20 Nisan 2018, Cuma 17:40:41

THY ve HAVELSAN'dan iş birliği

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN aynı çatı altında yerli uçak içi eğlence ve internet hizmeti sağlayıcı sistemler üretecek.
  • Iki kurumun da mühendisleri yıllardır bu iş için ter akitti. Sonunda şirketleşti. Helal olsun.
  • Metin Döner var bu işten anlar.
  • Yeni bir haber değil bu. Yıllar önce de büyük işmiş gibi servis edilmişti. Koltuğa bilgisayar takalım, uçan şef alalım inanılmaz başarılar valla. Kimin aklına gelir? Şimdi onlar düşünsün.
  • Uçağı yaptında eğlence sistemi eksik kaldı
  • Hayırlı olsun, tebrikler
  • Çekim kardeşim uçakları ikitelli sanayiye araç içi eğlence sistemi takın ucuza getirin
  • havelsan ne anlar ki bu isten.varmi bir tecrubesi.
  • grev olsada eğlensek uçak içinde biraz , hanya konya yı görse işveren !
  • Thy yonetimi tesaron taseron taseron taseron çözün artık şu probleml

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN aynı çatı altında yerli uçak içi eğlence ve internet hizmeti sağlayıcı sistemler üretecek.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN kabin içi eğlence ve internet hizmeti sağlayıcı sistemlerin ve sivil havacılık alanında kullanılan diğer yazılım sistemlerinin; tasarımını, üretimini, tamirini, bakımını, pazarlamasını, satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmek üzere bir Ortak Girişim Şirketi kuruyor.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve HAVELSAN, Türkiye’de yerli ve milli kabin içi eğlence sistemlerinin üretimini birlikte hayata geçirecek. Kurulacak Ortak Girişim Şirketi; kara, deniz, raylı sistemler ve hava platformlarında kabin içi eğlence ve internet hizmeti sağlayıcı sistemlerin ve sivil havacılık alanında kullanılan diğer yazılım sistemlerinin tasarımını, üretimini, tamirini, bakımını, pazarlamasını, satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirecek.

Ortak Girişim Şirketi, Türk Hava Yolları A.O.’nun 2022-2023 yıllarında filosuna katacağı yeni nesil uçakları ile yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren havayollarının uçaklarına onaylı tedarikçi olarak kablolu kabin içi eğlence sistemleri sağlamayı hedefliyor. Havacılık sektöründe özellikle uzun süreli uçuşlarda çok önemli bir unsur olan ve müşteri memnuniyetini olumlu yönde etkileyen kabin içi eğlence sistemlerinin, Ortak Girişim Şirketi tarafından yüksek teknoloji ve rekabetçi fiyatlarla üretilmesi planlanıyor.
Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda bulunan tesislerinde, 2018 yılında faaliyete başlaması planlanan Ortak Girişim Şirketi, ürünlerini ilk aşamada Türkiye’deki havayolu operatörleri ve çevre bölgelerde faaliyet gösteren havayolu şirketlerine pazarlamayı hedefliyor.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman: “Sahip olduğumuz geniş bakım onarım kabiliyetlerimiz ve kaliteli kabin, koltuk üretimi gerçekleştiren iştiraklerimizin yanı sıra, HAVELSAN ile birlikte kurulacak olan Ortak Girişim Şirketi ile kabin içi eğlence sektöründe de bundan sonra güçlü bir şekilde faaliyet gösterecek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Attığımız bu adımın, her iki taraf ve müşterilerilerimiz açısından birçok fırsat yaratacağına inanıyorum. ” dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Ortak Girişim Şirketi’nin kurulması ile bayrak taşıyıcı şirketimiz Türk Hava Yolları’nın kullanıma aldığı kabin içi eğlence sistemlerinin dünya pazarına açılmasında önemli bir adım atılacağını söyleyerek, “HAVELSAN, bu ortak girişim ile savunma teknolojilerinin yanında sivil alanda da  iddiasını ortaya koymuştur. HAVELSAN’ın, sistemi birlikte geliştirdiğimiz iş ortağımız Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile birlikte kuracağı şirket, ülkemizin sivil havacılık alanındaki ihracat portföyünü de genişletecektir. Güçlerimizi birleştirmemiz bizi global pazarlara taşıyacaktır.” dedi.

THY ve HAVELSAN'dan iş birliği

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Ilker ~ 6 yıl önce
Iki kurumun da mühendisleri yıllardır bu iş için ter akitti. Sonunda şirketleşti. Helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrasya ~ 6 yıl önce
Metin Döner var bu işten anlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 6 yıl önce
Yok artık ne alaka.
Yeni değil ~ 6 yıl önce
Yeni bir haber değil bu. Yıllar önce de büyük işmiş gibi servis edilmişti. Koltuğa bilgisayar takalım, uçan şef alalım inanılmaz başarılar valla. Kimin aklına gelir? Şimdi onlar düşünsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Ersoy ~ 6 yıl önce
Yeni olan şirket kurulacak olması. Ayrıca uçakta vida takmak bile kucumsenmeyecek bir şey. Birakin bilgisayari. Emeğe saygı.
Yaptında ~ 6 yıl önce
Uçağı yaptında eğlence sistemi eksik kaldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet ~ 6 yıl önce
Hayırlı olsun, tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kolay iş ~ 6 yıl önce
Çekim kardeşim uçakları ikitelli sanayiye araç içi eğlence sistemi takın ucuza getirin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tf ~ 6 yıl önce
havelsan ne anlar ki bu isten.varmi bir tecrubesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 6 yıl önce
grev olsada eğlensek uçak içinde biraz , hanya konya yı görse işveren !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taseron ~ 6 yıl önce
Thy yonetimi tesaron taseron taseron taseron çözün artık şu probleml

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000