25 Ağustos 2009, Salı 14:59:17

Türkiye, Hindistan'ı çok sevdi!

Türkiye'nin Hindistan'a yaptığı ihracatın beş yılda yüzde 80 arttığını kaydeden Türk-Hint İş Konseyi Başkan Yardımcısı Erdal Alkış, 'Hedefimiz beş yılda 500 bin Hintli turistin Türkiye'ye gelmesi ve 30 milyar dolarlık ticaret hacmi' dedi...
  • Discovery ch. da yeminle kendi gözlerimle gördüm. Olayın baş kahramanı Hindistanda kaptan pilot. Çok modern bir aile. Yeni bir ev yaptırmışlar. Müstakil ve gerçekten içi dışı bahçesi falan çok şık. Aaaa o da ne? Ev dayanıp güzelim eşyalar döşendikten sonra, içine oturmadan önce bir inek eve giriyor. Bütün odalarda dolaşıp evi bi güzel kutsadıkdan (yani oraya buraya b..ladıktan sonra) aile eve öyle yerleşiyor. Size bir kere oralara gitmenizi tavsiye ederim. Gidemezseniz de orayla ilgili belgeselleri izleyin lütfen. Kendi pisliğine bakmadan başkalarına laf söyleyen bu adamlara arkadaşlar kızmakta sonuna kadar haklı ve asıl garip olan bunu sizin ırkçılık olarak algılamanız. Yoksa tamam: Herkes Adem ve Havva'dan. Buna inancımız tam :))
  • Peki bunda orada özveriyle çalışan THY personelinin hiç mi katkısı yok? THY müdürü Mete bey ve ekibini de takdir etmek lazım... Eski Airbus'larla yapılan seferler şimdi yeni uçaklarla yapılmaya başlandı da biz de Hintliler de huzurla uçuyoruz... Bir de şu fiyatları ayarlasanız...
  • Degerli yorumcu, bakin hala yapiyorsunuz. Milyar kusur vatandasi olan ulkenin butun insanlarini ayni kefeye koyup, "pislik icinde yasayan" etiketini koyuyorsunuz. Irkcilik bu iste. Hic ayirim yapmadan bir kisim insani etiketlemek. Butun Hindistanlilar pislik icinde yasamiyor di mi? Ayni sekilde butun Turkler temizlik icinde yasamiyor. Her iki ulkeninde temizi var pis olani var. Ama sonuc olarak hepsi insan. Lutfen bir kisiye bakarak butun bir ulkeye etiket koymayiniz.
  • Arkadaşa tamamen katılıyorum. Hindistanda her türlü pislik her yere bulaşmış durumda. Ama hintli gelip bizim trafiğe kaotik diyor. Yok böyle birşey. Dinime küfür eden müslüman olsa. Allahın rezilleri... Büyük olasılıkla o hintli bu lafı inadına söylemiştir. Ülkemize bok atmak için. Arap ve Hintlilerden korkacaksın.
  • Bunun ırkçılıkla bir alakası yok. Kendi ülkesinde ki trafiği yok sayıp benim ülkemdeki trafiği laf eden insanlara tepki göstermemiz gayet doğal. Korna sesinden geçilmeyen. Kaosun hat safhada olduğu, arçaların dikiz aynası takmadığı bir düzenden çıkıp, bizim trafiğimize laf etmesi kabul edilemez. Bu insanlara (Hindu demiyorum ırkçılık olur sana göre) kendi ülkesinin durumuna bakmadan bizlere (Türk diyemiyorum onuda beğenmezsin) laf söylemesi kanıma dokunuyor. Ha bu ırkçılıksa, hatta internet ırkçılığıysa ben ırkçı olurum. Hiç de gocunmam. Pislik içinde yaşadığı ülkesinden gelerek benim ülkeme laf atacak hiç bir ırkıda hoş görmüyorum. Bunu internet ırçısı diyenlere de "evet ben internet ırkçısıyım" diyorum
  • Internet cikti mertlik bozuldu. Yine soyluyorum eskiden ortada yoktu, simdi herkes yorum yazdikca ortaya cikiyor. Paki diyerek, Hindu diyerek ne kadar az tolaransli, ne kadar irkci bir millet oldugumuz ortaya cikiyor. Lutfen insanlara etiket koymayin, irkcilik iste boyle basliyor. "Kara Kafali Turkler" diyen Alman'dan farkiniz kalmiyor.
  • Türkiye hindistan'ı çok sevmiş olabilir ama ben bu kompleksli hinduları sevemedim gitti. En son sabahın köründe havalimanında karşılamaya gittiğim eleman, "İstanbul'un trafiği hala kaotik mi?" diye sorduğunda kendisini arabadan, kutsal saydıkları ganj dan yüzbin kat daha temiz olan kubağalıdereye atacaktım. Pislik içinde yaşayıp boğazına kadar batınca, kafa devamlı dik durur sözü kanıtlandı böylece.

Erdal Alkış, beş yıl önce THY’nin Türkiye’den Hindistan’a bir uçuşu bulunurken, bugün haftada 14 uçuş yapıldığını ve THY dışında dört firmanın da endirekt olarak Türkiye’den Hindistan’a yolcu götürdüğünü kaydetti. Beş yıl önce Hindistan’dan Türkiye’ye yılda 10 bin kişi gelirken, bugün bu sayının 100 bini geçtiğini dile getiren Alkış, aynı dönem itibarıyla Hindistan’dan 1 milyar dolarlık ithalat ve bu ülkeye 50 milyon dolarlık ihracat yapan Türkiye’nin ihracatının, yüzde 80 oranında gelişme gösterdiğini anlattı.

Türkiye, Hindistan'ı çok sevdi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Discovery ch. da yeminle kendi gözlerimle gördüm. Olayın baş kahramanı Hindistanda kaptan pilot. Çok modern bir aile. Yeni bir ev yaptırmışlar. Müstakil ve gerçekten içi dışı bahçesi falan çok şık. Aaaa o da ne? Ev dayanıp güzelim eşyalar döşendikten sonra, içine oturmadan önce bir inek eve giriyor. Bütün odalarda dolaşıp evi bi güzel kutsadıkdan (yani oraya buraya b..ladıktan sonra) aile eve öyle yerleşiyor. Size bir kere oralara gitmenizi tavsiye ederim. Gidemezseniz de orayla ilgili belgeselleri izleyin lütfen. Kendi pisliğine bakmadan başkalarına laf söyleyen bu adamlara arkadaşlar kızmakta sonuna kadar haklı ve asıl garip olan bunu sizin ırkçılık olarak algılamanız. Yoksa tamam: Herkes Adem ve Havva'dan. Buna inancımız tam :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Peki bunda orada özveriyle çalışan THY personelinin hiç mi katkısı yok? THY müdürü Mete bey ve ekibini de takdir etmek lazım... Eski Airbus'larla yapılan seferler şimdi yeni uçaklarla yapılmaya başlandı da biz de Hintliler de huzurla uçuyoruz... Bir de şu fiyatları ayarlasanız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Degerli yorumcu, bakin hala yapiyorsunuz. Milyar kusur vatandasi olan ulkenin butun insanlarini ayni kefeye koyup, "pislik icinde yasayan" etiketini koyuyorsunuz. Irkcilik bu iste. Hic ayirim yapmadan bir kisim insani etiketlemek. Butun Hindistanlilar pislik icinde yasamiyor di mi? Ayni sekilde butun Turkler temizlik icinde yasamiyor. Her iki ulkeninde temizi var pis olani var. Ama sonuc olarak hepsi insan. Lutfen bir kisiye bakarak butun bir ulkeye etiket koymayiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaşa tamamen katılıyorum. Hindistanda her türlü pislik her yere bulaşmış durumda. Ama hintli gelip bizim trafiğe kaotik diyor. Yok böyle birşey. Dinime küfür eden müslüman olsa. Allahın rezilleri... Büyük olasılıkla o hintli bu lafı inadına söylemiştir. Ülkemize bok atmak için. Arap ve Hintlilerden korkacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bunun ırkçılıkla bir alakası yok. Kendi ülkesinde ki trafiği yok sayıp benim ülkemdeki trafiği laf eden insanlara tepki göstermemiz gayet doğal. Korna sesinden geçilmeyen. Kaosun hat safhada olduğu, arçaların dikiz aynası takmadığı bir düzenden çıkıp, bizim trafiğimize laf etmesi kabul edilemez. Bu insanlara (Hindu demiyorum ırkçılık olur sana göre) kendi ülkesinin durumuna bakmadan bizlere (Türk diyemiyorum onuda beğenmezsin) laf söylemesi kanıma dokunuyor. Ha bu ırkçılıksa, hatta internet ırkçılığıysa ben ırkçı olurum. Hiç de gocunmam. Pislik içinde yaşadığı ülkesinden gelerek benim ülkeme laf atacak hiç bir ırkıda hoş görmüyorum. Bunu internet ırçısı diyenlere de "evet ben internet ırkçısıyım" diyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Internet cikti mertlik bozuldu. Yine soyluyorum eskiden ortada yoktu, simdi herkes yorum yazdikca ortaya cikiyor. Paki diyerek, Hindu diyerek ne kadar az tolaransli, ne kadar irkci bir millet oldugumuz ortaya cikiyor. Lutfen insanlara etiket koymayin, irkcilik iste boyle basliyor. "Kara Kafali Turkler" diyen Alman'dan farkiniz kalmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Türkiye hindistan'ı çok sevmiş olabilir ama ben bu kompleksli hinduları sevemedim gitti. En son sabahın köründe havalimanında karşılamaya gittiğim eleman, "İstanbul'un trafiği hala kaotik mi?" diye sorduğunda kendisini arabadan, kutsal saydıkları ganj dan yüzbin kat daha temiz olan kubağalıdereye atacaktım. Pislik içinde yaşayıp boğazına kadar batınca, kafa devamlı dik durur sözü kanıtlandı böylece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000