06 Temmuz 2019, Cumartesi 10:42:10

Türk Hava Yolları Huawei'den dijital işbirliği

Türk Hava Yolları ve Huawei, hayata geçirdikleri iş ortaklığıyla yapay zeka, bulut ve büyük veri gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak, karmaşık yolcu ihtiyaçlarına hızla yanıt verecek dijital uygulamalar geliştiriyor.
  • ey maşallah! Uygur Türklerine soykırım uygulayan çinlilerin firması bu huawei nin casus yazılım kullandığını dünya alem biliyor?bu teslimiyet niye?
  • Çin ile o kadar is birliği yapıyoruz. Sadece havacilikta değil Telekom ekipmanlarında alt ve üst yapılarda baz istasyonu santral ekipmanları vs. Huawei marka ürünler kullanıyoruz. Bu attığım mesaj bile bir sürü Huawei marka ekipman üzerinden airporthaber.com sitesinin sunucularına ulaşıyor. Ama hala ciddi vize sıkıntısı var. Geçen Rus bir arkadaşım Çin vizesi almak isterken Türkiye ye neden giriş çıkış yaptın ne işin vardı orada diye elli tane soru sormuşlar.
  • Eyvaah,Huawei;hem de Boeing'lere...Amerika küplere biner.
  • Oraya o kadar para vermeye gerek yoktu,sorsaydınız Pegasus nasıl yapıyor diye
  • ABDdeki devlet kurumlari Huawei ile isbirligi yapmalari güvenlik sebebiyle yasaklandi. Peki ya biz neden Huawei ile calisiriz? Kaldiki mutlaka Teknoloji Sektöründe basarili sirketlerimiz var, onlar dururken neden bir Cin sirketi?
  • Yav 2dk durun, zaten ortalık karışık Huawei fln
  • Thy ceo şu bilal demişiniz. Bir araştırın bakalım yeni ceo kim?

Gelişen dijital teknolojilerle birlikte, her alanda olduğu gibi hava yolu ulaşımında da kullanıcıların beklentileri değişiyor ve daha "dijital" havaalanı hizmetleri gerekliliği artıyor. Bu kapsamda, Türk Hava Yolları ve Huawei ile iş birliği yaparak yolcu deneyimini iyileştirmeye yönelik, yenilikçi ürünler tasarlıyor.

Türk Hava Yolları, lider uluslararası Huawei ile birlikte önemli bir dijital dönüşüm sürecine imza atıyor. Mevcut operasyonlarını gelişmiş teknolojilerle optimize eden THY, işletme yapısını ve BT mimarisini yeniden şekillendiriyor.

Yeni bilet sistemi, uçuş ve rota yönetimi, bagaj hizmetleri, havaalanı ağı, güvenlik kontrolleri, video gözlem ve tesis bakımı dahil olmak üzere tüm operasyonlarını yenilemeye başlayan THY, misafirlerine daha kişiselleştirilmiş ve konforlu bir uçuş deneyimi sunuyor. Bu kapsamda THY, son üç yıldır iş ve havaalanı operasyonları ile yolcu yönetimi için istikrarlı ve güvenilir bir ağ donanım desteği sunmak üzere eski ekipmanlarını en gelişmiş teknolojiler ile değiştirmeye devam ediyor. Ana merkez kampüsünden başlayarak yeni bir BT altyapısı kuran Türk Hava Yolları, Huawei ile iş birliği kapsamında çalışmaya devam ediyor. Huawei, İstanbul Havaalanı projesinin tüm ağ bağlantılarını kurmuş ve Birinci Etap binalarının ara bağlantılarını hayata geçirmişti.

Türk Hava Yolları CEO'su Bilal Ekşi:

"Huawei'nin oldukça güvenilir bir havacılık yönetim sistemi kurduğuna inanıyoruz"

Türkiye'deki Huawei müşteri hizmetleri ekibi, yedek parçaların maksimum teslimat süresinin 4 saat olacağını garanti eden bir SLA'ya tâbi olan 7/24 Teknik Destek Merkezi hizmeti sunuyor. Çevrimiçi destek uzmanları, müşterilere yedek parça değişimi, ekipman arıza giderimi, teknik eğitim ve sistem sağlık kontrolleri dahil olmak üzere çok sayıda hizmet sunan Huawei, Türk Hava Yolları'nın önemli iş ortaklarından biridir. Türk Hava Yolları CEO'su Bilal Ekşi konuyla ilgili olarak; "Ekibim bana sürekli iyi haberler getiriyor. Huawei'ye yeni havaalanının dönüşümde ve geliştirilmesindeki yoğun çalışmaları için içtenlikle teşekkür ediyoruz. Huawei'nin oldukça güvenilir bir havacılık yönetim sistemi kurduğuna inanıyoruz. Bu konuda en ufak bir şüphemiz yok" dedi.

Buluta doğru dijital yolculuk

Servislerin buluta aktarımı ve sanallaştırılmış operasyonlar, kurumsal kaynak yapılandırmasını ve kullanım verimliliğini büyük ölçüde artırıyor. Servislerin buluta aktarımı, dijital çağa geçiş ve işletme maliyetlerini azaltarak ağ ile veri güvenliğini etkin şekilde sağlıyor. Ana merkez personellerinin uzaktan kontrol ile buluttaki sorunları çözebildiği sistemde, örneğin Afrika ofisi ağı arızalanırsa veya ağın güncellenmesi gerekirse, ana merkezin Türkiye'den ekipman satın alması ve kurulup çalıştırılması için Afrika'ya göndermesi gerekmiyor. Bu hızlı kurulum ve uzaktan izleme sayesinde zaman alan ve yoğun iş gücü gerektiren işlemler ortadan kalkarak, işletme maliyetleri ciddi oranda azalıyor.

Türk Hava Yolları Huawei'den dijital işbirliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

cengiz akyılmaz ~ 2 ay önce
ey maşallah! Uygur Türklerine soykırım uygulayan çinlilerin firması bu huawei nin casus yazılım kullandığını dünya alem biliyor?bu teslimiyet niye?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çin - Huawei ~ 2 ay önce
Çin ile o kadar is birliği yapıyoruz. Sadece havacilikta değil Telekom ekipmanlarında alt ve üst yapılarda baz istasyonu santral ekipmanları vs. Huawei marka ürünler kullanıyoruz. Bu attığım mesaj bile bir sürü Huawei marka ekipman üzerinden airporthaber.com sitesinin sunucularına ulaşıyor. Ama hala ciddi vize sıkıntısı var. Geçen Rus bir arkadaşım Çin vizesi almak isterken Türkiye ye neden giriş çıkış yaptın ne işin vardı orada diye elli tane soru sormuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
S 400 ~ 2 ay önce
Eyvaah,Huawei;hem de Boeing'lere...Amerika küplere biner.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Flypgs ~ 2 ay önce
Oraya o kadar para vermeye gerek yoktu,sorsaydınız Pegasus nasıl yapıyor diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MUC ~ 2 ay önce
ABDdeki devlet kurumlari Huawei ile isbirligi yapmalari güvenlik sebebiyle yasaklandi. Peki ya biz neden Huawei ile calisiriz? Kaldiki mutlaka Teknoloji Sektöründe basarili sirketlerimiz var, onlar dururken neden bir Cin sirketi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 2 ay önce
Çünkü liyakat için tas Çin e gidilmeli
SPQ ~ 2 ay önce
Huawei yaptigi yapabilen bir tek turk sirketinin ismini söyleyin ozaman?
2dk ~ 2 ay önce
Yav 2dk durun, zaten ortalık karışık Huawei fln

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış ünvan ~ 2 ay önce
Thy ceo şu bilal demişiniz. Bir araştırın bakalım yeni ceo kim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000