30 Haziran 2010, Çarşamba 08:01:15

Türk Yıldızları yine büyüledi

Hollanda Hava Kuvvetleri'nin düzenlediği 'Havacılık Günü'ne Türk jetleri damga vurdu. Gizle-Rijen Hava Üssü'nde düzenlenen etkinliğe katılan 'Türk Yıldızları' akrobasi gösterileriyle nefes kesti.
  • kuyruk acısı yokta ortada bir gerçek var saf milleti kandırmak koay işi bilenler yemezlerrr ha ha ha
  • badonun kuyruk acısı nereden acaba??? ha ha ha...
  • at abi at kalede yaşar var...sanki hayatımızda hiç hava gösterisi seyretmedik

Türkiye'nin yanı sıra İngiltere, Fransa ve İspanya gibi 15 ayrı ülkeden etkinliğe davet edilen göstericiler, 2 günde 250 bin ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşattı.
 
Dünyanın sayılı orduları arasında gösterilen Türk Silahlı Kuvvetleri, yurtdışındaki dostluk gösterinde sundukları şovlarla göz dolduruyor. Hollanda Hava Kuvvetleri'nin geçtiğimiz günlerde düzenlediği 'Havacılık Günü' etkinliklerine katılan akrobasi timi 'Türk Yıldızları', 12 dakikalık uçuşlarıyla izleyicileri büyüledi. Ay-Yıldızlı ekip, sesten 1,5 kat daha hızlı süpersonic NF-5 tipi 9 adet jetle yaptıkları şovla organizasyonun en çok konuşulan grubu oldu. 2 gün süren gösterilerde İngiltere, İspanya ve Fransa Hava Kuvvetleri'ne ait timler de hünerlerini sergiledi.

Hollanda Savunma Bakanlığı'nın 50 yıldır organize ettiği 'Havacılık Günü' ile ilgili bilgi veren Binbaşı Robert de Jong, her yıl yaklaşık 150 bin ziyaretçiyi ağırlayan etkinliğe bu yıl 250 bin kişinin katılmasının şaşkınlığını yaşadıklarını belirtti. Uçuşların başarıyla tamamlanmasının ardından basının sorularını cevaplayan filo komutanı Binbaşı Yılmaz Gül de Hollanda'da üçüncü kez gösteriye katıldıklarını ancak çok istemelerine rağmen hava şartlarının uygun olmaması yüzünden tam gösteri programını uygulayamadıklarını ifade etti.

Hollanda Havva Kuvvetleri Basın Danışmanı Sündüz Tavbatır ise etkinlikte özellikle Türk Yıldızları'nın çok güzel tepkiler aldığını dile getirdi. Türk standında sıra oluştuğuna dikkat çeken Tavbatır, Türk Yıldızları'nın Hollandalılar nezdinde çok popüler olduğunu ve etkinliğe çok pozitif enerji verdiklerini sözlerine ekledi.

 
 

Türk Yıldızları yine büyüledi

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
kuyruk acısı yokta ortada bir gerçek var saf milleti kandırmak koay işi bilenler yemezlerrr ha ha ha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
badonun kuyruk acısı nereden acaba??? ha ha ha...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
at abi at kalede yaşar var...sanki hayatımızda hiç hava gösterisi seyretmedik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000