23 Ocak 2010, Cumartesi 08:10:23

Yeni dedikodu: THY VE RUS ORTAKLIĞI!

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, THY ile Rus devlet havayolu şirketi Aeroflot'un ortak bir havayolu şirketi kurulmasının gündemde olduğunu açıkladı...
  • Sonradan THY na girenler hakikaten ne yazdıklarının farkında değiller. Eski günlerden haberleri olmadığından bugün birşey yaptıklarını zannediyorlar. Size tek bir şey söyleyeyim. Çağı yakalayın. Araplara özenmeyin. Ve THY nın eskiden olan prestijini geri getirmeye çalışın. Ama profesyonellerle. Ustalarla. Terlikle deveyle değil. Uzaktan bakınca ne hale geldiğini anlamak çok kolay. Siz içinde olduğunuzdan şirketin hiç prestiji kalmadığını göremiyorsunuz.
  • hostesler rus mu olcek demek buuuu
  • CHP EN SON 1977 YILINDA İKDİDAR OLDU SONRASI BİLİYOSUNUZ İHTİLAL BU DÖNEM İÇİN NE ÇAMURLAR ATICAKSIN MERAK EDİYORUM AKP EVET ÇALIŞIYOR KENDİ YANDAŞLARINI ZENGİN ETTİ HER YERİ SATARAK SİZE BÖYLESİ HAKMI DESEM BAŞKA ŞEYMİ DESEM BİLEMİYORUM SİZLER DEVAM EDİN AKP İLE YOLA AMA TÜRKİYE DE SİZİN ZİHNİYET YÜZÜNDEN 50 MİLYON İNSANDA PERİŞAN OLUYOR EN BASİT ÖRNEK EKMEK ŞUBATTA %15 ARTIŞLA 1 TL OLUYOR BUYUR BURDAN YAK DAHA ELEKTİRİĞİ ,SUYU ,DOĞLAGAZI ULAŞIMI HESABA KATMADIM BİLE ???? İKDİDAR PARTİLERİ ELEŞTİRİLİR YANLIŞLARI VARSA VEDE BEĞENİLMİYORSA BENCE CHP İÇİN HİÇ BİR LAF ŞU AN İÇİN SÖYLENEMEZ İKDİDAR OLDUKTAN SONRA BERABER TARTIŞMAYA HAZIRIM AMA SENİN TUZUN KURU HERHALDE TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLAR ALLAH HEPSİNE YARDIM ETSİN BU KARDA KIŞT
  • Hayırlı rüyalar. CHP iktidara gelince görüceeez. Bu işler lafla olmuyor. Önce iktidara gelmek için AKP gibi çalışın, iktidara gelin, sonra görelim. THY'nı da ebedi zarar abonesi yapacaksınız. Ticaretle siyaseti karıştırmayın. Biz sizin zamanınızı da biliyor ve hatırlıyoruz.
  • Neden araplarla ortaklık yapmıyorlar ? Tam kafadengi.
  • Çok iyi biliyorum mecliste bu konunun konuşulduğunu ama ilk başta yazdığım gibi chp şu an muhalefette olduğu için bişey yapamaz ama bunlarında peşini bırakmıycak bunuda bilin bu chp sözüdür akp ,li tayyibin sözüne benzemez söz ağızdan çıkar 2002,de tayyip erdoğan miting meydanlarında atıp tutuyodu hangi sözünü yerine getirdi ilk başta dokunulmazlıklar kalkıcak demişşti hani nerde ! hatta ilerleyen haftalarda kanal,d televizyonunda abbas güçlü ile genç bakışı izlemeni tavsiye ederim seçilmeden önce proğrama çıkan tayyip erdoğanın konuşmaları tekrar yayınlanıcak aradan 8 yıl geçmiş bakalım neler değişmiş hep beraber izleyelim görelim burda bana cevap yazmamanı tavsiye ederim bende cevap çok sabaha kadar yazışırız yoksa arkadaş .
  • arkadaşım thy a.o,nun % 51 hissesinin halka arz olduğunu çok iyi biliyorum bu demek değildirki thy a.o olarak kendi yer hizmetlerini ve call center işini thy ,nin yapamayacağı anlamı ifade etmez akp zamanında böyle uygun görülüp call center dubaı merkezli oger,e bağlı ASSISTT şirketine peşkeş çekildi ve bu şirketin genel müdürüde AKP il başkanı idi şimdi TGS diye şirketi kurup hemen % 50,sini havaşa sattılar ve diğer % 50,sininde satılması an meselesidir ben CUMHURİYET HALK PARTİSİ VEKİLLERİ ile yüz yüze görüşüp bu bilgileri verdim kimin malını kime satıyor bu thy yönetimi sen benim bu yazıma alenen yorum yazarak ancak AKP,Lİ OLDUĞUNU BELLİ ETTİN ARKADAŞIM dediğim gibi isterse % 61 halka arz olsun CHP İŞ BAŞINA GELİNCE GÖRÜCEZ
  • THY kabin Malezyalılara satılıyor. Hiç şaşıramak gerek sonuçta baştaki akp.liler ülkeyi satmaya alıştılar. Elbet birgün gidecekler ama giderlerken de ülkeyi bitirip ceplerini doldurmuş olacaklar...
  • eski çalışan oldugunuz için sanırım bilgileriniz de güncel değil.thy ve çalışma koşulları mecliste soru önergesiyle kısa süre önce konuşuldu.yanıt olarakta %51 i özel olan şirkete herhangi bir yaptırım ve düzenlemenin söz konusu olmadıgı belirtildi.bi de bunu sorun bakalım chp li yakınlarınıza, bakalım ne diyecekler?
  • TGS VE CALL CENTER OLAYI CHP TARAFINDAN MECLİSE TAŞINICAKTIR CHP MİLLETVEKİLİ İLE BİRE BİR GÖRÜŞÜLEN BU KONUDA THY PERSONELİ ENDİŞELİ BİR BEKLEYİŞ İÇİNDE OLDUĞUNU SONLARININ TEKEL İŞÇİLERİ GİBİ OLUCAKLARINDAN KORKMAKTADIRLAR DİYE BELİRTİLDİ BU DURUMDA KURUMLARIN HEPSİNİN GERİ DÖNÜŞÜMÜNÜ YAPMAYA GAYRET EDİCEZ DEDİLER ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR AMA BU İŞİ YAPMAK MUHALEFET OLARAK ŞU AN İÇİN ZOR DENİLDİ HÜKÜMET AKP ÇÜNKÜ BÜTÜN THY PERSONELİNİN CHP,YE DESTEK VERMELERİ GEREKTİĞİNİ SÖZLERİNE EKLEDİ VE BİZ CHP OLARAK GÖREVE GELDİĞİMİZDE HİÇ BİR ŞEYDEN KORKMAMALARI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK EN KISA ZAMANDA TEKRAR ESKİ HUZURLARINA KAVUŞUCAKLARDIR DİYE SÖZLERİNİ TAMAMLADI VE THY PERSONELİNE SELAMLARINI İLETTİLER .. ESKİ BİR ÇALIŞAN .

Açıklamanın ardından bir THY yetkilisi ise bu konuda alınmış bir yönetim kurulu kararı bulunmadığını söyledi.

Aeroflot ile THY'nin ortak bir şirket kurarak yolcu taşımasının kararlaştırıldığı ve söz konusu şirketle seyahat edecek yolcuların vize işlemlerinde karşılıklı kolaylık sağlanacağı belirtilmişti.

Ulaştırma Bakanlığı'ndan bir yetkili, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyareti sırasında gündeme gelen konuya ilişkin olarak Rusya'ya ile ulaştırma alanında stratejik işbirliğine gitmeyi önerdiklerini, bu kapsamda da havayolu ulaşımında ortak havayolu şirketinin kurulmasının gündeme geldiğini söyledi.

Yetkili, kurulması öngörülen ortak şirkette ortaklılık payları ve kullanılacak uçakların henüz netlik kazanmadığını belirtti.

Aynı yetkili ayrıca, konunun vize işlemlerinde karşılıklı kolaylık sağlanmasıyla ilgili olmadığını da vurguladı.

İki ülke arasında yılda 3 milyon yolcu taşınırken, ulaşım ağırlıklı olarak Rus şirketlerince gerçekleştiriliyor.

Bir THY yetkilisi ise, Aeroflot ile ortak şirket kurma konusunda alınmış yönetim kurulu kararı bulunmadığını söyledi.

Habertürk

Yeni dedikodu: THY VE RUS ORTAKLIĞI!

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 14 yıl önce
Sonradan THY na girenler hakikaten ne yazdıklarının farkında değiller. Eski günlerden haberleri olmadığından bugün birşey yaptıklarını zannediyorlar. Size tek bir şey söyleyeyim. Çağı yakalayın. Araplara özenmeyin. Ve THY nın eskiden olan prestijini geri getirmeye çalışın. Ama profesyonellerle. Ustalarla. Terlikle deveyle değil. Uzaktan bakınca ne hale geldiğini anlamak çok kolay. Siz içinde olduğunuzdan şirketin hiç prestiji kalmadığını göremiyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
hostesler rus mu olcek demek buuuu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
CHP EN SON 1977 YILINDA İKDİDAR OLDU SONRASI BİLİYOSUNUZ İHTİLAL BU DÖNEM İÇİN NE ÇAMURLAR ATICAKSIN MERAK EDİYORUM AKP EVET ÇALIŞIYOR KENDİ YANDAŞLARINI ZENGİN ETTİ HER YERİ SATARAK SİZE BÖYLESİ HAKMI DESEM BAŞKA ŞEYMİ DESEM BİLEMİYORUM SİZLER DEVAM EDİN AKP İLE YOLA AMA TÜRKİYE DE SİZİN ZİHNİYET YÜZÜNDEN 50 MİLYON İNSANDA PERİŞAN OLUYOR EN BASİT ÖRNEK EKMEK ŞUBATTA %15 ARTIŞLA 1 TL OLUYOR BUYUR BURDAN YAK DAHA ELEKTİRİĞİ ,SUYU ,DOĞLAGAZI ULAŞIMI HESABA KATMADIM BİLE ???? İKDİDAR PARTİLERİ ELEŞTİRİLİR YANLIŞLARI VARSA VEDE BEĞENİLMİYORSA BENCE CHP İÇİN HİÇ BİR LAF ŞU AN İÇİN SÖYLENEMEZ İKDİDAR OLDUKTAN SONRA BERABER TARTIŞMAYA HAZIRIM AMA SENİN TUZUN KURU HERHALDE TOK AÇIN HALİNDEN NE ANLAR ALLAH HEPSİNE YARDIM ETSİN BU KARDA KIŞT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Hayırlı rüyalar. CHP iktidara gelince görüceeez. Bu işler lafla olmuyor. Önce iktidara gelmek için AKP gibi çalışın, iktidara gelin, sonra görelim. THY'nı da ebedi zarar abonesi yapacaksınız. Ticaretle siyaseti karıştırmayın. Biz sizin zamanınızı da biliyor ve hatırlıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Neden araplarla ortaklık yapmıyorlar ? Tam kafadengi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Çok iyi biliyorum mecliste bu konunun konuşulduğunu ama ilk başta yazdığım gibi chp şu an muhalefette olduğu için bişey yapamaz ama bunlarında peşini bırakmıycak bunuda bilin bu chp sözüdür akp ,li tayyibin sözüne benzemez söz ağızdan çıkar 2002,de tayyip erdoğan miting meydanlarında atıp tutuyodu hangi sözünü yerine getirdi ilk başta dokunulmazlıklar kalkıcak demişşti hani nerde ! hatta ilerleyen haftalarda kanal,d televizyonunda abbas güçlü ile genç bakışı izlemeni tavsiye ederim seçilmeden önce proğrama çıkan tayyip erdoğanın konuşmaları tekrar yayınlanıcak aradan 8 yıl geçmiş bakalım neler değişmiş hep beraber izleyelim görelim burda bana cevap yazmamanı tavsiye ederim bende cevap çok sabaha kadar yazışırız yoksa arkadaş .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
arkadaşım thy a.o,nun % 51 hissesinin halka arz olduğunu çok iyi biliyorum bu demek değildirki thy a.o olarak kendi yer hizmetlerini ve call center işini thy ,nin yapamayacağı anlamı ifade etmez akp zamanında böyle uygun görülüp call center dubaı merkezli oger,e bağlı ASSISTT şirketine peşkeş çekildi ve bu şirketin genel müdürüde AKP il başkanı idi şimdi TGS diye şirketi kurup hemen % 50,sini havaşa sattılar ve diğer % 50,sininde satılması an meselesidir ben CUMHURİYET HALK PARTİSİ VEKİLLERİ ile yüz yüze görüşüp bu bilgileri verdim kimin malını kime satıyor bu thy yönetimi sen benim bu yazıma alenen yorum yazarak ancak AKP,Lİ OLDUĞUNU BELLİ ETTİN ARKADAŞIM dediğim gibi isterse % 61 halka arz olsun CHP İŞ BAŞINA GELİNCE GÖRÜCEZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
THY kabin Malezyalılara satılıyor. Hiç şaşıramak gerek sonuçta baştaki akp.liler ülkeyi satmaya alıştılar. Elbet birgün gidecekler ama giderlerken de ülkeyi bitirip ceplerini doldurmuş olacaklar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
eski çalışan oldugunuz için sanırım bilgileriniz de güncel değil.thy ve çalışma koşulları mecliste soru önergesiyle kısa süre önce konuşuldu.yanıt olarakta %51 i özel olan şirkete herhangi bir yaptırım ve düzenlemenin söz konusu olmadıgı belirtildi.bi de bunu sorun bakalım chp li yakınlarınıza, bakalım ne diyecekler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
TGS VE CALL CENTER OLAYI CHP TARAFINDAN MECLİSE TAŞINICAKTIR CHP MİLLETVEKİLİ İLE BİRE BİR GÖRÜŞÜLEN BU KONUDA THY PERSONELİ ENDİŞELİ BİR BEKLEYİŞ İÇİNDE OLDUĞUNU SONLARININ TEKEL İŞÇİLERİ GİBİ OLUCAKLARINDAN KORKMAKTADIRLAR DİYE BELİRTİLDİ BU DURUMDA KURUMLARIN HEPSİNİN GERİ DÖNÜŞÜMÜNÜ YAPMAYA GAYRET EDİCEZ DEDİLER ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR AMA BU İŞİ YAPMAK MUHALEFET OLARAK ŞU AN İÇİN ZOR DENİLDİ HÜKÜMET AKP ÇÜNKÜ BÜTÜN THY PERSONELİNİN CHP,YE DESTEK VERMELERİ GEREKTİĞİNİ SÖZLERİNE EKLEDİ VE BİZ CHP OLARAK GÖREVE GELDİĞİMİZDE HİÇ BİR ŞEYDEN KORKMAMALARI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK EN KISA ZAMANDA TEKRAR ESKİ HUZURLARINA KAVUŞUCAKLARDIR DİYE SÖZLERİNİ TAMAMLADI VE THY PERSONELİNE SELAMLARINI İLETTİLER .. ESKİ BİR ÇALIŞAN .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000