01 Haziran 2009, Pazartesi 14:00:13

UÇAKTA TÜRK YOLCU VAR MI? AÇIKLAMA GELDİ...

Paris Charles de Gaulle Havalimanı'ndaki THY yetkilileri, Rio de Janeiro-Paris seferini yaparken kaybolan Air France (Fransa Havayolları) uçağında Türk yolcu bulunmadığını bildirdi...
  • Sn Airporthaber THY merak edileni nasıl açıklayabilir ki? Attığınız başlık çok saçma. Bunu incelemek gerekiyor. THY bilgisini de yetkisini de bilmiyor. AF nin rez sistemine mi girdi? Bir havayolunun başka bir havayolu adına açıklama yapma yetkisi var mı? Diyelim ki bir şekilde illegal yollardan bilgin oldu, yani AF nin DCS sistemine girdin, ama açıklama yetkin yok ki? Bu yaptığınız suçtur. Kaldı ki THY kendi Amsterdam kazasında bile yolcu sayısını yanlış beyan etmişti. Yalan, yanlış açıklama yapmaya o kadar alıştı ki her konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi bile oldu. Ben zaten THY nin mali, operasyonel, teknik hiçbir konuda açıklamasına inanmıyorum, hatta bazen tam tersine bile inanmak daha mantıklı ve tutarlı geliyor.
  • Airfrance'de türk yolcu olup olmadığını bildirmek THY'na mı düşmüş. SHGM'nin görevi olabilir. THY ne zaman doğru söyledi ki, bunu da doğru söylesin. (Dieğil mi Laleli Bey, ne dersiniz )
  • Ama uçakta Türk yolcu varmış...
  • iste bu yuzden thy milli havayolumuzdur ve bayrak tasıyıcımızdır.. ozel sirketler bunu goz ardı ediyor ama boyle bir durumda bile insanların kulagı THY de oluyor.. iyi yada kotu bunu kabul etmek lazım
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Gönül isterdi ki sadece bir transponder arızası olsun ve kaybolma nedeni bu olsun, ama uçak zamanında iniş yapmamış. Ve Sanırım tam elektrik arızası deklere etmiş. Bu bir "Mayday call" dur. Her ne kadar bu durumda dahi uçağı kurtarmak mümkünse de başka şeyler de olmuş olmalı ki radarda kaybolmuş ve zamanında destination a gelememiş. Görünen o ki acı senaryo gerçek. Ne olduğunu bekleyip göreceğiz hep beraber.

Fransa Havayolları, Airbus A330 tipi yolcu uçağının Brezilya'dan kalktıktan sonra 216 yolcu ve 12 mürettebatıyla Atlantik açıklarında radardan kaybolduğunu duyurmuştu.

Charles de Gaulle Havalimanı'ndan bir yetkili, "Endişeliyiz. Uçak bir süre önce radardan kayboldu. Sinyal cihazında bir problem de olabilir. Fakat bu tür hatalar çok nadir oluyor. Uçak beklenen saatte iniş yapmadı" dedi.

Uçakta Türk yolcu olup olmadığına ilişkin olarak ise THY yetkilileri 'Uçakta Türk yolcu bulunmuyor' dedi.

UÇAKTA TÜRK YOLCU VAR MI? AÇIKLAMA GELDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Sn Airporthaber THY merak edileni nasıl açıklayabilir ki? Attığınız başlık çok saçma. Bunu incelemek gerekiyor. THY bilgisini de yetkisini de bilmiyor. AF nin rez sistemine mi girdi? Bir havayolunun başka bir havayolu adına açıklama yapma yetkisi var mı? Diyelim ki bir şekilde illegal yollardan bilgin oldu, yani AF nin DCS sistemine girdin, ama açıklama yetkin yok ki? Bu yaptığınız suçtur. Kaldı ki THY kendi Amsterdam kazasında bile yolcu sayısını yanlış beyan etmişti. Yalan, yanlış açıklama yapmaya o kadar alıştı ki her konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi bile oldu. Ben zaten THY nin mali, operasyonel, teknik hiçbir konuda açıklamasına inanmıyorum, hatta bazen tam tersine bile inanmak daha mantıklı ve tutarlı geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Airfrance'de türk yolcu olup olmadığını bildirmek THY'na mı düşmüş. SHGM'nin görevi olabilir. THY ne zaman doğru söyledi ki, bunu da doğru söylesin. (Dieğil mi Laleli Bey, ne dersiniz )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ama uçakta Türk yolcu varmış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
iste bu yuzden thy milli havayolumuzdur ve bayrak tasıyıcımızdır.. ozel sirketler bunu goz ardı ediyor ama boyle bir durumda bile insanların kulagı THY de oluyor.. iyi yada kotu bunu kabul etmek lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Gönül isterdi ki sadece bir transponder arızası olsun ve kaybolma nedeni bu olsun, ama uçak zamanında iniş yapmamış. Ve Sanırım tam elektrik arızası deklere etmiş. Bu bir "Mayday call" dur. Her ne kadar bu durumda dahi uçağı kurtarmak mümkünse de başka şeyler de olmuş olmalı ki radarda kaybolmuş ve zamanında destination a gelememiş. Görünen o ki acı senaryo gerçek. Ne olduğunu bekleyip göreceğiz hep beraber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000