27 Temmuz 2009, Pazartesi 17:30:05

TÜRK HAVA YOLLARI LVIV'DE

Türk Hava Yolları, bugün Ukrayna’nın Lviv kentine ilk uçuşunu gerçekleştirdi.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • huriler karsılamıs yaaa
  • hayirli ugurlu olsun camiamiza, thy bir ilke daha imza atti.
  • thy ahl den ukranyanın 6 noktasına uçuyor.neden sabiha gökçenden ukrayaya uçmuyor.aadolu yakasında oturanlara neden ayrıcalık var thy . uçmuyorsa bıraksın sabiha gökçenin thy si pegasus uçsun.

Türk Hava Yolları, Kiev, Donetsk, Odessa, Simferopol ve Dnepropetrovsk’tan sonra Lviv’e de sefer başlatarak Ukrayna’daki 6. hattını da açmış oldu. Lviv aynı zamanda THY’nin 118’inci yurtdışı uçuş noktası oldu.

Atatürk Havalimanı’ndan TK 1455 sefer sayılı Boeing 737–800 tipi Kastamonu isimli uçakla saat 12.35’de Lviv’e hareket eden Türk Hava Yolları, yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından Lviv Havalimanı’na indi.

THY uçağını, Lviv Havaalanı Genel Müdürü, Lviv Belediye Başkan Yardımcısı ve çok sayıda Ukraynalı yönetici karşıladı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Topçu, Ukrayna yöresel kıyafeti giymiş bayanlar tarafından çiçekler ve pasta ile karşılandı.

Hamdi Topçu, yapılan basın toplantısında: “Lviv’in diğer Ukrayna’ya uçtuğumuz yerlerden farkı, Türkiye’den de Lviv’e turist gelecek olmasıdır. Artık Türkiye’den de bir kaplıca şehri olan Lviv’e de turist getireceğiz. Kısa zamanda uçuş sayımızı artırmayı planlıyoruz. Bu seferlerin ikili ilişkileri, Türkiye ve Ukrayna ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Türk Hava Yolları Genel Müdür Ticari Yardımcısı Orhan Sivrikaya da: “Lviv, Almanya’dan sonra Rusya ile en çok uçuş yapılan ikinci ülke oldu bizim için. Yakaladığımız fırsatlarda haftada üç gün olan sefer sayısını artıracağız” dedi.

Doluluk oranlarının da beklediklerinden fazla olduğunu belirten Sivrikaya: “Seferlerimizin tanınmasıyla beraber talepler de artmaktadır” dedi.

THY Lviv'de böyle karşılandı

TÜRK HAVA YOLLARI LVIV'DE

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
huriler karsılamıs yaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
hayirli ugurlu olsun camiamiza, thy bir ilke daha imza atti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
thy ahl den ukranyanın 6 noktasına uçuyor.neden sabiha gökçenden ukrayaya uçmuyor.aadolu yakasında oturanlara neden ayrıcalık var thy . uçmuyorsa bıraksın sabiha gökçenin thy si pegasus uçsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000