03 Mart 2017, Cuma 09:17:02

TÜRSAB ve THY'den acenteleri sevindirecek anlaşma

TÜRSAB Havayolu Bilet Satış Komitesi tarafından yürütülen görüşmeler neticesinde Acenteler tarafından kesilen biletler artık THY internet sitesi üzerinden görüntülenemeyecek.
  • Akrep vatandaş acenteler biletleri sadece halka satmıyor.Bende bir acente olarak kurumsal çalışıyorum.firmalar biletleri internetten almaya uğraşmaz hemde üzerine vade alır. ama bu çok saçma olmuş bazı acenteler biletin fiyatını gizlemek için klasları gizliyor yada siliyor.vatandaş biletinin servissiz halini göremesi lazım ki içimizdeki çürükleri temizleyelim.son klas yeri alıp 500 tl servis koyan acenteler var.
  • dijital kazanacak.
  • Fiziksel dükkan kastını küçümseyen akrep vatandaş her halde sen bu ülkeye uzaydan geldin.tahminim internet hayranısın...anladığım kadarıyla yediğin ekmeği de ,içtiğin suyu da ,aldığın nefeside internetten alıyorsun.. türkiye de 8000 acenta var.... herhalde sen onlardan daha akıllısın.. bu da sana kapak olsun
  • Yakında yabancı bilet siteleri de Türkiye'de satış yapamasın der bu adamlar. Acenteden uçak bileti almayın ne zorunuz var arkadaş. THY kendi satsa sınıfına göre 10 15 20 neyse artık bi SC kazanıyor, acente base ücretten alıyor bileti üzerine bu SC yetmiyor fazlasını koyuyor. Şikayetiniz kabahatinizden beter, utanmasanız istediğimiz gibi sömüremiyoruz müşteriyi diyeceksiniz. Ayıp denen bir şey var.
  • online işlemlerden direk gözükmüyor ama REZERVASYONLARIM-GÖRÜNTÜLE-E-BİLETİMİ GÖRÜNTÜLE şeklinde arama yaptığınızda halen gözüküyor.Yani sistem izin veriyor hala.Bunu düzeltin lütfen?
  • Dandik acentalar, Gariban vatandaşı soyup soğana çeviriyor, aslında suç yine vatandaşta internetten ürken, internetten bilet almaktan korkan bir millet olduğumuzdan halen gidip fiziksel dükkanı olan acentadan alıp kazık yemeyi seven bir milletiz. Kendi kendilerine 1-2 tıkla ve isim soyisim yazarak alacakları biletleri 25-200TL arası daktilo ücreti verip satın alırsan hak ediyorsun demektir. Bir de üstüne herhangi bir problemde ( iptal iade değişiklik, farklı talep) havayolu seni hep acentana yönlendirir. Yani hem para verirsin hemde acentanın ağız kokusunu çekersen. Akrep gibisin be kardeşim :-)) Ama öyle yada böyle fiziksel dükkanı olan acentalar batmaya mecburdur, sadece zaman meselesi

TÜRSAB Havayolu Bilet Satış Komitesi tarafından yürütülen görüşmeler neticesinde Acenteler tarafından kesilen biletler artık THY internet sitesi üzerinden görüntülenemeyecek.

Seyahat acentalarını sevindirecek anlaşma TÜRSAB web sitesinde şu bilgilerle aktarıldı:

Acentelerden Alınan Biletlerin THY Web Sitesinde Görüntülenmesi Hakkında

Sayın Üyelerimiz,

Bilindiği üzere Uçak biletini Acentelerden almış yolcular, THY nin kendi sitesine girip sorgulama yaptığında satın almış olduğu bilete ait, THY tarafından Acentasına kesilmiş olan e-bilet faturasını görüntüleyebilmekteydi. Bu uygulamanın biletini THY den doğrudan almış olan yolcular için bir sakıncası olmasa da, Acentaların doğal olarak net uçuş fiyatı üzerine SC ekledikleri için yolcularla problemler oluşmasına neden olmakla birlikte, yolcular tarafında hem bu biletler hem de acentasından aldıkları faturalar ayrı ayrı gider olarak gösterilerek kanuni usulsüzlükler oluşabilmekteydi.

TÜRSAB Havayolu Bilet Satış Komitesi tarafından yürütülen çalışmalar ve görüşmeler neticesinde Acenteler tarafından kesilen biletlerin THY internet sitesi üzerinden görüntülenememesi talebimiz, THY ilgili birimler tarafından değerlendirerek, sorgu ekranının kaldırılması kararlaştırılmış olup 01 Mart 2017 tarihi itibariyle uygulamaya geçirilmiştir.
Üyelerimize önemle duyurulur.

 

TÜRSAB ve THY'den acenteleri sevindirecek anlaşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

acente ~ 2 yıl önce
Akrep vatandaş acenteler biletleri sadece halka satmıyor.Bende bir acente olarak kurumsal çalışıyorum.firmalar biletleri internetten almaya uğraşmaz hemde üzerine vade alır. ama bu çok saçma olmuş bazı acenteler biletin fiyatını gizlemek için klasları gizliyor yada siliyor.vatandaş biletinin servissiz halini göremesi lazım ki içimizdeki çürükleri temizleyelim.son klas yeri alıp 500 tl servis koyan acenteler var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
osy ~ 2 yıl önce
dijital kazanacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bafra lı ~ 2 yıl önce
Fiziksel dükkan kastını küçümseyen akrep vatandaş her halde sen bu ülkeye uzaydan geldin.tahminim internet hayranısın...anladığım kadarıyla yediğin ekmeği de ,içtiğin suyu da ,aldığın nefeside internetten alıyorsun.. türkiye de 8000 acenta var.... herhalde sen onlardan daha akıllısın.. bu da sana kapak olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabancı Siteler ~ 2 yıl önce
Yakında yabancı bilet siteleri de Türkiye'de satış yapamasın der bu adamlar. Acenteden uçak bileti almayın ne zorunuz var arkadaş. THY kendi satsa sınıfına göre 10 15 20 neyse artık bi SC kazanıyor, acente base ücretten alıyor bileti üzerine bu SC yetmiyor fazlasını koyuyor. Şikayetiniz kabahatinizden beter, utanmasanız istediğimiz gibi sömüremiyoruz müşteriyi diyeceksiniz. Ayıp denen bir şey var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DOĞRUSU BURDA ~ 2 yıl önce
online işlemlerden direk gözükmüyor ama REZERVASYONLARIM-GÖRÜNTÜLE-E-BİLETİMİ GÖRÜNTÜLE şeklinde arama yaptığınızda halen gözüküyor.Yani sistem izin veriyor hala.Bunu düzeltin lütfen?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
osy ~ 2 yıl önce
düzeltildi
DOĞRUSU BURDA ~ 2 yıl önce
Evet gördüm teşekkürler.
Akrep Vatandaş ~ 2 yıl önce
Dandik acentalar, Gariban vatandaşı soyup soğana çeviriyor, aslında suç yine vatandaşta internetten ürken, internetten bilet almaktan korkan bir millet olduğumuzdan halen gidip fiziksel dükkanı olan acentadan alıp kazık yemeyi seven bir milletiz. Kendi kendilerine 1-2 tıkla ve isim soyisim yazarak alacakları biletleri 25-200TL arası daktilo ücreti verip satın alırsan hak ediyorsun demektir. Bir de üstüne herhangi bir problemde ( iptal iade değişiklik, farklı talep) havayolu seni hep acentana yönlendirir. Yani hem para verirsin hemde acentanın ağız kokusunu çekersen. Akrep gibisin be kardeşim :-)) Ama öyle yada böyle fiziksel dükkanı olan acentalar batmaya mecburdur, sadece zaman meselesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000