08 Mart 2013, Cuma 09:11:35

UÇAKLAR PAS GEÇTİ

Atatürk Havalimanı’nda piste giren köpekler, iki uçağın pas geçmesine neden oldu.
  • saçma sapan yorumlara bak .. adam hav hav yazmış onu bile beğenmişler
  • Kontrolorumuz firca cekseymis kopeklerede ayni biz pilotlara cektigi gibi.
  • THY'de calisan bir isci girse inmeye devam ederlerdi tabii, isciler zaten telef olup gidiyor havaalaninda. Fakat kucuk sevimli bir kopegi oldurmek olmaz.
  • Ağır abi!!!! Saf mısın yoksa başka birşey misin???? Uçuşla ilgin yok belli de...
  • o kopekler daha iyi hayat sartlari iyi olan ulkelere iltica etmek icin kacak yollardan piste girmis olabilirler asil amaclari turkiyeden kacmak olabilir.yazik yakalandilar
  • Niye pas geçiriyorsunuz? Hoşt hoşt deseydiniz kaçarlardı....
  • Uçağı bırakin fiziği bile bilmeyenler ne biçim saçmalamış. Bir kere bir gemi bile yarim milyon tonu bile geçemez. Kaldı ki en ağır kalkabilen uçağın en fazla kalkış kütlesi 700 tonun altındadır. Bir otomobille o hafif dediğiniz köpeğe çarpınca ne oluyo biliyor musunuz? Tampon pert. Uçağın burun iniş takımın o çarpmada on iki kilogram yemiyor. Çok iyi bir ihtimalle 1-2 yüz kilogram. Ki bu iş iniş takımından ibaret değil. Motora yarım kiloluk bir kuç parçsı kaçsa ne olur? Motor bu incelemde iki kısım. Turbojet ve diğer bölüm. Turbojet dönmenin ve yanmanın sağlandığı kısım. Bir parça motora girerken ilk olarak fanın pallerine ciddi zarar verir. Eğer bundan sonra turbojete girerse motorun patlayarak uçağın patlamasına sebep olabilir. Turbo jet ve fan arasındaki parçalar da kazadan nasibini alır. Siz 12 kg köpeğe önemsiz diyin. Yarim kilo bile önemliyken.
  • Uçağın milyon tonluk olduğunu sanmandan belli kaptan olmadığın. Ayrıca değil 12 kiloluk köpek yarım kiloluk kuş bile motora vs girip facialara yol açma ihtimaline sahip. Kaldı ki amaaan nasıl olsa köpek en fazla parçalanır bize bişey olmaz deyip inişe devam etmek de canilikten başka birşey değil.
  • kedidir kedi
  • Yapılan yorumlara bak.. O köpeklerin birinin uçağın altına girmesi demek belkide uçağın savrulup parçalanması demek kaldı ki uçağa bir sey olmaz diyecek olursak bir canlının hayatını düşünmemek ayrı bir canilik....

Dün Atatürk Havalimanı uçuş kulesinde görevli personeli, THY’nin Adana-İstanbul seferi yapan ve JAT Havayolları'nın Belgrat İstanbul seferini yapan uçağının inişi öncesi pistte iki köpek gördü. Kule görevlisi THY uçağının kaptanı ile telsiz bağlantısı kurarak uçağın pas geçmesini istedi. Daha sonra pistte bulunan köpekleri çıkarmak için Atatürk Havalimanı İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine bilgi vererek pistin temizlenmesini istedi. İtfaiye ekipleri piste yaptıkları kontrollerin ardından pist trafiğe açılırken, THY’nin Adana-İstanbul seferi yapan ve JAT Havayollarının Belgrat İstanbul seferini yapan uçakları kule personellerinin dikkati üzerine sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

İtfaiye yetkilileri köpeklerin Atatürk Havalimanında bulunan askeri meydan tarafından gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

UÇAKLAR PAS GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

KF1500 ~ 9 yıl önce
saçma sapan yorumlara bak .. adam hav hav yazmış onu bile beğenmişler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havaci ~ 9 yıl önce
Kontrolorumuz firca cekseymis kopeklerede ayni biz pilotlara cektigi gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isci/kopek ~ 9 yıl önce
THY'de calisan bir isci girse inmeye devam ederlerdi tabii, isciler zaten telef olup gidiyor havaalaninda. Fakat kucuk sevimli bir kopegi oldurmek olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saf mı ne! ~ 9 yıl önce
Ağır abi!!!! Saf mısın yoksa başka birşey misin???? Uçuşla ilgin yok belli de...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ağır abi ~ 9 yıl önce
yazık ülkedeki tartışma seviyesi de trafikdeki seviyede bu işte..... köpekler haklıymış daha iyi bir hayat kurmak için rigaya yerleşip 70000 avroya ev alıp ordanda 5 yıllık oturma izni ve çalışma izni alarak hayatlarını balık temizleme fabrikalarında neden daha iyi koşullarda geçirmek istediklerini şimdi daha iyi anladım.
u ~ 9 yıl önce
o kopekler daha iyi hayat sartlari iyi olan ulkelere iltica etmek icin kacak yollardan piste girmis olabilirler asil amaclari turkiyeden kacmak olabilir.yazik yakalandilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumum ~ 9 yıl önce
Niye pas geçiriyorsunuz? Hoşt hoşt deseydiniz kaçarlardı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salih Kü ~ 9 yıl önce
Uçağı bırakin fiziği bile bilmeyenler ne biçim saçmalamış. Bir kere bir gemi bile yarim milyon tonu bile geçemez. Kaldı ki en ağır kalkabilen uçağın en fazla kalkış kütlesi 700 tonun altındadır. Bir otomobille o hafif dediğiniz köpeğe çarpınca ne oluyo biliyor musunuz? Tampon pert. Uçağın burun iniş takımın o çarpmada on iki kilogram yemiyor. Çok iyi bir ihtimalle 1-2 yüz kilogram. Ki bu iş iniş takımından ibaret değil. Motora yarım kiloluk bir kuç parçsı kaçsa ne olur? Motor bu incelemde iki kısım. Turbojet ve diğer bölüm. Turbojet dönmenin ve yanmanın sağlandığı kısım. Bir parça motora girerken ilk olarak fanın pallerine ciddi zarar verir. Eğer bundan sonra turbojete girerse motorun patlayarak uçağın patlamasına sebep olabilir. Turbo jet ve fan arasındaki parçalar da kazadan nasibini alır. Siz 12 kg köpeğe önemsiz diyin. Yarim kilo bile önemliyken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tuki ~ 9 yıl önce
devlet bahçeli nin hesabı gibi olmuş yav..
ağır abi ~ 9 yıl önce
şimdi bu yazdıklarını bir de benim anlayacağım dille baştan yazarmısın.yanlız yazarken imla kurallarına dikkat et
sn.salih kü ye ~ 9 yıl önce
sayın kü, bu neyin kafası bende kullanmak istiyorum selametle
Ağır abi ye ~ 9 yıl önce
Uçağın milyon tonluk olduğunu sanmandan belli kaptan olmadığın. Ayrıca değil 12 kiloluk köpek yarım kiloluk kuş bile motora vs girip facialara yol açma ihtimaline sahip. Kaldı ki amaaan nasıl olsa köpek en fazla parçalanır bize bişey olmaz deyip inişe devam etmek de canilikten başka birşey değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ağır abi ~ 9 yıl önce
değerli kardeşim köpek o kadar saf mı? koskoca uçak bağıra bağıra üzerine gelecek o da pistin üzerinde oturup çarpmasını seyredecek dimi? sen bana moloztaş devrinden bugüne havacılık tarihinde 1 tane iniş esnasında (bak kalkış demiyorum haaa) uçağın köpeğe çarptığı kaza linki gönder ben yorumculuğu bırakacağım.ama gönderemezsende sen yorum yapma.
saçma ~ 9 yıl önce
uçak 130-140 kt (çarp 1,8 ile km'ye çevir) ile piste giriyor ve sen köpek kaçar diyorsun allah akıl fikir versin ne diyeyim..piste çita'yı koy o da kaçamaz saçma saçma yorum yapma
kedidir ~ 9 yıl önce
kedidir kedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapılan yorum ~ 9 yıl önce
Yapılan yorumlara bak.. O köpeklerin birinin uçağın altına girmesi demek belkide uçağın savrulup parçalanması demek kaldı ki uçağa bir sey olmaz diyecek olursak bir canlının hayatını düşünmemek ayrı bir canilik....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ağır abi ~ 9 yıl önce
ben kaptan filan değilim ama koskoca milyon tonluk uçağın 1 adet 12 kiloluk köpeğe çarpıp savrulacağını düşünenlerle aynı sayfaya yorum yazmaya utanıyorum.biz bu zekayla çok yol alırız hemde çoooook
serkan temizkan ~ 9 yıl önce
tabi tabi evet haklısınız.kocabaşa çarpan uçak savrulup parçalanabilir hatta havaya dahi uçabilir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000