29 Mayıs 2019, Çarşamba 13:48:38

THK'nın balonlarını kim neden saklıyor?

Türk Hava Kurumu, 2018 yılında balonların işletmesi için sözleşme imzaladığı Şeref Tur sahip ve yöneticilerine, hırsızlık ve görevi kötüye kullanma davası açtı.
  • Hikaye üzüm yemek ise hep birlikte yiyelim ama hikaye bağcıyı dövmek ise yediniz üzümün hakkını verin.kimse Türk hava Kurumu’na işin aslını astarını bilmeden laf etmesin. 94 yıllık Ulu bir Çınar’a, Atatürk’ün kurmuş olduğu bu kuruma laf söylemeden önce önce kendinizi tartın sonra sonra bu kurumun adını besmeleyle ağzınıza alın.
  • Cumhuriyetle yaşıt bir Kurumdan bahsediyoruz. Atatürk'ün Kurumundan... İşin aslı astarı bilinmeden konuşuluyor. Biraz saygı lütfen...
  • 94 yıllık Atamızın kurduğu bu nadide kuruma el birliğiyle sahip çıkalım. Eleştirmek en kolayı. Birlik olalım THK için.
  • Atamızın kurduğu ve 94 yıllık geçmişi olan bir kurum olan THK ya yaptığınız aymazca yorumları esefle kınıyorum. Bilmeden anlamadan okumadan yaptığınız yorumları sizlere iade etmekten başka elimden gelen birşey yok maalesef. Sizleri ATA' ya saygıya davet ediyorum.
  • Türk Hava Kurumu Ulu önderin bu millete emanetidir ve o emanet şu an belki de hiç olmadığı kadar emin ellerdedir.Haberde adı geçenlerden yargı önünde hesap sorulacaktır.Bu kurumun üzerine çökmeye çalışanlar bilsin ki Türk sivil havacılığının yeni ufuklarını THK çizecektir ve onlara asla bir daha yer olmayacaktır.Kahraman ordunuzun şerefli mensuplarına dil uzatan meczuplar da ilelebet meczup ve mahcup olacaktır.
  • Yönetim kurulundakiler, el kaldırıp indirmek den başka ne işe yarar? BU kurumun avukatları ne işe yarar? kurum battı bunun vebali de sizinde boynunuza.
  • Yangın işi paragöz yöneticilerin suçu geçmiş olsun zaten zoraki kıramıyordu orman geçmiş olsun Artık. Sağlık bakanlığı da illah etti zaten 10 bölge çalışıyor sanirim geri kalanı gayrifaal gunlul ne kadar ceza yiyor bilinmez yada birileri birilerine kiyak yapip ceza yazmiyirmu bilinmez. Son olarak güncel sorun bankamatik memurları maalesef halkın kurumun da aynı sorun mevcut şimdi oğlumun okulun da fitre zekat zarfları dağıtılacak ben mektup koyarım çok net
  • Bu mevzu da oncelik ile kanuna aykırı işlem yapıldığı için sign suç işlemiştir. Ayrıca sign aylardır kalite müdürü olmayan işletmeye ne gibi yaptırım yapmış bence hiç görünen köy klavuz istemez misali. Ihaleye çıkılacak dendi bölgeden bir kaç firma talipli oldu ama ihale yapılmadı hatta bu konuda suç duyurusunda bulunuldu. Daha isteyen olursa yazarız ek bilgi olsum toplumda
  • Thk zaten bir balon olduğu için sıkıntı yok
  • Sayın THK Başkanı Ambulans helikopteri operasyonunu batırdınız, yangın ihalesini elinize yüzünüze bulaştırdınız alamadınız, Balonu ihale edip işletemediniz rezil ettiniz, kusura bakmayın da siz bu mukaddes kuruma neden geldiniz?

Türk Hava Kurumu, 2018 yılında balonların işletmesi için sözleşme imzaladığı Şeref Tur sahip ve yöneticilerine, hırsızlık ve görevi kötüye kullanma davası açtı.

Türk Hava Kurumu ile Şeref Tur isimli firma Şubat 2018’de THK bünyesindeki bazı balonların Ürgüp ve Pamukkale’de işletilmesine ilişkin sözleşme imzaladı. THK bünyesindeki Gökçen Havacılık İktisadi İşletmesi ile Şeref Tur isimli firma arasında imzalanan sözleşme gereği, Kapadokya ve Pamukkale’de THK envanterinde bulunan sıcak hava yolcu balonlarının kiralayan firma tarafından kullanılarak kuruma gelir sağlanması amaçlandı. Sözleşme süresi ise bir yıl olarak belirlendi ve bu sürenin sonunda tarafların anlaşamaması halinde sözleşmenin fesh olacağı taraflarca kabul edildi.

THK’dan kiralanan sıcak hava balonları ile yerli ve yabancı turist taşımaya başlayan Şeref Tur, bir süre sonra maddi darboğaza girdi. Mali sorunlar sebebiyle sözleşme yükümlülüklerini yerine getiremeyen Şeref Tur, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkondato ilan etti.

Bunun üzerine Gökçen Havacılık, sözleşmenin uzatılmamasını talep ederek iptal için karşı tarafa ihtar gönderdi. Ancak, THK’nın sözleşmeyi fesh etmesine rağmen Şeref Tur, balonları teslim etmedi. İddiaya göre, balonları teslim almak isteyen Gökçen Havacılık görevlilerine ise kaba kuvvet kullanılarak balonların tutulduğu iddia edilen bölüme geçmeleri engellendi.

20’şer yolcu kapasiteli THK’ya ait 6 adet balondan üçünün Şeref Tur tarafından yerlerinin değiştirilerek gizlendiği iddia edilirken yasal yollara başvuran Gökçen Havacılık, şirket sahip ve yöneticileri hakkında yasal süreç başlattı. Şeref Tur hissedarları Sacit Duran ve İsmail Şafak Karakan ile birlikte şirket sorumlusu Emre Akgöz hakkında, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, görevi kötüye kullanmak ve hırsızlık suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

©AirportHaber

THK'nın balonlarını kim neden saklıyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Paraşütçü ~ 4 yıl önce
Hikaye üzüm yemek ise hep birlikte yiyelim ama hikaye bağcıyı dövmek ise yediniz üzümün hakkını verin.kimse Türk hava Kurumu’na işin aslını astarını bilmeden laf etmesin. 94 yıllık Ulu bir Çınar’a, Atatürk’ün kurmuş olduğu bu kuruma laf söylemeden önce önce kendinizi tartın sonra sonra bu kurumun adını besmeleyle ağzınıza alın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saygı Lütfen... ~ 4 yıl önce
Cumhuriyetle yaşıt bir Kurumdan bahsediyoruz. Atatürk'ün Kurumundan... İşin aslı astarı bilinmeden konuşuluyor. Biraz saygı lütfen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 4 yıl önce
94 yıllık Atamızın kurduğu bu nadide kuruma el birliğiyle sahip çıkalım. Eleştirmek en kolayı. Birlik olalım THK için.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Habibe ~ 4 yıl önce
Atamızın kurduğu ve 94 yıllık geçmişi olan bir kurum olan THK ya yaptığınız aymazca yorumları esefle kınıyorum. Bilmeden anlamadan okumadan yaptığınız yorumları sizlere iade etmekten başka elimden gelen birşey yok maalesef. Sizleri ATA' ya saygıya davet ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatansever ~ 4 yıl önce
Türk Hava Kurumu Ulu önderin bu millete emanetidir ve o emanet şu an belki de hiç olmadığı kadar emin ellerdedir.Haberde adı geçenlerden yargı önünde hesap sorulacaktır.Bu kurumun üzerine çökmeye çalışanlar bilsin ki Türk sivil havacılığının yeni ufuklarını THK çizecektir ve onlara asla bir daha yer olmayacaktır.Kahraman ordunuzun şerefli mensuplarına dil uzatan meczuplar da ilelebet meczup ve mahcup olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vebal ~ 4 yıl önce
Yönetim kurulundakiler, el kaldırıp indirmek den başka ne işe yarar? BU kurumun avukatları ne işe yarar? kurum battı bunun vebali de sizinde boynunuza.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 4 yıl önce
Yangın işi paragöz yöneticilerin suçu geçmiş olsun zaten zoraki kıramıyordu orman geçmiş olsun Artık. Sağlık bakanlığı da illah etti zaten 10 bölge çalışıyor sanirim geri kalanı gayrifaal gunlul ne kadar ceza yiyor bilinmez yada birileri birilerine kiyak yapip ceza yazmiyirmu bilinmez. Son olarak güncel sorun bankamatik memurları maalesef halkın kurumun da aynı sorun mevcut şimdi oğlumun okulun da fitre zekat zarfları dağıtılacak ben mektup koyarım çok net

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 4 yıl önce
Bu mevzu da oncelik ile kanuna aykırı işlem yapıldığı için sign suç işlemiştir. Ayrıca sign aylardır kalite müdürü olmayan işletmeye ne gibi yaptırım yapmış bence hiç görünen köy klavuz istemez misali. Ihaleye çıkılacak dendi bölgeden bir kaç firma talipli oldu ama ihale yapılmadı hatta bu konuda suç duyurusunda bulunuldu. Daha isteyen olursa yazarız ek bilgi olsum toplumda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burner ~ 4 yıl önce
Thk zaten bir balon olduğu için sıkıntı yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden ! ~ 4 yıl önce
Sayın THK Başkanı Ambulans helikopteri operasyonunu batırdınız, yangın ihalesini elinize yüzünüze bulaştırdınız alamadınız, Balonu ihale edip işletemediniz rezil ettiniz, kusura bakmayın da siz bu mukaddes kuruma neden geldiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000