07 Eylül 2014, Pazar 14:57:07

"YAKIT, SİVİL UÇAKLARA VERİLİYOR"

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, İsrail'e jet yakıtı satıldığı iddialarına ilişkin konuştu. Yılmaz, uçak yakıtının İsrail savaş uçaklarına değil, sivil uçaklara verildiğini açıkladı.
  • Jet yakıtı sivil ve askeri uçaklarda kullanılır, ayrı bir yakıt yoktur. Adam yalan söylüyor....
  • hepsine tamam ama adamlar bize sivil uçuş bile yapmaz iken bizim TELAVİV'de türk hava kuvvetlerinin uçağının ne işi vardı geçen ay acaba?
  • Usta ağzından cikanla, yaptığın işler birbirini tutmuyor.. Hani paranın dini imanı olmazdı
  • Belki inanan olmuştur.
  • inanan varmı Allah Aşkına
  • Milleti aptal yerine koyma.Mevcut teknoloji ile nasıl havadaki ticari uçakları nasıl telefondan takip edebiliyorsak İskenderun'da demirli yakıt tankerlerini bandırası, adı ve rotasına varıncaya kadar GPS vasıtası ile İskenderun'dan demir alıp Hayfa'ya demirlemesine kadar takip edilebiliyor.Şimdi savaş suçlusu İsrail haydut devletininin sadece sivil ucaklarına yakıt verdik diyorsun da bana bir açıkla bakayım; Gazze bombardımanı sırasında havasahası notamlanırken ve zaman zaman kapatılırken ve sivil uçuş frekansı düşerken , daha fazla İskenderun'dan demir almış yakıt tankerlerini Hayfa'da görmemizin nedeni nedir?
  • Lafları kulağınızla dinleyin veya göZünüzle okuyun.Savaş uçakları diyorlar.Ayrıca satsa ne olur.
  • Uzunadam havayollari ucuyor telaviv turkiye arasi, kesin o dur
  • Turkiye'ye sivil ucan Israil sirketi var da biz mi duymadik!!!
  • İyide el-al şirketi türkiyeye uçmuyor diye biliyorum

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, İsrail'e jet yakıtı satıldığı iddialarına ilişkin, "Uçak yakıtı, İsrail savaş uçaklarıyla ilgili değil. Türkiye topraklarındaki havaalanlarında İsrail sivil havayollarına ait uçaklar tarafından normal satın alınmış bir akaryakıt. Yolcu taşımaya yönelik ve sivil amaçlı" dedi.

Yılmaz, İsrail'e jet yakıtı satışının EPDK petrol raporunda olduğu haberleri ile ilgili yaptığı açıklamada, EPDK petrol raporundaki jet yakıtı verilerinin Türkiye'de gerçekleştirilen ihrakiye satışları olduğunu belirtti.

Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu rapordaki yakıtlar İsrail savaş uçaklarıyla ilgili değil. İsrail'e gönderilen bir yakıt da değil. Tamamen Türkiye topraklarında, havaalanında İsrail havayollarına ait sivil uçaklar tarafından normal satın alınmış bir akaryakıt. Bir ihracat, ithalat, bir savaş uçağı değil. Yolcu taşımaya yönelik ve sivil amaçlı. Bizim raporumuzun altında da yazıyor. Diyor ki 'Böyle bir ihracat, bir kargo ihracatı değildir.' Burada bizim özerk firmalar tarafından havaalanlarında ihrakiye teslimi babında ihrakiye satışı bağlamında yapılmış bir satıştır. İhrakiye de kasıt şudur. Havaalanlarında uçaklara yapılan satıştır. Bu şuna benzer; İsrail büyükelçiliğine ait bir araç yolda gidiyor. Giderken bir istasyon gördü. İstasyondan akaryakıt nasıl alıyorsa aynı öyle bir alışveriş. Hiç abartmaya gerek yok. Farklı yerlere çekmeye gerek yok. Tamamen kötü niyetle yapılmış bir haber."

Konunun sivil havacılıkla ilgili olduğunu vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Kaldı ki bu hususta uluslararası sivil havacılık kuralları vardır. Vermek zorundasın. Bu sivil uçaklara. Böyle bir savaş uçağı filan değildir. Bu insani boyutu olan bir şeydir. Türk Hava Yolları'nın İsrail'e her gün seferi vardır. Her gün oraya iniyor. Her gün orada nasıl yakıt satın alabiliyorsa oradaki herhangi bir şirketten akaryakıt satın alması başka da bir şey değil."

"YAKIT, SİVİL UÇAKLARA VERİLİYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Jet yakıtı sivil ve askeri uçaklarda kullanılır, ayrı bir yakıt yoktur. Adam yalan söylüyor....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
hepsine tamam ama adamlar bize sivil uçuş bile yapmaz iken bizim TELAVİV'de türk hava kuvvetlerinin uçağının ne işi vardı geçen ay acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Usta ağzından cikanla, yaptığın işler birbirini tutmuyor.. Hani paranın dini imanı olmazdı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Belki inanan olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mk ~ 8 yıl önce
inanan varmı Allah Aşkına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 8 yıl önce
Milleti aptal yerine koyma.Mevcut teknoloji ile nasıl havadaki ticari uçakları nasıl telefondan takip edebiliyorsak İskenderun'da demirli yakıt tankerlerini bandırası, adı ve rotasına varıncaya kadar GPS vasıtası ile İskenderun'dan demir alıp Hayfa'ya demirlemesine kadar takip edilebiliyor.Şimdi savaş suçlusu İsrail haydut devletininin sadece sivil ucaklarına yakıt verdik diyorsun da bana bir açıkla bakayım; Gazze bombardımanı sırasında havasahası notamlanırken ve zaman zaman kapatılırken ve sivil uçuş frekansı düşerken , daha fazla İskenderun'dan demir almış yakıt tankerlerini Hayfa'da görmemizin nedeni nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Lafları kulağınızla dinleyin veya göZünüzle okuyun.Savaş uçakları diyorlar.Ayrıca satsa ne olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uzunadam ~ 8 yıl önce
Uzunadam havayollari ucuyor telaviv turkiye arasi, kesin o dur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Turkiye'ye sivil ucan Israil sirketi var da biz mi duymadik!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
İyide el-al şirketi türkiyeye uçmuyor diye biliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000