02 Nisan 2016, Cumartesi 17:13:25

United Airlines müslüman aileyi uçaktan indirdi

Müslüman bir aile, Chicago'da bindiği ABD'li havayolu şirketi United Airlines'a ait uçaktan 'uçuş güvenliği' gerekçe gösterilerek indirildi. Olaya ilişkin görüntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte Amerikan İslâm İlişkileri Konseyi, ''Müslüman yolcuların en dayanaksız gerekçelerle uçaklardan indirilmesinden bıktık'' açıklamasını yaptı.
  • Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.
  • Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.
  • Kural kuraldir Ne kuralin arkadas ucakta insan atmak kural midir. Eger bu ailenin bir hatasi bir kusuru varsa lutfen aciklasinlar,
  • Bakiomda bazi yalakalar yine yazmis,batinin istedigi oluyo merak etmeyin,muslumanlar koseye sikistirilio ve birakin sessiz kalmayi daha hakli gorenlerde var bu hakli gorenlerin ya enistesi yada babasi amerikan.Bende batiya ozenipde iki yolun arasinda kalmis insanlarimdam utanc duyuyom.Biride hollanda dan yazmis cikin isis bizden edgil diye bagirin diye asil cikip senin gibi yalakalar bizden degil diye bagirmak lazim.
  • avrupad amerikada terror estirirken dusuncektiniz.. muslumanlar karsi cikmazsa terror, terror bizden demezlerlse hepsi teker teker boyle atilir. Bu ailenin serefi varsa kendi ulkesine geri doner. Hollandadaki gibi simdi psikolojim bozuldu diyip dava acip busuru para isterler. Alisiniz buna
  • Bence olayın başı bile bilinmeden yanlış yorumlar yapılıyor. Ailenin olayı tamamıyla büyüteceği varmış, zira yabancı sitelerde de yapılan araştırmalar sonucu, olayın çocuk yolcunun bulunduğu koltuğun, çocuk yolcunun uçabilmesi için uyumsuz ve uçuş güvenliğine etki edecek sıkıntıda olduğu belirtiliyor. Ardından kabin görevlisi yolcuları "o şekilde" uçuşa kabul edemeyeceklerini iletiyor; talimatları reddedince de kaptanı çağırıyorlar. Yani, ailenin uçuş için sıkıntı yaratmasından dolayı değil indirilmeleri uçaktan. Aslında doğru yapılan bir uçuş güvenliği prosedürü, olayın tamamıyla yarısından başladığı için yanlış bir propagandaya dönüşüyor. Hatta kabin görevlisinin bazı yanıtları videodan bilerek kesilmiş ve bu da hem olayın hem de yolcuların dürüstlüğü hakkında şüphe uyandırıyor. Kural kuraldır arkadaşlar, bunun ayrımı olmaz.
  • Amerika'daki ırkçılık ikinci dünya savaşındaki ırkçılık kadar kati ve kesindir. Sadece açığa çıkamamıştır. Beyaz mağaza müdürü Meksikalı aşçı ve siyahi Amerikalı garson kuralı köleliğin kaldırılmasından sonraki hiyerarşiye örnektir. Artan cahil nüfus ile bu tip davranışlar artarak devam edecek. Şimdi yeni malzemeler müslümanlar olacak. Ailenin şirinliğine tatlılğına bakar mısınız ? Bu davranışın uçul emniyeti uçuş güvenliği ile kesinlikle alakası yok alenen ırkçılık ve ayrımcılıktır. En kötüsü ise Sarıbaş Trump ın Başkan olması ki bu içinden çıkılamaz bir azap sürecine dönüşecek kanaatindeyim. Trump I nazi selamı ile karşılayan göstericiler ise teyid edercesine acıdır.
  • Bide obama, Erdoğana demokrasi dersi vermeye kalkar
  • muslumanlar amerikalilarin yeni zencileridir
  • Hep ayne terane, kabak tadi verdi.

ABD'nin Chicago kentinde United Airlines'a ait uçakla Washington D.C.'ye gitmek isteyen Müslüman bir aile, uçuş öncesinde pilot tarafından uçaktan indirildi.

Olaya tepki gösteren bir yolcu tarafından kayda alınan görüntülerde, üç çocuğu ve eşiyle birlikte koltuklarında oturan yolcuya yaklaşan pilot, aileden uçağı terk etmesini istiyor. Kararın nedeni sorulan pilotun, ilk önce, ''Çünkü bu benim kararım'' yanıtını verdiği, diğer yolcuların da tepki göstermesi üzerine, ''Bu uçuş güvenliği ile ilgili bir mesele'' dediği görülüyor.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Amerikan İslâm İlişkileri Konseyi bir açıklama yaptı. Açıklamada, ''Müslüman yolcuların en dayanaksız gerekçelerle, 'güvenlik' adı altında uçaklardan indirilmesinden bıktık'' denildi.

Başlarına gelen olayı, 30 Mart'ta görüntüleriyle birlikte Facebook hesaplarından paylaşan aile iletide, ''Görünüşümüz dışında hiçbir gerekçesi olmamasına rağmen bahar tatili için Washington D.C.'ye gitmek isteyen benim ve ailem hakkında hüküm veren ve 'uçuş güvenliği meselesi' gerekçesiyle bizi uçaktan kovan United Airlines utanmalı. Üç çocuğum böyle bir olayı tecrübe etmek için çok gençler'' yazdı. Aile ayrıca ayrımcılığa karşı Facebook iletilerinin herkes tarafından paylaşılmasını istedi.

BU İLK VAKA DEĞİL
United Airlines havayolları şirketinin ismi Haziran 2015'te de benzer bir ayrımcılık olayıyla gündeme gelmişti. ABD’de yaşayan Tahire Ahmed isimli başörtülü Müslüman kadın, United Airlines'a ait bir uçakta hostesin ayrımcı tavrına maruz kalmıştı. Ahmed’e kapalı kutuda içecek vermeyi reddeden kabin görevlisi, Müslüman kadının 'içeceği silah olarak kullanma ihtimalini' gerekçe göstermişti. (Al Jazeera)

Shame on you #unitedAirlines for profiling my family and me for no reason other than how we look and kicking us off the...

Eaman-Amy Saad Shebley tarafından gönderildi 30 Mart 2016 Çarşamba

 

United Airlines müslüman aileyi uçaktan indirdi

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

.... ~ 8 yıl önce
Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 8 yıl önce
Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Santa barbara ~ 8 yıl önce
Kural kuraldir Ne kuralin arkadas ucakta insan atmak kural midir. Eger bu ailenin bir hatasi bir kusuru varsa lutfen aciklasinlar,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 8 yıl önce
Bakiomda bazi yalakalar yine yazmis,batinin istedigi oluyo merak etmeyin,muslumanlar koseye sikistirilio ve birakin sessiz kalmayi daha hakli gorenlerde var bu hakli gorenlerin ya enistesi yada babasi amerikan.Bende batiya ozenipde iki yolun arasinda kalmis insanlarimdam utanc duyuyom.Biride hollanda dan yazmis cikin isis bizden edgil diye bagirin diye asil cikip senin gibi yalakalar bizden degil diye bagirmak lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
damsko ~ 8 yıl önce
avrupad amerikada terror estirirken dusuncektiniz.. muslumanlar karsi cikmazsa terror, terror bizden demezlerlse hepsi teker teker boyle atilir. Bu ailenin serefi varsa kendi ulkesine geri doner. Hollandadaki gibi simdi psikolojim bozuldu diyip dava acip busuru para isterler. Alisiniz buna

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dangalos ~ 8 yıl önce
Senin başına gelsin 20.000 feet'te.
... ~ 8 yıl önce
Bu yorumu yazdıran anlayışı, zihniyeti, bakış açısını her kim kazandırdıysa sana, suratına tükürmek istiyorum.
Rq ~ 8 yıl önce
Bence olayın başı bile bilinmeden yanlış yorumlar yapılıyor. Ailenin olayı tamamıyla büyüteceği varmış, zira yabancı sitelerde de yapılan araştırmalar sonucu, olayın çocuk yolcunun bulunduğu koltuğun, çocuk yolcunun uçabilmesi için uyumsuz ve uçuş güvenliğine etki edecek sıkıntıda olduğu belirtiliyor. Ardından kabin görevlisi yolcuları "o şekilde" uçuşa kabul edemeyeceklerini iletiyor; talimatları reddedince de kaptanı çağırıyorlar. Yani, ailenin uçuş için sıkıntı yaratmasından dolayı değil indirilmeleri uçaktan. Aslında doğru yapılan bir uçuş güvenliği prosedürü, olayın tamamıyla yarısından başladığı için yanlış bir propagandaya dönüşüyor. Hatta kabin görevlisinin bazı yanıtları videodan bilerek kesilmiş ve bu da hem olayın hem de yolcuların dürüstlüğü hakkında şüphe uyandırıyor. Kural kuraldır arkadaşlar, bunun ayrımı olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cehalet! ~ 8 yıl önce
Bu şekilde olaylar başımıza sıkça geliyor, konu Müslümanlık vs değil, cahil cahil kişilerin kuralları bırakın doğru düzgün ortak dil konuşmamasından dolayı kaynaklanan bir durum olduğuna eminim. Kuralı söylüyorsun anlamıyor, anlatmaya çalışıyorsun yükseliyorlar. Kurallara uymak bi kenara, iyiniyet gösterip yardımcı olmaya bile yanaşmıyor bazıları.. Eee bu yaşta kimseyi avutamayız. Kuraldışıysa indir gitsin (bu kadar basit) Kimse kızmasın, herşeyin bi usulü vardır. Konu terör, ırkçılık, Müslümanlık vs değil burada. Herşeyin bir üslubu kuralı vardır.
Yaşa ! ~ 8 yıl önce
Yorumunuza ba-yıl-dım. Kesinlikle kural kuraldır.
ercan ~ 8 yıl önce
Koltuğun uygun olmaması nedeni ile ailenin indirilmesi çok saçma. Koltuk bir önceki seferde mi bozuldu yani ? bu nedenle O koltuk değiştirilmeliydi ama hadi zaman yok diyelim.Uçak dolu değilse başka bir yere alınabilirlerdi. Hadi uçak dolu diyelim o zaman da Aileyi rencide etmeden konuyu başka tarafa çektirmeden bir sonraki seferle belki de ödül biletle gönlü alınarak yapılabilirdi.Kurallara amenna ama yolcunun burada hiç bir suçu yok ama cezayı o çekiyor.
Bunlar daha yeni başlıyor ~ 8 yıl önce
Amerika'daki ırkçılık ikinci dünya savaşındaki ırkçılık kadar kati ve kesindir. Sadece açığa çıkamamıştır. Beyaz mağaza müdürü Meksikalı aşçı ve siyahi Amerikalı garson kuralı köleliğin kaldırılmasından sonraki hiyerarşiye örnektir. Artan cahil nüfus ile bu tip davranışlar artarak devam edecek. Şimdi yeni malzemeler müslümanlar olacak. Ailenin şirinliğine tatlılğına bakar mısınız ? Bu davranışın uçul emniyeti uçuş güvenliği ile kesinlikle alakası yok alenen ırkçılık ve ayrımcılıktır. En kötüsü ise Sarıbaş Trump ın Başkan olması ki bu içinden çıkılamaz bir azap sürecine dönüşecek kanaatindeyim. Trump I nazi selamı ile karşılayan göstericiler ise teyid edercesine acıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru Fikir ~ 8 yıl önce
Umarım gerçek olmaz Trump fikrini düşünmek dahi istemiyoruz. Hele bu dönemde
ehğeh ~ 8 yıl önce
hehe cok biliyon analiz miydi bu simdi
Trump ~ 8 yıl önce
Asla başkan olmaz merak etme.. Olamaz değil olmaz..
Aynen ~ 8 yıl önce
Bukadar ırkçı olan biyerde obama nasıl başkan seçildi acaba yoksa sırf siyahilerin ayaklanmasını önlemek içinmi?? Abd=Show bunu oscarda nba de herseylerinde gorebilirsiniz. Size söyleyim yeni başkanda hilary olacak sırf kadın olduğu, amerika tarihinde hiç kadın başkan olmadığı için. Bizim 93 senesinde Çillerimiz vardı be.
O.pama ~ 8 yıl önce
Bide obama, Erdoğana demokrasi dersi vermeye kalkar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ders ~ 8 yıl önce
Herkes hakettiği dersi alır. Ne var bunda ?
remzi ~ 8 yıl önce
muslumanlar amerikalilarin yeni zencileridir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
El Turco ~ 8 yıl önce
Hep ayne terane, kabak tadi verdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000