02 Aralık 2019, Pazartesi 22:07:16

Türk Hava Yolları BFCC ile anlaşma imzaladı

Bangladeş Hava Yolları’nın Biman Uçuş İkram Merkezi (BFCC), Türk Hava Yolları ile catering anlaşması imzaladı.
  • Hüç biriniz havacılıkla gram bilginiz yok. Havayolları seferlerde en basitinden kağıt mendil yanında verilen ıslak mendili vermeyi kaldırınca yükün gram hafiflemesinden bir yıl boyunca totallde kaç bin ton yakıt tasarrufu yapıyo biliyomusunuz. O yemeklerin dönüş için türkiyeden yüklenip gitmesinin maliyeti ne biliyomusunuz.
  • Çin ve Vietnam dönüşlerimde sadece makarna yiyebiliyorum. O da varsa. Çünkü yemekler oradan yükleniyor ve bizim damağımıza uymuyor. Ancak, yolcuların çoğunun o ülkenin vatandaşı olduğunu düşündüğümüzde, kimse şikayet etmiyor. THY, en azından Türk yolcular da olabileceğini de düşünerek, dönüş için geliş seferindeki yemeklerden ayırsa mükemmel olur.
  • Okuyun geçin hostes çay kahve yapsın pilot uçağını kullansın herşeye yorum yapmayın şirketimiz en doğrusunu yapar
  • Bu anlaşmanın, Biman Uçuş İkram Merkezi'ne finansal yönde pozitif değer katması bekleniyor. Peki THY'ye ne kazandiriyor?? THY'nin gorevi Musluman ulkelerin havayollarina katma deger katmak mi? Bunun karsiligi THY'den katma deger azalmasi olsa bile?
  • Bir din kardesligi adina ne degerler batiyor (THY).
  • Istanbul'dan yüklenen yemeklerin kullanilmasi cok daha iyi. En azindan ekip icin yapin bunu. Zira igrenc yemekleri var.
  • Ülkede alacak yer mi kalmamış ??

Bangladeş Hava Yolları’nın Biman Uçuş İkram Merkezi (BFCC),  Türk Hava Yolları ile catering anlaşması imzaladı.

Sözleşme gereğince, Türk Hava Yolları uçuşlarında, uçak içi catering hizmetleri verilecek.

BFCC, Bangladeş'in Dhaka şehrinde, Hazrat Shahjalal Uluslararası Havalimanı'nın Kuzey Terminali'nin hemen yanında yer alıyor. Catering birimi, uluslararası ve ulusal  havayollarına, özel havacılık şirketlerine, BM uçaklarına ve VIP uçaklarına hizmet veriyor.

BFCC, Bangladeş’in ISO 9001-2015 ve ISO 22000-2005 belgelerine sahip tek uluslararası standartlı yemek hizmeti veren şirket olarak biliniyor.

Türk Hava Yolları, Dakka operasyonlarını A330 filosu ile gerçekleştiriyor. Bu tip uçaklarda Business Class'ta 24, Ekonomi sınıfında 264-270 yolcu kapasitesi bulunuyor.

Bu anlaşmanın, Biman Uçuş İkram Merkezi'ne finansal yönde pozitif değer katması bekleniyor.

Türk Hava Yolları BFCC ile anlaşma imzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Korkutzade ~ 8 ay önce
Hüç biriniz havacılıkla gram bilginiz yok. Havayolları seferlerde en basitinden kağıt mendil yanında verilen ıslak mendili vermeyi kaldırınca yükün gram hafiflemesinden bir yıl boyunca totallde kaç bin ton yakıt tasarrufu yapıyo biliyomusunuz. O yemeklerin dönüş için türkiyeden yüklenip gitmesinin maliyeti ne biliyomusunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 8 ay önce
Çin ve Vietnam dönüşlerimde sadece makarna yiyebiliyorum. O da varsa. Çünkü yemekler oradan yükleniyor ve bizim damağımıza uymuyor. Ancak, yolcuların çoğunun o ülkenin vatandaşı olduğunu düşündüğümüzde, kimse şikayet etmiyor. THY, en azından Türk yolcular da olabileceğini de düşünerek, dönüş için geliş seferindeki yemeklerden ayırsa mükemmel olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekrem ~ 8 ay önce
vietnam mutfaginda iskender mi var ?
dul ~ 8 ay önce
Okuyun geçin hostes çay kahve yapsın pilot uçağını kullansın herşeye yorum yapmayın şirketimiz en doğrusunu yapar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5 Yildizli havayolu ~ 8 ay önce
Bu anlaşmanın, Biman Uçuş İkram Merkezi'ne finansal yönde pozitif değer katması bekleniyor. Peki THY'ye ne kazandiriyor?? THY'nin gorevi Musluman ulkelerin havayollarina katma deger katmak mi? Bunun karsiligi THY'den katma deger azalmasi olsa bile?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Daha neler? ~ 8 ay önce
Bir din kardesligi adina ne degerler batiyor (THY).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aircrew ~ 8 ay önce
Istanbul'dan yüklenen yemeklerin kullanilmasi cok daha iyi. En azindan ekip icin yapin bunu. Zira igrenc yemekleri var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 8 ay önce
Ülkede alacak yer mi kalmamış ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahillerle Savaş ~ 8 ay önce
Hocam bu söylediğinizin mantığı yok. Burdan yüklendiğinde ikramlar bozulur ya da ısı aralığında depolamak için daha fazla maliyet oluşur. Gömmeden önce biraz mantıklı düşünmeye çalışın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000