20 Nisan 2009, Pazartesi 11:11:37

THK'dan nefes kesen gösteri

Türk Hava Kurumu (THK) vatandaşlara havacılığı sevdirmek ve kurumu tanıtmak amacıyla Çanakkale'de paraşüt gösterisi düzenledi.
  • Canımcım, ne ailemde zengin var nede THK da bir tanıdığım ama super kurslar aldım, Türkiye şartlarına göre konuşursak tabiki. Benim katıldığım kursta tam 150 kişi vardı ve hepimize bedavadan konaklama ve atlayış yaptırıldı, eee bir yerlerden para alacakki bizim gibi öğrencilere kurs verebilsin dimi.. Pilotajı kimse kimseye bedava vermiyor bildigim kadarıyla, bildiginiz bedava veren bir yer varsa banada soyleyin cok isterim bedava pilot olmayı varmı bildigin bir yer..
  • 1000 metreden paraşüt atlayışı yapmak belki zatalinizin nefesini kesememiş olabilir ama, stadyumları dolduran yüzlerce ufaklıgın nefesini kestigi ve ileride seçeçekleri mesleği bir kez daha düşünmelerini etkiledi. THK'nın amacı ve sanırım paraşütçülerimizin yaptığı gösteride sizin gibi ileri görüşlü ve tatminsiz arkadaşlara değilde , hayatlarında hiç uçaga binmemiş, paraşütçü görmemiş o cıvıl cıvıl cocuklarımızı etkilemekti.. Ellerinize sağlık arkadaşlar, çocuklar hala sizleri konuşuyor...
  • saygı değer neneni ınutmasın atlarken.. karşıdan davulun sesi hoş gelir. okadar kolayse sen bir defa dene..
  • Paraşütsüz atlasınlar ,işte o zaman nefesimizi ve nefeslerini keserler..aynı terane başka numara yok ..dedemde atlar paraşütle
  • THK, bizim kurban derileriyle torpilli veletlere beleş macera yaşatıp ve pilot lisansı dağıtacağına, tıpkı ambulans helikopterler gibi faydalı işler yapsın. Gerçi söndürdüğü her orman yangını için fatura gönderen zihniyet ondan da para alır, o ayrı mesele...
  • THK^nı yaptıkları gösteriden dolayı kutluyorum. Atatürk'ün kurduğu kurum tüm engellemelere ve anti propagandalara rağmen bildiği yolda azimle yürüyor. Sivil havacılığın ve THY'nin kurulmasına katkıları unutulmaz. Verdiği hizmeti daha çok anlatmalı, göstermeli. Hava izciliği desteğini artırmalı. Yeni yangın uçakları hayırlı olsun, onlarla da özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında hem eğitim hem de gösteri yapsalar etkili olacaktır. Paraşütçüleri kutluyorum. Atlayış yürek, bilek, bilgi ve mahiret gerektirir. Millet 10 cm.den tenekeyi tutturamazken 1000 mtreden santraya uçarak inebilmek her yiğidin yapabileceği iş değildir. Sizi seviyoruz.
  • işte yine bir benim THY yapmış yapacağını.. kutlarım
  • sırf yorum yapmak için birşeyler yazıyorsun ama yazdıkların bir ceviz kabuğunu bile doldurmuyor. yorum yapan arkadaş, her paraşütçü bilirki ne kadar yüksekten atlarsan o kadar emniyettesindir. çünkü paraşütünde bir arıza meydana geldiğinde kendini kurtarabilmen için zaman kazanmış olursun. havacılık sporların en uç noktası da paraşütçülüktür. laf edeceğine bi Efes'e git ve izle nasıl atlıyorlar neler yapıyorlar nasıl teknolojileri kullanıyorlar. hatta ve hatta gösteri atlayışlarının kriterlerini sor ve öğren. neden alçak irtifadan atlanıyor. bilmeden yorum yapıp durma. kedi erişemeyeceği ciğere mundar der.
  • Kimin nefesini kesmiş bu gösteri anlamadım, 1000 metreden yapılan atlayışların pek bir önemi kalmadı artık dünyada. Türk Hava Kurumu çağın çok gerisinde kalmış bir müesse konumundadır. Bu hantal yapısıyla da pek bir gelişme sağlamaları mümkün gözükmüyor.

Çanakkale Havaalanı'ndan kalkan Türk Hava Kurumu'na ait uçağa binen biri bayan 4 paraşütçü yaklaşık bin metre yükseklikten kendilerini boşluğa bıraktı. Vatandaşların da meraklı gözlerle takip ettiği profesyonel paraşütçüler yaklaşık 10 dakika içinde 18 Mart Stadyumunun santra çizgisinin bulunduğu bölüme başarılı bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Türk Hava Kurumu flaması ve Türk bayrağı ile Çanakkale semalarından 18 Mart Stadyumu'na inen paraşütçüler, Jandarmanın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle "Güveninizle Jandarma 170 Yaşında" yazılı pankartı da gökyüzünde dalgalandırdı.

Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan THK Çanakkale Şube Başkanı Metin Sarf, havacılığı sevdirmek ve kurumu en iyi şekilde tanıtmak amacıyla gerçekleştirdikleri gösterinin önemine değinerek, “Etkinliklerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz paraşüt gösterisi dışında ayrıca kurumumuza ait uçağımızla halkımız için ücretsiz tanıtım uçuşları da yapılacak. Amacımız havacılığı herkese sevdirmek” dedi.


paraşüt

THK'dan nefes kesen gösteri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 13 yıl önce
Canımcım, ne ailemde zengin var nede THK da bir tanıdığım ama super kurslar aldım, Türkiye şartlarına göre konuşursak tabiki. Benim katıldığım kursta tam 150 kişi vardı ve hepimize bedavadan konaklama ve atlayış yaptırıldı, eee bir yerlerden para alacakki bizim gibi öğrencilere kurs verebilsin dimi.. Pilotajı kimse kimseye bedava vermiyor bildigim kadarıyla, bildiginiz bedava veren bir yer varsa banada soyleyin cok isterim bedava pilot olmayı varmı bildigin bir yer..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1000 metreden paraşüt atlayışı yapmak belki zatalinizin nefesini kesememiş olabilir ama, stadyumları dolduran yüzlerce ufaklıgın nefesini kestigi ve ileride seçeçekleri mesleği bir kez daha düşünmelerini etkiledi. THK'nın amacı ve sanırım paraşütçülerimizin yaptığı gösteride sizin gibi ileri görüşlü ve tatminsiz arkadaşlara değilde , hayatlarında hiç uçaga binmemiş, paraşütçü görmemiş o cıvıl cıvıl cocuklarımızı etkilemekti.. Ellerinize sağlık arkadaşlar, çocuklar hala sizleri konuşuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
saygı değer neneni ınutmasın atlarken.. karşıdan davulun sesi hoş gelir. okadar kolayse sen bir defa dene..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Paraşütsüz atlasınlar ,işte o zaman nefesimizi ve nefeslerini keserler..aynı terane başka numara yok ..dedemde atlar paraşütle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THK, bizim kurban derileriyle torpilli veletlere beleş macera yaşatıp ve pilot lisansı dağıtacağına, tıpkı ambulans helikopterler gibi faydalı işler yapsın. Gerçi söndürdüğü her orman yangını için fatura gönderen zihniyet ondan da para alır, o ayrı mesele...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THK^nı yaptıkları gösteriden dolayı kutluyorum. Atatürk'ün kurduğu kurum tüm engellemelere ve anti propagandalara rağmen bildiği yolda azimle yürüyor. Sivil havacılığın ve THY'nin kurulmasına katkıları unutulmaz. Verdiği hizmeti daha çok anlatmalı, göstermeli. Hava izciliği desteğini artırmalı. Yeni yangın uçakları hayırlı olsun, onlarla da özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında hem eğitim hem de gösteri yapsalar etkili olacaktır. Paraşütçüleri kutluyorum. Atlayış yürek, bilek, bilgi ve mahiret gerektirir. Millet 10 cm.den tenekeyi tutturamazken 1000 mtreden santraya uçarak inebilmek her yiğidin yapabileceği iş değildir. Sizi seviyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
işte yine bir benim THY yapmış yapacağını.. kutlarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sırf yorum yapmak için birşeyler yazıyorsun ama yazdıkların bir ceviz kabuğunu bile doldurmuyor. yorum yapan arkadaş, her paraşütçü bilirki ne kadar yüksekten atlarsan o kadar emniyettesindir. çünkü paraşütünde bir arıza meydana geldiğinde kendini kurtarabilmen için zaman kazanmış olursun. havacılık sporların en uç noktası da paraşütçülüktür. laf edeceğine bi Efes'e git ve izle nasıl atlıyorlar neler yapıyorlar nasıl teknolojileri kullanıyorlar. hatta ve hatta gösteri atlayışlarının kriterlerini sor ve öğren. neden alçak irtifadan atlanıyor. bilmeden yorum yapıp durma. kedi erişemeyeceği ciğere mundar der.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kimin nefesini kesmiş bu gösteri anlamadım, 1000 metreden yapılan atlayışların pek bir önemi kalmadı artık dünyada. Türk Hava Kurumu çağın çok gerisinde kalmış bir müesse konumundadır. Bu hantal yapısıyla da pek bir gelişme sağlamaları mümkün gözükmüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000