13 Nisan 2014, Pazar 14:02:19

"TÜRK HAVA YOLLARI HERSON'A UÇMALI"

Ukrayna-Türkiye-Kırım İşadamları Derneği (UTKİD), THY’nin Herson seferlerine başlamasını istiyor.
  • halen bır ıcraat yok ne zaman baslamayı dusunuyo 10 ay oldu sozlesme yapıldı ama halen khersona ucus baslamadı bole bı sacmalık yok
  • THY'den halen bir gözle görülür bir girişim yok..http://www.bagimsizhavacilar.com/nihayet-thy-kirima.../ Onlarca insan Kırım'a en yakın havalimanı olarak ya Odesa ya da dinyepetrovsk' a gitmek/gelmek zorunda..O havalimanlarının uzaklığı da 450 km olup, 6 saatlik bir yolculuğa mal oluyor. THY GAMSIZ.THY İNSAFSIZ ...Ayıptır.Günahtır.. THY'nin PR departmanı bu konuda yazıldığında bile yanıt vermemektedirler. Oysa medyanın yıldızı ya da bi magazin yazarı bu konuları gündeme getirdiğinde anında yanıt verirlerdi.THY'nin yöneticilerine buradan soruyoruz: Sizin bir yakınız anlattığımız şekilde bir yolculuk yapsa ne yaparsınız? Amiral gemisi olmanın ağırlığına uygun hareket etmiyorsunuz.Sayın KOTİL ve Sayın Hamdi TOPÇU'nun neden duyarsız kaldıklarını anlamak mümkün değil.Bunun vebali yüksektir ve tarih SİZLERİ AFFETMEZ..
  • Getiğimiz yaz Akademik bir toplantı için Kherson'a gitmek zorunda kalmıştım. Odessa'ya gidip oradan 150 Dolar vererek taksi tuttum. Gerçi otobüs ucuzdu ama 7-8 saati buluyordu. Üstelik Kherson'a başka Havayollarının da seferi yok ve bu durumdan çok rahatsızlardı. Eğer Kherson'a uçuşlar başlarsa, sadece yabancı bir havayolunun uçtuğu bir şehir olarak ilginç de bir durum olur. Ve muhtemelen de pek boş kalmaz.
  • Herson'da bulundum...... çok sayıda Türk var ayrıca tatar ve ahıska Türkleride var o bölgeden Türkiye'ye gelen çok sayıda Rus ve Ukraynalılarıda katarsak dolulukta çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum..... ayrıca nikolaev şehrindende oldukça potansiyel çıkabilir çünkü oradan odesaya gitmek hersona gitmekden daha zor.....
  • Herson değil , Kherson olacak!!! Airporthaber, bu haberi yazan arkadaşın dikkatini çekmeniz lazım. Böyle çocukça hatalar hiç yakışmıyor!!!!!
  • Oldu pasam.

Ukrayna Türkiye Kırım İşadamları Derneği (UTKİD) Başkanı Ekrem Çağlayan, Türk Hava Yolları’nın Akmescit seferlerini iptal etmesinin ardından büyük sıkıntılar yaşandığını, Türk Hava Yolları’nın Kırım'a en yakın şehir olan Herson’a uçması gerektiğini söyledi.

Kırım Haber Ajansına açıklama yapan UTKİD Başkanı Ekrem Çağlayan, “Simferopol’de Türk Hava Yolları’nın seferlerini iptal etmesi sonucu Türk işadamı, öğrenci, Kırım Tatar Türkleri, Ukraynalılar ve Ruslar perişan oldu. Odesa bağlantısı için ise Kırım - Ukrayna sözde sınırı bir çile kapısı olduğundan insanlar kaç saatte varabileceğini kestiremedikleri için bir gün önceden yola çıkmak zorunda kalmakta. THY, doluluktan dolayı fiyatları oldukça yukarıya çektiğinden toplamda çok büyük bir maliyet çıkmakta.” dedi.

Çoğu insanın Moskova bağlantılı yolculuklar yapmaya başladığını, fiyatların akıl almaz noktalara ulaştığını belirten Ekrem Çağlayan, “THY ve Türkiye bu işe çok acele çözüm bulmalı. Kırım'a uçuşların stratejik durumu olduğunu düşünüyoruz. THY’nin Kırım'a en yakın şehir olan Herson’a maliyet düşünülmeksizin bir çözüm üretmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

MAL GİRİŞİ SORUNU ÇÖZÜLMELİ

UTKİD Başkanı Ekrem Çağlayan, mal girişi sorununun çok acele çözülmezse burada ticaretin tamamen yok olacağını, mevcut önceden yapılmış anlaşmalı siparişler nedeniyle çok büyük zararlara yol açacağını kaydetti.

"TÜRK HAVA YOLLARI HERSON'A UÇMALI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

erdaloran ~ 9 yıl önce
halen bır ıcraat yok ne zaman baslamayı dusunuyo 10 ay oldu sozlesme yapıldı ama halen khersona ucus baslamadı bole bı sacmalık yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
can özkan ~ 9 yıl önce
THY'den halen bir gözle görülür bir girişim yok..http://www.bagimsizhavacilar.com/nihayet-thy-kirima.../ Onlarca insan Kırım'a en yakın havalimanı olarak ya Odesa ya da dinyepetrovsk' a gitmek/gelmek zorunda..O havalimanlarının uzaklığı da 450 km olup, 6 saatlik bir yolculuğa mal oluyor. THY GAMSIZ.THY İNSAFSIZ ...Ayıptır.Günahtır.. THY'nin PR departmanı bu konuda yazıldığında bile yanıt vermemektedirler. Oysa medyanın yıldızı ya da bi magazin yazarı bu konuları gündeme getirdiğinde anında yanıt verirlerdi.THY'nin yöneticilerine buradan soruyoruz: Sizin bir yakınız anlattığımız şekilde bir yolculuk yapsa ne yaparsınız? Amiral gemisi olmanın ağırlığına uygun hareket etmiyorsunuz.Sayın KOTİL ve Sayın Hamdi TOPÇU'nun neden duyarsız kaldıklarını anlamak mümkün değil.Bunun vebali yüksektir ve tarih SİZLERİ AFFETMEZ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 9 yıl önce
Getiğimiz yaz Akademik bir toplantı için Kherson'a gitmek zorunda kalmıştım. Odessa'ya gidip oradan 150 Dolar vererek taksi tuttum. Gerçi otobüs ucuzdu ama 7-8 saati buluyordu. Üstelik Kherson'a başka Havayollarının da seferi yok ve bu durumdan çok rahatsızlardı. Eğer Kherson'a uçuşlar başlarsa, sadece yabancı bir havayolunun uçtuğu bir şehir olarak ilginç de bir durum olur. Ve muhtemelen de pek boş kalmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilya ~ 9 yıl önce
Herson'da bulundum...... çok sayıda Türk var ayrıca tatar ve ahıska Türkleride var o bölgeden Türkiye'ye gelen çok sayıda Rus ve Ukraynalılarıda katarsak dolulukta çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum..... ayrıca nikolaev şehrindende oldukça potansiyel çıkabilir çünkü oradan odesaya gitmek hersona gitmekden daha zor.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğrusu Kherson ~ 9 yıl önce
Herson değil , Kherson olacak!!! Airporthaber, bu haberi yazan arkadaşın dikkatini çekmeniz lazım. Böyle çocukça hatalar hiç yakışmıyor!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Oldu pasam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000