı. Yeterli değil. Yeterli olmamasının sebebi de korsan taksinin ‘Rent a car’ adı altında yapılıyor olmasıdır. ‘Rent a car’ın tarifi yapılmadığı sürece korsan taksinin devam edeceğini iddia ediyoruz” diye konuştu.

Can, yasanın tanımını yaparken eksik yapıldığını ifade ederek, “Orijinal, anadan doğma ticari taksiler, belediyelerden ruhsatlarını güncellemediği zaman tıpkı korsan taksiler gibi muamele görüyor. 60 gün trafikten men ediliyor. Bin 950 lira da para cezasına çarptırılıyor. Biz zaten gerekli evrakları bulundurmadığımız zaman İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kabahatler Kanunu’na göre 80 TL, trafik birimleri ise 2918 Karayolları Kanunu’na göre 72 lira ceza yazıyordu. Cezanın fazla olması bizi mağdur etmiştir” şeklinde konuştu.

AHL TAKSİCİLERİ HİÇ MEMNUN DEĞİL!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

taksiçi ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar bütün taksiciler böyle deyil hepsini aynı kefeye koymak haksızlık olur bende taksicilik yabıyom yakınmış uzakmış farketmez alırım kardeşim allah benim ogünkü rızkımı yazmıştır ne kadar kazanacağım belli bütün taksici arkadaşlarında yakın uzak demeden müşteriyi güler yüzle götürmelerini tavsiye ederim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
merhaba ~ 3 yıl önce
her sektörde olduğu gibi taşıma sektöründe de yukarıda belirtilen müşterisine kaba davranan ve kaliteli müşteri anlayışını kavrayamamış esnaf denilemeyecek nitelikte insanlar (şoförler) olabilir. ancak bunu bütün esnafa yaymak ne etik bir davranış nede hakkaniyet taşımaz. AHL veya başka taksi şoförlerinin davranışları tabiki hoş değil. hatta bir anlamda ülkemizi ziyaret eden yabancıların dımağında nasıl bir intiba bırakacaklarına dair iyi yada kötü derin iz bırakacak kişilerdir. özel eğitim almaları gerektiğine inanıyorum. gelelim ruhsatlama meselesine. ekmek parasını bu yolla kazanmak için aylıl 6-7 bin aralığında kira ödeyerek çalışmak zorunda kalan insanlar var. belediye yoğunluk nedeniyle ruhsat yenilenmesi veya yeni ruhsatları 1 ay gecikmeyle verebiliyor. taksinin 1 ay çalışmaması o taksiyi kiralayanın sonu demektir. şöyleki taksiyi kiralamak için kredi almışdır, kredi taksidi vardır, ev gecindiriyordur, taksinin heray muntazam olarak ödemesi gereken kirası v.s.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müşteri ~ 6 yıl önce
Cogu kısmet nedir nimet nedir bilmiyorlar. Daha sıkı kontrol edilmeliler ve cezaları da daha ağır olmalı. Yasalara uymuyorsa o da korsandır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BETER!!! ~ 6 yıl önce
BETER OLUN BETER!!!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000