06 Mart 2009, Cuma 13:26:40

Havacılık sektörü, krizi derinden yaşıyor!

Dünyanın en büyük iki uçak üreticisinden biri olan Boeing'in diğer üreticiler gibi satış konusunda sıkıntı yaşadığı belirtiliyor. Havayolu şirketleri ise sefer sayılarını bir bir düşürmeye devam ediyor.
  • sen bu ucuz biletleri thy(takunyalı hava yolları) mı yaptı zannediyorsun zamanında 200 tl(ytl) uçuyordun yeni havayolları bu işe girdi de ucuz oldu pegasus onur gibi sun express zaten malum thy alman ortak yapımı çakma bir şirket thy( ) kaza ortalamasıda gittikçe arttı deve kesmeyin artık bence .................
  • havacılık krizde, insanlar işten çıkarılıyor bizim ilginç insanlarımız ise deve kesti terlik giydi diyorlar. uçaktan terlikle değil bikiniyle çıksaydı sorun olmazdı değil mi? veya deve keseceğine papaza ayin yaptırsaydı, haham uçağın içinde tütsü gezdirseydi.. sizleri anlamak mümkün değil. kimseyi savunmuyorum ama adamlar geldiler, uçağa biner olduk. öncesinde bizim gibi orta sınıf insanlar için uçağa binmek bir lükstü.. adamın şahsi işleri beni hiç enteres etmiyor. düşen uçak hakkında yorum yaz, eyvallah.. terlikle deveyle gelmeyin arkadaşım eleştiriye.
  • Bazı laf olsun torba dolsuncu yorumcular olayı öyle abarttılar ki , ekonomik krizin faturasını bile THY ye kesebilecek kadar şuursuzlaştılar.
  • THY bu krizde para yapabilen bir kac havayolu arasinda, yapilan kaza bile ucaklari bosaltmadi, kim takar deveyi veya terligi....
  • havacilik sektoru thy gibi firmalar yuzunden bu krizi yasiyor.basinda terlikli,deve kesme uzmani bir sahis olursa,imam hatipli tayfayla olacagi budur.

Boeing'in resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, şirketin geçtiğimiz yılın şubat ayında 125 olan sipariş sayısı bu yılın aynı ayın 4'te kaldı.

Şirket, 2008 yılının son çeyreğinde sürpriz şekilde zarar açıklamış ve ayrıca 10 bin kişiyi de işten çıkaracağını duyurmuştu.

Şirketler sefer sayılarını düşürüyor!

Küresel krizle birlikte havayolu şirketleri de derinden etkilendi. Başta American Airlines, United Airlines, Continental Airline ve AirTran olmak üzere bir çok şirket sefer sayılarını kriz nedeniyle azaltmak zorunda kadlı.

Şirketlerin, sefer sayılarındaki düşüş rakamlarının çift haneli sayılara ulaştığı belirtiliyor.

Havacılık sektörü, krizi derinden yaşıyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
sen bu ucuz biletleri thy(takunyalı hava yolları) mı yaptı zannediyorsun zamanında 200 tl(ytl) uçuyordun yeni havayolları bu işe girdi de ucuz oldu pegasus onur gibi sun express zaten malum thy alman ortak yapımı çakma bir şirket thy( ) kaza ortalamasıda gittikçe arttı deve kesmeyin artık bence .................

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
havacılık krizde, insanlar işten çıkarılıyor bizim ilginç insanlarımız ise deve kesti terlik giydi diyorlar. uçaktan terlikle değil bikiniyle çıksaydı sorun olmazdı değil mi? veya deve keseceğine papaza ayin yaptırsaydı, haham uçağın içinde tütsü gezdirseydi.. sizleri anlamak mümkün değil. kimseyi savunmuyorum ama adamlar geldiler, uçağa biner olduk. öncesinde bizim gibi orta sınıf insanlar için uçağa binmek bir lükstü.. adamın şahsi işleri beni hiç enteres etmiyor. düşen uçak hakkında yorum yaz, eyvallah.. terlikle deveyle gelmeyin arkadaşım eleştiriye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bazı laf olsun torba dolsuncu yorumcular olayı öyle abarttılar ki , ekonomik krizin faturasını bile THY ye kesebilecek kadar şuursuzlaştılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY bu krizde para yapabilen bir kac havayolu arasinda, yapilan kaza bile ucaklari bosaltmadi, kim takar deveyi veya terligi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
havacilik sektoru thy gibi firmalar yuzunden bu krizi yasiyor.basinda terlikli,deve kesme uzmani bir sahis olursa,imam hatipli tayfayla olacagi budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000