08 Mayıs 2013, Çarşamba 10:41:45

TÖSHİD’İN RESTİ İŞE YARADI

KKTC’deki havaalanı vergilerinin düşürülmemesi halinde Ercan uçuşlarını askıya alacağını duyuran TÖSHİD, amacına ulaştı. Vergilerde ne kadar düşüş sağlandı?
  • Patronlar birlik olup vergi indirimi alabiliyor, biz calisanlarin patronlardan ogrenmemiz gereken çok şey var. Tebrikler Toshid. Alkisliyorum sizi.
  • KKTC nin yüzüne gözüne bulaştırdığı bir ihale. Terminal inşaatı başlamadan eski terminalin işletmesinin devredilmesi dünyanın neresinde görülmüş. Kısaca, paraları 4 sene de topla inşaatı yap modeli bu.

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği’nin(TÖSHİD), KKTC hükümetine Ercan’daki fiyat politikasını yeniden belirlenmesi için yaptığı çağrı amacına ulaştı. 49 TL’yi bulan vergilerin düşürülmemesi halinde 22 Nisan’dan itibaren Ercan uçuşlarını askıya alacaklarını açıklayan TÖSHİD, o tarihten sonra müzakerelere devam etti ve beklenen karar çıktı.


KKTC  Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Yeldener, AirportHaber’e yaptığı açıklamada, havaalanı vergilerinin bazı kalemlerinden vazgeçildiğini ve 15 Euro’ya düşürüldüğünü açıkladı. Yeldener, sözkonusu indirim çalışmalarının doğrudan TÖSHİD’in başvurusu sonucu gerçekleşmediğini, hükümetin bu konuda uzun süredir çalışmaları bulunduğunu ve nihayete erdirildiğini açıkladı.

Değirmenlik Belediyesi adına her uçak yolcusundan kesilen 5 TL’lik verginin de iptal edilen kalemler arasında yer aldığını kaydeden Yeldener, “ Belediye zaten birçok kalemden vergi topluyor. Havaalanı yolcusundan ekstra vergi alınmasına gerek yoktu. Bu yüzden hükümet olarak bu verginin alınmasını noktaladık” dedi.

©AirportHaber.com ÖZEL

TÖSHİD’İN RESTİ İŞE YARADI

Facebook Yorum

Yorumlar

calisan ~ 9 yıl önce
Patronlar birlik olup vergi indirimi alabiliyor, biz calisanlarin patronlardan ogrenmemiz gereken çok şey var. Tebrikler Toshid. Alkisliyorum sizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bulaşma ~ 9 yıl önce
KKTC nin yüzüne gözüne bulaştırdığı bir ihale. Terminal inşaatı başlamadan eski terminalin işletmesinin devredilmesi dünyanın neresinde görülmüş. Kısaca, paraları 4 sene de topla inşaatı yap modeli bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000