26 Mart 2010, Cuma 16:52:36

YOLCUNUN ORADA NE İŞİ VAR?

Akli dengesi yerinde olmadığı sanılan Ahmet Samim Avunca adlı adam, Atatürk Havalimanı’nda bir haftayı aşkın süredir yaşamını sürdürüyor. Havalimanında yaşamasının sebebi ise oldukça ilginç…Ama asıl soru yolcunun gümrüksüz sahaya nasıl geçtiği?
  • görevlerini yapmaktan neden çekiniyorlar anlamış değilim.trafik vakfı komisyon vermiyormu acaba artık.yol calışması nezaman bitecek oda belli değil.köstebek yuvası olmuş yollar.medeniyete giden yol bari Türkiyeye yakışan düzgünlükte,temizlikte olsun..
  • Yanlış park eden araçlara birşey yapılmıyor, AHL 'nin caddeleri Hindistan sokakları gibi. Polisi takan yok, polisin de buna aldırdığı yok zaten. Uçakta sigara içeni verirsin, telefonla konuşanı verirsin, sarhoş olup olay çıkaranı verirsin İFADESİNİ ALIP salıverirler. Bu gidişle yakında bunları polise vermeyip, bu tür yolcuları kendimiz İKNA EDECEĞİZ, bakalım polis yine ifade alıp salıverecek mi? Kanunlarda eksiklik olduğunu zannetmiyorum. Uçuş emniyetini ve güvenliği ihlal eden herkese karşı acımasız derecesinde katı davranmak lazım. Yoksa vicdani sorumluluğu büyük olur. Bu adamı 3 ncü günde mi görebildiniz ve KTHY'yi mi suçluyorsunuz. Vallahi bravo, size gerek yok o zaman Sayın Müdürüm.
  • ''bir de''başlığı ile yazan okuyucuya teşekkür ederim.Hava alanı girişi B.Çekmece yolu değil.Önemsenmesi gereken bir yer.Havalimanı girişi boydan boya otopark olmuş bazen çif şerit otopark.Dikktimi çeken birşey Trafik polisi yanın yanından geçip gidiyor umurunda değil.Hatta her beş-on dakikada bir Trafik arabası geçiyor. Yolu bırak İç hatlar ve dış hatların giriş çıkışı üç şerit park olmuş,kimin umurunda.yaya yoluna araç park etmiş ,polisi(trf) ikaz ediyorsun kulubesinden bile çıkmıyor.Öyle duyarsız ki şaşıyorsun.Saygılar.
  • niye tutukladınız.adada turıst diye kan aglıyoz.adada ...
  • ya kardeşim adam Kıbrısa gitcem diye TC kimliği ile gelip geçerse polis nerden bilsin akıllı mı deli mi?havayolu şirketi görevlileri haber vermezse uçtu/uçmadı diye polise vahiy mi gelcek kalır tabi bir hafta... tamamen havayolu şirketinin SORUMSUZLUĞU ibretlik işte bakın da dersler çıkarın!!! saçmasapan şeyler de yazıp durmayın!!!
  • Uçan ve görevli personele gelince herşeyi didik didik eden sayın havalimanı polisi bu insnlara neden böyle imtiyaz gösteriyor,çok ilginç
  • TERMİNAL ADLI FİLMDE SAKLI CEVABI NE KONUŞUYORSUNUZ FAZLA !!! YABANCI FİLMLERDE ARAYIN BUNU...
  • Esenboga giriside ayni
  • ADAM KACIRMADA BIR NUMARA SIRKET KTHY BAKIN IMIGRATION OFFICE KAYITLARINA ANLARSINIZ GZT DEN AYT DEN SAW DAN KAC TANE LON KACAGI OLDUGNU
  • bir de havalanı girişini taa ikitelli geliş yolundan bu yana anayol kenarını otopark haline getiren araç sahiplerine de ceza kesilse ya ama nerde onu yapacak trafik memurları veya amirliği????ayıptır niye görevinizi yapmıyorsunuz ey havalimanı trafik polisleri??? niye denetleme yapmıyorsunuz ey trafik amiri??? alana gelen yabancı turistlerin ağzına düştük bize soruyorlar nasıl olur da havalanı girişine sağlı sollu araba park edilir ve bunlara izin verilir diye.. cevap veremiyoruz utanıyoruz..aferin size aynen devam!!!!!!!!!!!!
Yaklaşık iki ay önce Airport TV kameralarına takılan ve havalimanı hikayesini anlatan Ahmet Samim Avunca adlı yolcu, Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

İki ay önce vizesi olmadığı için Kanada’ya gidemediğini ve bu yüzden Atatürk Havalimanı’nda yaşamak zorunda olduğunu anlatan Avunca, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gümrüksüz sahada polis tarafından gözaltına alındı.

12 gündür gümrüksüz alanda yaşayan Ahmet Samim Avunca’nın o bölüme nasıl geçtiği ise kısa süre sonra anlaşıldı.

Kıbrıs Türk Hava Yolları’ndan Ercan’a gitmek için bilet alan Avunca, uçmaktan vazgeçerek burada yaşamaya karar verdi.

İnşaat mühendisi olduğunu söyleyen Avunca, yaşayacak bir evi olmadığı için Atatürk Havalimanı’nı tercih ettiğini kaydederek, ilginç sözler sarfetti.

Akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen Avunca, "Ergenekon davası çıkınca biraz rahatladım. Yoksa beni öldüreceklerdi. Havalimanı benim için en güvenli yer” dedi.

Avunca polis tarafından Dış Hatlar Büro Amirliği'ne götürüldü.

Yolcu bileti iptal ettiği halde polise haber vermeyen Kıbrıs Türk Hava Yolları hakkında da soruşturma açıldığı kaydedildi.

YOLCUNUN ORADA NE İŞİ VAR?

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 14 yıl önce
görevlerini yapmaktan neden çekiniyorlar anlamış değilim.trafik vakfı komisyon vermiyormu acaba artık.yol calışması nezaman bitecek oda belli değil.köstebek yuvası olmuş yollar.medeniyete giden yol bari Türkiyeye yakışan düzgünlükte,temizlikte olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Yanlış park eden araçlara birşey yapılmıyor, AHL 'nin caddeleri Hindistan sokakları gibi. Polisi takan yok, polisin de buna aldırdığı yok zaten. Uçakta sigara içeni verirsin, telefonla konuşanı verirsin, sarhoş olup olay çıkaranı verirsin İFADESİNİ ALIP salıverirler. Bu gidişle yakında bunları polise vermeyip, bu tür yolcuları kendimiz İKNA EDECEĞİZ, bakalım polis yine ifade alıp salıverecek mi? Kanunlarda eksiklik olduğunu zannetmiyorum. Uçuş emniyetini ve güvenliği ihlal eden herkese karşı acımasız derecesinde katı davranmak lazım. Yoksa vicdani sorumluluğu büyük olur. Bu adamı 3 ncü günde mi görebildiniz ve KTHY'yi mi suçluyorsunuz. Vallahi bravo, size gerek yok o zaman Sayın Müdürüm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
''bir de''başlığı ile yazan okuyucuya teşekkür ederim.Hava alanı girişi B.Çekmece yolu değil.Önemsenmesi gereken bir yer.Havalimanı girişi boydan boya otopark olmuş bazen çif şerit otopark.Dikktimi çeken birşey Trafik polisi yanın yanından geçip gidiyor umurunda değil.Hatta her beş-on dakikada bir Trafik arabası geçiyor. Yolu bırak İç hatlar ve dış hatların giriş çıkışı üç şerit park olmuş,kimin umurunda.yaya yoluna araç park etmiş ,polisi(trf) ikaz ediyorsun kulubesinden bile çıkmıyor.Öyle duyarsız ki şaşıyorsun.Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
niye tutukladınız.adada turıst diye kan aglıyoz.adada ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ya kardeşim adam Kıbrısa gitcem diye TC kimliği ile gelip geçerse polis nerden bilsin akıllı mı deli mi?havayolu şirketi görevlileri haber vermezse uçtu/uçmadı diye polise vahiy mi gelcek kalır tabi bir hafta... tamamen havayolu şirketinin SORUMSUZLUĞU ibretlik işte bakın da dersler çıkarın!!! saçmasapan şeyler de yazıp durmayın!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Uçan ve görevli personele gelince herşeyi didik didik eden sayın havalimanı polisi bu insnlara neden böyle imtiyaz gösteriyor,çok ilginç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
TERMİNAL ADLI FİLMDE SAKLI CEVABI NE KONUŞUYORSUNUZ FAZLA !!! YABANCI FİLMLERDE ARAYIN BUNU...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Esenboga giriside ayni

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ADAM KACIRMADA BIR NUMARA SIRKET KTHY BAKIN IMIGRATION OFFICE KAYITLARINA ANLARSINIZ GZT DEN AYT DEN SAW DAN KAC TANE LON KACAGI OLDUGNU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
bir de havalanı girişini taa ikitelli geliş yolundan bu yana anayol kenarını otopark haline getiren araç sahiplerine de ceza kesilse ya ama nerde onu yapacak trafik memurları veya amirliği????ayıptır niye görevinizi yapmıyorsunuz ey havalimanı trafik polisleri??? niye denetleme yapmıyorsunuz ey trafik amiri??? alana gelen yabancı turistlerin ağzına düştük bize soruyorlar nasıl olur da havalanı girişine sağlı sollu araba park edilir ve bunlara izin verilir diye.. cevap veremiyoruz utanıyoruz..aferin size aynen devam!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000