04 Temmuz 2019, Perşembe 10:51:20

THK'da skandalların ardı arkası kesilmiyor!

Türk Hava Kurumu'nda yaşanan skandalların ardından Merkez Denetleme Kurulu'nun aldığı kararla Olağanüstü Genel Kurulu sürecine girilirken yeni skandal daha ortaya çıktı. THK Genel Başkanı Nogaylaroğlu özel harcamalarını bile kuruma ödetmiş!
  • 2018 seçimlerinde kürşat atılgan aday olamadı. olamadı ama birileri tarafından yönetim denetim disiplin kurulu hazırlanarak bertan paşaya al bu yönetimin dediler. truva atlarının ellerinde bombalar bekledi. yavaş yavaş fitili ateşlediler. sözde kurumu zarara uğrattı dedikleri her konu diğer yönetimlerce başarılamadı kimsenin sesi çıkmadı. madem başarmışlardı neden 3 yıl maaş alamadı personeli. yangın alındı ambulans alındıda ne oldu bugüne kadar. zarar... ortada ne var bugün ne oldu. hiçbir şey. sadace amaç birilerini başkan yapmak birilerine de koltuk makam vermek. bertan paşa birşeyleri düzeltmek için geldi iyi de gidiyordu. ancak menfatlenemeyenler güç kayıpları yaşayanlar koltuklarından olanlar zaten birilerinin ellerindeki yönetimi harekete geçirdiler. bertan paşanın tek hatası bunlara güvenmek oldu.osman yıldırımın 2018 seçimlerine katılmak istemesinin amacının kürşat atılganı öne çıkarmak olduğunu düşünüyorum. artık şu kurum bi düze çıksın.devlet büyükleri bi el atsın artık.
  • Eğer subaysan ve ensarı, okçular vakfını örnek verdiysen sana iki kez yazıklar olsun. Bu halk gelip ensara mı askerlik yapıyor? Sana mı? Napalım ensar da böyle bizim subay arkadaşlar da böyle! mi diyelim? Kalıbından utan be adam!
  • Bir kere de iğneyi kendinize batıracak kadar adamlık var mı sizde? Yok, boşa konuşun bakalım. Asker düşmanı ilan edin bizi. Siz bu halka çok dostsunuz sanki. Hala paşa kendini aklar mı acaba umudundasınız, ya aklasa ne olacak? Paşa hazretleri değilse de onu atmaya çalışan albaylar hırsız. Orada sivil yok! İçiniz çürümüş hala laga luga. Laf ebeliğinde bir numarasınız. Hiç şu durumdan utandığınızı görmedik. Utanmak insana özgü bir duygu. Diğer canlılarda yok, haberiniz olsun.
  • Biz yetistirir gonderiz. Hirsiz yetistiririz, piyasa paşası yetistiririz, ego buyuturuz, komtanim ceker piyasaya salariz. Bakin pasalar ucus okullarini ele gecirmeye basladi bile. Kurumu kapatmali veya sivile devretmeliler. Yoksa daha cook yerler o Ataturk mirasini.
  • DURUST VE TEMIZ BIR INSANDIR NOGAYLAROGLU....SEREFSIZ BIR KUMPASLA HAPSE ATILMIS ONURLU SEREFLI BIR INSANDIR...KURUMA GELIRGELMEZ ONCE MAASLARI DUZELTTI ,AYLARDIR ÖDENMEYEN MAASLARI VERDİRMEYE ÇALIŞTI...FETOCULARLA MÜCADELE ETTİ......INŞALLAH BİR AN ÖNCE DEVLET BÜYÜKLERİ ONA SAHİP ÇIKARDA ŞU KURUMU GERİZEKALI VE VE FETOCU HAİNLERDEN TEMİZLER....ALLAH YARDIMCISI OLSUN....
  • o istifalar başarıyı hazmedemeyenlerin önleri kapananların gücünü kaybedip menfaatlenemeyenlerin ayak oyunudur. THK 2010 dan Nogaylaroğlu paşaya kadar yenildi yutuldu. şirketler kuruldu ne yapıyorsun diyen olmadı. okadar şirkete dünya personel alındı ne ediyosun diyen olmadı. ihaleler zararına alındı dur diyen olmadı birtakım personele primler havada uçtu olmaz bukadar diyen olmadı gayrimenkuller satıldı satılamaz diyen olmadı şirketler üzerine dünya kredi çekildi etme diyen olmadı 3 yıl personel maaş alamadı yazık diyen olmadı pilotaj öğrenciler mezun olamadı ses eden olmadı oteller bilmem kaç yıllığına üç kuruşa verildi itiraz eden olmadı. kraliyet yaşandı yalakalar soytarılar menfaatçiler alkışladı. 8 aydır personele maaş ödeyen 10 seneyi aşkındır maaş zammı almayan personele üstelik eşit işe eşit ücret politikasını getirdi aa ne yapıyon dediler. kanunsuzlukları çıkarttı elleme dediler ve isyan edip harekete geçtiler. baktılar ki kurum iyiye gidiyor çalmaya yazmaya atmaya başladılar
  • Sunu haber yaparken hic utanmadiniz mi? Oncekiler trilyonlar goturdu caya pohacaya mi takildiniz?
  • Kalitesiz insanlar. Aldığınız maaşın haddi hesabı yok, emekli maaşınız yatınız katınız her şeyiniz var , özel harcamalarınızı damı kuruma ödetiyorsunuz ? yazıklar olsun sizin insanlığınıza, 60 yaşını geçmişşiniz insanlıktan nasibinizi alamamışsınız . sorgusuz sualsiz o evraklara imza atıp ödeme çıkaranlar !!! bu toprağın altıda var
  • Kurumun işleyişi uzun zamandır böyle değilmiydi. Türkün özelliği değilmi! Büyüklerimizden duymadıkmı hep "bal tutan parmağını yalar"! Bu deyiş biz türklere ait değilmi! o şikayet eden şerefli insanlar zamanındada böyleydi şimdide böyle. Tek fark onlar şimdi parmaklarını yalayamıyorlar.. Tek çare devletimizin sorunları bitmiyormuş gibi kurumada el atması..
  • Bu olaylar standard bir ekibin işi yillarca THK nin icinden beslenip her gelenin yaninda yalakalik yapip işine gelmediğinde karalayip gazetecilere evrak servis eden;numaradan kurumu kurtarma havasina giren arkadaşlar;adam gibi durmuyorsunuz elinize yetki geçtide ne oldu bir soylermisiniz rezillikler diz boyu bu insanlar kadar sizinde sizinde vebaliniz var,Kurumcuyum diye ortada gezmeyin boşuna sonunda hiç kimsenin elinde birşey kalmayacak az kaldi merak etmeyin elinize kolunuza sağlik aferim hepinize

Türk Hava Kurumu'nda yaşanan skandalların ardından Merkez Denetleme Kurulu'nun aldığı kararla Olağanüstü Genel Kurulu sürecine girilirken yeni skandal daha ortaya çıktı. THK Genel Başkanı Ahmet Bertan Nogaylaroğlu özel harcamalarını bile kuruma ödetmiş!

THK'da yaşanan gelişmelerle birlikte skandalların belgeleri havada uçuşurken, Merkez Denetleme Kurulu geçtiğimiz hafta sonu mevcut yönetime son uyarıda bulunmuş ve bu hafta başında da Olağanüstü Genel Kurulu takvimini duyurmuştu. Çok sayıda yöneticinin istifasına neden olan süreçte ortaya yeni bir skandal daha çıktı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Bertan Nogaylaroğlu'nun kişisel harcamalarını bile kuruma fatura ettirdiği öğrenildi.

Parası kurumdan tahsil edilen ürünler adeta şoke etti. THK Genel Başkanlık Makamı'na alınmış gibi fatura ettirilen ürünler arasında kuzu koldan meşrubata, simitten poğaçaya kadar birçok şey bulunuyor.

THK Finans ve Mali İşler Yönetimi Direktörlüğü'ne Genel Sekreter Rafet Yavuz tarafından gönderilen yazıda genel başkanlık makamı için yapılacak harcamalar için Özel Kalem Müdürü Birol Meral'e iş avansı verildiği görülüyor. Yapılan fazla ödemelerin de özel kalem müdürüne elden verilmesi rica ediliyor.

İşte Türkiye'nin bir dönem en prestijli kurumlarından biri olan THK'nın paralarının nasıl 'har vurup harman savrulduğunu' gösteren o belgeler:

THK'da skandalların ardı arkası kesilmiyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

entrika ~ 3 yıl önce
2018 seçimlerinde kürşat atılgan aday olamadı. olamadı ama birileri tarafından yönetim denetim disiplin kurulu hazırlanarak bertan paşaya al bu yönetimin dediler. truva atlarının ellerinde bombalar bekledi. yavaş yavaş fitili ateşlediler. sözde kurumu zarara uğrattı dedikleri her konu diğer yönetimlerce başarılamadı kimsenin sesi çıkmadı. madem başarmışlardı neden 3 yıl maaş alamadı personeli. yangın alındı ambulans alındıda ne oldu bugüne kadar. zarar... ortada ne var bugün ne oldu. hiçbir şey. sadace amaç birilerini başkan yapmak birilerine de koltuk makam vermek. bertan paşa birşeyleri düzeltmek için geldi iyi de gidiyordu. ancak menfatlenemeyenler güç kayıpları yaşayanlar koltuklarından olanlar zaten birilerinin ellerindeki yönetimi harekete geçirdiler. bertan paşanın tek hatası bunlara güvenmek oldu.osman yıldırımın 2018 seçimlerine katılmak istemesinin amacının kürşat atılganı öne çıkarmak olduğunu düşünüyorum. artık şu kurum bi düze çıksın.devlet büyükleri bi el atsın artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Entrika ~ 3 yıl önce
Bertan paşanın en büyük hatası çok güvendiği genel sekreter yaptığı zerzavatı yanına almak oldu. Yazık...
senaryo ~ 3 yıl önce
kurumun içini bilmeyenler için güzel senaryo yazmışsın komutanım
ENSARMIŞ ~ 3 yıl önce
Eğer subaysan ve ensarı, okçular vakfını örnek verdiysen sana iki kez yazıklar olsun. Bu halk gelip ensara mı askerlik yapıyor? Sana mı? Napalım ensar da böyle bizim subay arkadaşlar da böyle! mi diyelim? Kalıbından utan be adam!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kızmış abilere ~ 3 yıl önce
Bir kere de iğneyi kendinize batıracak kadar adamlık var mı sizde? Yok, boşa konuşun bakalım. Asker düşmanı ilan edin bizi. Siz bu halka çok dostsunuz sanki. Hala paşa kendini aklar mı acaba umudundasınız, ya aklasa ne olacak? Paşa hazretleri değilse de onu atmaya çalışan albaylar hırsız. Orada sivil yok! İçiniz çürümüş hala laga luga. Laf ebeliğinde bir numarasınız. Hiç şu durumdan utandığınızı görmedik. Utanmak insana özgü bir duygu. Diğer canlılarda yok, haberiniz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kızarmış ~ 3 yıl önce
sakin ol şampiyon kızmak sana yakışmıyor
TC THK ~ 3 yıl önce
Biz yetistirir gonderiz. Hirsiz yetistiririz, piyasa paşası yetistiririz, ego buyuturuz, komtanim ceker piyasaya salariz. Bakin pasalar ucus okullarini ele gecirmeye basladi bile. Kurumu kapatmali veya sivile devretmeliler. Yoksa daha cook yerler o Ataturk mirasini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NOGAYLAROGLU_ADAM GİBİ ADAM ~ 3 yıl önce
DURUST VE TEMIZ BIR INSANDIR NOGAYLAROGLU....SEREFSIZ BIR KUMPASLA HAPSE ATILMIS ONURLU SEREFLI BIR INSANDIR...KURUMA GELIRGELMEZ ONCE MAASLARI DUZELTTI ,AYLARDIR ÖDENMEYEN MAASLARI VERDİRMEYE ÇALIŞTI...FETOCULARLA MÜCADELE ETTİ......INŞALLAH BİR AN ÖNCE DEVLET BÜYÜKLERİ ONA SAHİP ÇIKARDA ŞU KURUMU GERİZEKALI VE VE FETOCU HAİNLERDEN TEMİZLER....ALLAH YARDIMCISI OLSUN....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayak oyunu 1 ~ 3 yıl önce
o istifalar başarıyı hazmedemeyenlerin önleri kapananların gücünü kaybedip menfaatlenemeyenlerin ayak oyunudur. THK 2010 dan Nogaylaroğlu paşaya kadar yenildi yutuldu. şirketler kuruldu ne yapıyorsun diyen olmadı. okadar şirkete dünya personel alındı ne ediyosun diyen olmadı. ihaleler zararına alındı dur diyen olmadı birtakım personele primler havada uçtu olmaz bukadar diyen olmadı gayrimenkuller satıldı satılamaz diyen olmadı şirketler üzerine dünya kredi çekildi etme diyen olmadı 3 yıl personel maaş alamadı yazık diyen olmadı pilotaj öğrenciler mezun olamadı ses eden olmadı oteller bilmem kaç yıllığına üç kuruşa verildi itiraz eden olmadı. kraliyet yaşandı yalakalar soytarılar menfaatçiler alkışladı. 8 aydır personele maaş ödeyen 10 seneyi aşkındır maaş zammı almayan personele üstelik eşit işe eşit ücret politikasını getirdi aa ne yapıyon dediler. kanunsuzlukları çıkarttı elleme dediler ve isyan edip harekete geçtiler. baktılar ki kurum iyiye gidiyor çalmaya yazmaya atmaya başladılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen dogru ~ 3 yıl önce
Katılıyorum
puhaha ~ 3 yıl önce
başarı derken :))
Alper ~ 3 yıl önce
Sunu haber yaparken hic utanmadiniz mi? Oncekiler trilyonlar goturdu caya pohacaya mi takildiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dante78 ~ 2 yıl önce
Bu arada İDEFE giderken mangal partisini paylaşanların haberini de yaptınız bunu neden yayımlamıyorsunuz. Sosyal medyada bunları da gördük. poğaça ve diğer giderleri de yazın ozmonot zamanında
kalitesizler ~ 3 yıl önce
Kalitesiz insanlar. Aldığınız maaşın haddi hesabı yok, emekli maaşınız yatınız katınız her şeyiniz var , özel harcamalarınızı damı kuruma ödetiyorsunuz ? yazıklar olsun sizin insanlığınıza, 60 yaşını geçmişşiniz insanlıktan nasibinizi alamamışsınız . sorgusuz sualsiz o evraklara imza atıp ödeme çıkaranlar !!! bu toprağın altıda var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Utanç Tablosu ~ 3 yıl önce
Kurumun işleyişi uzun zamandır böyle değilmiydi. Türkün özelliği değilmi! Büyüklerimizden duymadıkmı hep "bal tutan parmağını yalar"! Bu deyiş biz türklere ait değilmi! o şikayet eden şerefli insanlar zamanındada böyleydi şimdide böyle. Tek fark onlar şimdi parmaklarını yalayamıyorlar.. Tek çare devletimizin sorunları bitmiyormuş gibi kurumada el atması..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aferriim ~ 3 yıl önce
Bu olaylar standard bir ekibin işi yillarca THK nin icinden beslenip her gelenin yaninda yalakalik yapip işine gelmediğinde karalayip gazetecilere evrak servis eden;numaradan kurumu kurtarma havasina giren arkadaşlar;adam gibi durmuyorsunuz elinize yetki geçtide ne oldu bir soylermisiniz rezillikler diz boyu bu insanlar kadar sizinde sizinde vebaliniz var,Kurumcuyum diye ortada gezmeyin boşuna sonunda hiç kimsenin elinde birşey kalmayacak az kaldi merak etmeyin elinize kolunuza sağlik aferim hepinize

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000