25 Ocak 2010, Pazartesi 17:28:12

"Toplu İş Sözleşmesi sürecini uzatmak istiyorlar!"

Hava-İş Sendikası, resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş'nin yetki tepkilerine itiraz ettiğini açıkladı.
  • ATATURK HAVA LIMANINI ALLAK BULLAK EDECEK UCUZ IŞCILKLER BUTUN İŞİ YAPTIRIP SENDIKLALILARI KALDIRMAK ONLARIN YERINE MILYANLARCA INSAN ALMAK BIR COK INSAN YEMEK YIYECEK
  • BURAYA GREV OLSUNDA GÖRÜRLER DİYECEĞİNİZE GREV YAPIN O ZAMAN BURAYA YAZMAKLA GREV OLMAZ ZAM,DA OLMAZ BIRAKIN İŞİ HEP BİRLİKTE BAKALIM NASIL İSTEDİKLERİNİZ OLUYOR AMA THY.A.O PERSONELİNDE NERDE BU CESARET ANCAK BURAYA YAZARLAR :))) HAK ARAMAK SUÇ DEĞİLDİR TEKEL İŞÇİLERİNİ ÖRNEK ALIN ÇOLUK ÇOCUĞUYLA KARDA KIŞTA DIŞARIDA BİRDE HÜKÜMETE KAFA TUTUYOR HADİ SİZDE YAPSANIZA ..
  • Kötü niyetliler er geç kaybedeceklerdir.
  • bi grev olsun da dünyanın kaç bucak olduğunu görsünler..yiğidi öldür hakkını yeme demişler...alma mazlumun ağını çıkar aheste aheste... biz hak yemeyiz diyenler needen toplu iş sözleşmesinin başlamasını ertelemeye çalışıyorlar...ingilizlere saatine 62 dolar ödemeyi biliyorlarda kendi teknisyenine neden üvey evlat muamelesi yapıyorlar....bize kimse masal anlatmasın....
  • 60 İngiliz teknisyen sizlere yeterli mesajı vermediyse herşeye layıksınız demektir. (Kabin ve kokpit ekibi kendini ayrı tutmasın.)
  • valla onu bunu bilmem ama çalışanların verimi düşüyor.akılları hep gelen mesajlarda.teknik için hiç iyi olmuyor bence.bu işin sonu bu defa grev olacak galiba
  • tekniksiz ilerlemek sendika ruhuna aykırıdır ya hep beraber yada hiç
  • KOKPIT-KABIN BERABER SENDIKANIN YANINDAYIZ SONU BELLI TIYATROLAR BITSIN- UZASA DA SENDIKALIYIZ UZAMASA DA AMA UZARSA SONUNDA KAYBEDEN YONETICILER OLUR BASKANLAR GNLMD YARDIMCILARI VE DAHA DA USTU.... KABINI DE AS YAPTIRMAYIZ YAPMAYA KALKANLARI DA YOLLARIZ SECIM YAKLASTIMI KAPUTULASYONLAR BASLAR- PLANLANAMAYAN EKIPLERIN KANATLARI KOPAR HEP AYNI HIKAYE AYNI TERANE EKIP PLANLAMA DEGIL SICILYA MAFYASI MUBAREK SAKA GIBI... BIRINE VURUN MESAIYI OBURUNUN YOLLARINA GULLER DOKUN NASIL ISLETME NASIL KHB NASIL KOORDINASYON HEM OKUYUN HEM YALAYIN YUTUN SONRA GREVE EVET MI OZELLESTIRIN KAHPEYI GITSIIIINNN- NEREYE KADAR BU MASAL NEREYE KADAR DONME DOLAP NEREYE KADAR UCKAGIT PERSONELMIS HAKMIS HUKUKMUS OZLUKMUS KOCAMAN CARESIZ YALAN VE ISTE THY A.O.
  • sen toplu iş görüşmelerine başla tekniği yetiştiririz sonuna inşallah
  • teknik aş yönetimi ne yapmaya çalışıyor bilen varsa beri gelsin.. bu kadar tiyatrodan sonra hala ne yüzle verimden, performanstan bahsedecekler merak ediyorum..

İşte Hava-İş tarafından yayınlanan o açıklama:

THY Teknik A.Ş işvereni yetki tespitimize itiraz etti... 

THY Teknik A.Ş işyerinde taşeron sendika Çelik İş ve işverence eşgüdümlü olarak yapılan işkolu itirazının her türlü engellemeye rağmen sendikamızca Yargıtay Kararı ile aşılmasından sonra şimdide işveren sadece toplu iş sözleşme sürecinin başlamasını ertelemek amacıyla çoğunluk tespitine itiraz etti.

Sendikamız bu çoğunluk tespiti ile ilgili itirazının olmadığını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İstanbul Çalışma Bölge Müdürlüğüne resmi yazı ile bildirmişti.

Buna rağmen bugün Hukuk Müşavirliğimizce alınan bilgi ile, işverenin kendi yaptırdığı çoğunluk tespitine yine sırf TİS başlangıç süresini uzatmak için
Sultanahmet 7. İş Mahkemesinden itiraz ettiği tespit edildi.

Hava-İş sendikası konu ile ilgili daha sonra ayrıntılı açıklamada bulunacaktır.

HAVA-İŞ YÖNETİMİ

"Toplu İş Sözleşmesi sürecini uzatmak istiyorlar!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 13 yıl önce
ATATURK HAVA LIMANINI ALLAK BULLAK EDECEK UCUZ IŞCILKLER BUTUN İŞİ YAPTIRIP SENDIKLALILARI KALDIRMAK ONLARIN YERINE MILYANLARCA INSAN ALMAK BIR COK INSAN YEMEK YIYECEK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BURAYA GREV OLSUNDA GÖRÜRLER DİYECEĞİNİZE GREV YAPIN O ZAMAN BURAYA YAZMAKLA GREV OLMAZ ZAM,DA OLMAZ BIRAKIN İŞİ HEP BİRLİKTE BAKALIM NASIL İSTEDİKLERİNİZ OLUYOR AMA THY.A.O PERSONELİNDE NERDE BU CESARET ANCAK BURAYA YAZARLAR :))) HAK ARAMAK SUÇ DEĞİLDİR TEKEL İŞÇİLERİNİ ÖRNEK ALIN ÇOLUK ÇOCUĞUYLA KARDA KIŞTA DIŞARIDA BİRDE HÜKÜMETE KAFA TUTUYOR HADİ SİZDE YAPSANIZA ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kötü niyetliler er geç kaybedeceklerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bi grev olsun da dünyanın kaç bucak olduğunu görsünler..yiğidi öldür hakkını yeme demişler...alma mazlumun ağını çıkar aheste aheste... biz hak yemeyiz diyenler needen toplu iş sözleşmesinin başlamasını ertelemeye çalışıyorlar...ingilizlere saatine 62 dolar ödemeyi biliyorlarda kendi teknisyenine neden üvey evlat muamelesi yapıyorlar....bize kimse masal anlatmasın....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
60 İngiliz teknisyen sizlere yeterli mesajı vermediyse herşeye layıksınız demektir. (Kabin ve kokpit ekibi kendini ayrı tutmasın.)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
valla onu bunu bilmem ama çalışanların verimi düşüyor.akılları hep gelen mesajlarda.teknik için hiç iyi olmuyor bence.bu işin sonu bu defa grev olacak galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tekniksiz ilerlemek sendika ruhuna aykırıdır ya hep beraber yada hiç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KOKPIT-KABIN BERABER SENDIKANIN YANINDAYIZ SONU BELLI TIYATROLAR BITSIN- UZASA DA SENDIKALIYIZ UZAMASA DA AMA UZARSA SONUNDA KAYBEDEN YONETICILER OLUR BASKANLAR GNLMD YARDIMCILARI VE DAHA DA USTU.... KABINI DE AS YAPTIRMAYIZ YAPMAYA KALKANLARI DA YOLLARIZ SECIM YAKLASTIMI KAPUTULASYONLAR BASLAR- PLANLANAMAYAN EKIPLERIN KANATLARI KOPAR HEP AYNI HIKAYE AYNI TERANE EKIP PLANLAMA DEGIL SICILYA MAFYASI MUBAREK SAKA GIBI... BIRINE VURUN MESAIYI OBURUNUN YOLLARINA GULLER DOKUN NASIL ISLETME NASIL KHB NASIL KOORDINASYON HEM OKUYUN HEM YALAYIN YUTUN SONRA GREVE EVET MI OZELLESTIRIN KAHPEYI GITSIIIINNN- NEREYE KADAR BU MASAL NEREYE KADAR DONME DOLAP NEREYE KADAR UCKAGIT PERSONELMIS HAKMIS HUKUKMUS OZLUKMUS KOCAMAN CARESIZ YALAN VE ISTE THY A.O.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sen toplu iş görüşmelerine başla tekniği yetiştiririz sonuna inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
teknik aş yönetimi ne yapmaya çalışıyor bilen varsa beri gelsin.. bu kadar tiyatrodan sonra hala ne yüzle verimden, performanstan bahsedecekler merak ediyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000