12 Temmuz 2018, Perşembe 09:15:49

Turkish Cargo büyüyor

Turkish Cargo Satış Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kılıç, şirketin çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
  • Thy büyüdü büyüsün büyümesinede milyarlarca ciro milyarlarca reklam parası dağıt ama işçilerin ay başı maaşını düşünerek çalışsız.Tek kelimeyle yaazıklar olsun bizde bu ülkenin evladınız bilmem birileri bunu biliyormu acaba
  • İyi güzel büyüyelim şahane. Ama ya içerideki ambardaki çalışanı hiç görmeyelim olmaz efendiler bizim orda üstümüzden kişi başı 30 40 ton mal geçiyor maaş 31 günlük 1875 lira artı 200 lira vardiya primi hakmıdır adaletmidir hala taşeron olarak çalışmakta cabası personel hiç memnun mutlu değil.
  • Büyümek gelişmek güzel şeyler peki ya işçisi nasıl gelişecek?? Turkish Cargo personelleri düşünülmeli yaptığımız iş ortada personel mutlu edilmeli
  • Turkish Cargoyu kutlarım, bir de yurt içi ve yurt dışı firmalar bir kurum altında örgütlenebilse çok güzel olacak. Örneğin Kılıç balıkçılık Amerika ve Kanadaya da taze balık gönderebilmeli, Yunan bunu yapıyor, Akdenizdeki balık çıftliklerinden haftada iki gün taze balık geliyor, Yunanlı balıkçı firmalar hem toptan hem perakende olarak pazarlıyorlar, buralarda da bir çok Türk gıda firması var, aynı şekilde çalışabilirler.
  • Guzel ama Ekim'de yolcu ucaklari 3. havalimanina gidecek, ama kargo tesisleri hazir olmadigi icin kargo bir sure AHL'de kalacak, bu is nasil olacak?
  • Kılıç kim, hangi kılıç mk?
  • Ömer efendi,bırak palavrayı da thy'ye ne zaman ve nasıl girip,makam sahibi oldun onu anlat !

2023 yılında dünyanın en büyük 5'inci kargo şirketi olmayı hedeflediklerini dile getiren Kılıç, "Şu anda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar zaten bizim 2023 yılında hedeflediğimiz noktada olacağımız gösteriyor. Bu yolda rehavete kapılmadan en üst kademeden en alt kademeye kadar çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu. Turkish Cargo'nun Türkiye'nin ihracatına destek verdiğine işaret eden Kılıç, bu kapsamda 2017'de yaş meyve sebze ihracatçılarıyla anlaşma yaptıklarını anımsattı.

Anlaşma kapsamında ihracatçıya özel indirim imkanı sunduklarını belirten Kılıç, şöyle devam etti:

"YÜZDE 80 BÜYÜME VAR"

"Böylece ihracatçının ürünlerinin taze ve hızlı gitmesini, uçaklarımızın doluluk oranlarını artırmayı hedeflemiştik. Bunda da başarılı olduk. Geçen yıla kıyasla yaş meyve sebze taşımacılığında yaklaşık yüzde 80 büyüme var. Şimdi bu çalışmayı daha da ileri boyuta taşıma gayreti içindeyiz. Türk ihracatçısı çok iyi çalışıyor ve ihracatını sürekli artırıyor. Promosyon olarak verdiğimiz bazı hatlarda ihracatçımız tam kapasite çalışıyor. Hatta kapasite artırımı talep ediyorlar. İş adamlarımız dünyanın her tarafına, hiç ummadığımız noktalara satış yapıyor. Bundan sonraki süreçte onlara çok iyi kapasite sunuyor olacağız. Turkish Cargo ihracatçıyla el ele büyüyor."

Kılıç, sezonun devam ettiğine dikkati çekerek, ekim ayının sonunda hava kargoyla taşınan yaş meyve sebze rakamlarını daha iyi göreceklerini söyledi.

"FİLOMUZDAKİ UÇAK SAYISI 22'YE ÇIKACAK"

Turkish Cargo'nun daha çok yurt dışına yönelik anıldığını ancak iç piyasada da hizmet sunduklarını vurgulayan Kılıç, gelecek talebe göre yurt içi taşımacılıkta da adım atmaya hazır olduklarını kaydetti.Türk Hava Yollarının (THY) önümüzdeki günlerde yolcu uçağı sayısını artıracağını ifade eden Kılıç, "THY'nin yanında biz de büyümeye devam ediyoruz. Bu yılın sonunda filomuza 3 kargo uçağı daha gelecek, filomuzdaki uçak sayısı 22'ye çıkacak." diye konuştu. Kılıç, balık ihracatçısının İzmir-New York hattında kargo uçağı talebinde bulunduğunu belirterek, bu konudaki çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.

Turkish Cargo büyüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

taşeron ~ 4 yıl önce
Thy büyüdü büyüsün büyümesinede milyarlarca ciro milyarlarca reklam parası dağıt ama işçilerin ay başı maaşını düşünerek çalışsız.Tek kelimeyle yaazıklar olsun bizde bu ülkenin evladınız bilmem birileri bunu biliyormu acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ambarın emekçileri ~ 4 yıl önce
İyi güzel büyüyelim şahane. Ama ya içerideki ambardaki çalışanı hiç görmeyelim olmaz efendiler bizim orda üstümüzden kişi başı 30 40 ton mal geçiyor maaş 31 günlük 1875 lira artı 200 lira vardiya primi hakmıdır adaletmidir hala taşeron olarak çalışmakta cabası personel hiç memnun mutlu değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taseron Kargo ~ 4 yıl önce
Büyümek gelişmek güzel şeyler peki ya işçisi nasıl gelişecek?? Turkish Cargo personelleri düşünülmeli yaptığımız iş ortada personel mutlu edilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MZH ~ 4 yıl önce
Turkish Cargoyu kutlarım, bir de yurt içi ve yurt dışı firmalar bir kurum altında örgütlenebilse çok güzel olacak. Örneğin Kılıç balıkçılık Amerika ve Kanadaya da taze balık gönderebilmeli, Yunan bunu yapıyor, Akdenizdeki balık çıftliklerinden haftada iki gün taze balık geliyor, Yunanlı balıkçı firmalar hem toptan hem perakende olarak pazarlıyorlar, buralarda da bir çok Türk gıda firması var, aynı şekilde çalışabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilir Kisi ~ 4 yıl önce
Guzel ama Ekim'de yolcu ucaklari 3. havalimanina gidecek, ama kargo tesisleri hazir olmadigi icin kargo bir sure AHL'de kalacak, bu is nasil olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guru ~ 4 yıl önce
Kılıç kim, hangi kılıç mk?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airman ~ 4 yıl önce
Baslikta yaziyor: "Turkish Cargo Satış Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kılıç, şirketin çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.".
Torpil airlines ~ 4 yıl önce
Ömer efendi,bırak palavrayı da thy'ye ne zaman ve nasıl girip,makam sahibi oldun onu anlat !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000