08 Temmuz 2013, Pazartesi 16:24:07

TİS GÖRÜŞMELERİNDEN "UYUŞMAZLIK" ÇIKTI

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş Yönetimi ile Hava-İş Sendikası arasında yürütülen 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlandı. Hava-İş Sendikası, Uyuşmazlık Tutanağı'nı kamuoyuyla paylaştı.
  • 8-10 gün önce birini yolladınız toplantı yaptı dediki işe giriş ücretinde anlaşamıyoruz. O hariç hepsi var mübarek.
  • Atilay ağa artık düş yakamızdan utanmıyormusun artık.Yeter İSTİFA GURURN VARSA TABİİİİİİİİ
  • Gitme zamanınız çoktan gelmiş. Anlaşılmıştır ki beceremiyorsunuz. Şimdi bırakın gidin ki en azından Hava iş diye bir sendika kalsın. Bırakın gidin artık. Neyden vazgeçemiyorsunuz. Yediniz bitirdiniz koskoca Sendikayı. Sayenizde içi boş bir kurum haline geldi. Bırakın gidin artık ki en azından geride kalanlar sizin yüzünüzden sendikayada düşman olmasınlar. Gidin artık daha fazla insanın kanına girmeden. Vazgeçin artık insanların ekmek kavgalarını kendi çıkarlarınız için kullanmaktan. Hala biraz olsun onurunuz varsa bırakın gidin, hemde hemen bugün.
  • Habomcu arkadaşım sizin feryadınızı anlıyorum fakat siz TİS masasında yoksunuz sağ olsun sendikamızın mükemmel yöneticileri sizi bundan 2 yıl önce kurban verdi ve onların sayesinde bugün bu durumlardasınız benden size nacizane tavsiye kendi içinizde örgütlenip mücadeleye başlamanız.
  • Bu saatten sonra sirketin habomcu arkadaslara bi hak yada para vermesine gerek yok zaten kimi lisans alip gitmek kimisi kpssden atanmayi bekliyo ikinci sinif insan muamelesi gordugu bi sirkette tis mis zammis hakmis umrunda deil herkes yavas yavas yerini yapiyo smdi muhendisligi onude acildi hangi tis durdurur hangi tis kirilan gururu onarir saniyolar
  • habom??
  • AMAÇLARI NE?GREVE ÇIKAN İNSANLARIN HAYATLARINIMI ZORLAŞTIRMAK?BORÇ BATAGINAMI SÜRÜKLEMEK?
  • Anlasabildiğiniz bişey varmı ?

Hava-İş Sendikası ile THY Teknik A.Ş. Yönetimi arasında yürütülen 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlandı.

Hava-İş tarafından yapılan açıklamada; "THY Teknik A.Ş 4. dönem TİS görüşmelerinde bugün itibarı ile 60 günlük görüşme süresi dolduğundan uyuşmazlık tutulmuştur. Önümüzdeki süreçte resmi arabulucu ataması yapılacaktır" denildi.

Sendika, uyuşmazlık tutanağını kamuoyuyla paylaştı.

İşte o uyuşmazlık tutanağı:

TİS GÖRÜŞMELERİNDEN "UYUŞMAZLIK" ÇIKTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Sendikaya ~ 9 yıl önce
8-10 gün önce birini yolladınız toplantı yaptı dediki işe giriş ücretinde anlaşamıyoruz. O hariç hepsi var mübarek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çevik ~ 9 yıl önce
Atilay ağa artık düş yakamızdan utanmıyormusun artık.Yeter İSTİFA GURURN VARSA TABİİİİİİİİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grp ~ 9 yıl önce
Gitme zamanınız çoktan gelmiş. Anlaşılmıştır ki beceremiyorsunuz. Şimdi bırakın gidin ki en azından Hava iş diye bir sendika kalsın. Bırakın gidin artık. Neyden vazgeçemiyorsunuz. Yediniz bitirdiniz koskoca Sendikayı. Sayenizde içi boş bir kurum haline geldi. Bırakın gidin artık ki en azından geride kalanlar sizin yüzünüzden sendikayada düşman olmasınlar. Gidin artık daha fazla insanın kanına girmeden. Vazgeçin artık insanların ekmek kavgalarını kendi çıkarlarınız için kullanmaktan. Hala biraz olsun onurunuz varsa bırakın gidin, hemde hemen bugün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mücadele ~ 9 yıl önce
Habomcu arkadaşım sizin feryadınızı anlıyorum fakat siz TİS masasında yoksunuz sağ olsun sendikamızın mükemmel yöneticileri sizi bundan 2 yıl önce kurban verdi ve onların sayesinde bugün bu durumlardasınız benden size nacizane tavsiye kendi içinizde örgütlenip mücadeleye başlamanız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
habom ~ 9 yıl önce
Bu saatten sonra sirketin habomcu arkadaslara bi hak yada para vermesine gerek yok zaten kimi lisans alip gitmek kimisi kpssden atanmayi bekliyo ikinci sinif insan muamelesi gordugu bi sirkette tis mis zammis hakmis umrunda deil herkes yavas yavas yerini yapiyo smdi muhendisligi onude acildi hangi tis durdurur hangi tis kirilan gururu onarir saniyolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynen ~ 9 yıl önce
Artık habom bir proksi şirket oldu habomcular için çok üstün özelliklere sahip insanları gereksiz pozisyonlarda ve ücretlerde çalıştırma sebebiyle kaymak tabakayı birer birer kaybetmeye devam edecek
haboş ~ 9 yıl önce
bir habom çalışanı olarak açıkcası teknik çalışanları umarım istediklerini alırlar .Hangi şirkette kokpitten sonra kabin gelir anlamış değilim ya biz gerçekten çok basit iş yapıyoruz yada yaptığımız işe kimsenin saygısı yok .Arkadaşında dediğine sonuna kadar katılıyorum bu saaatten sonra parada vermesin hakda vermesin gunu gelince hesaplaşacak o hakkını yediğiniz insanlar sizler için zor olmaz adam cok nasılsa bosuna heveslenmeyin o yetişen insanlar bir bir gidecek sizlerki nasıl kullandınız bizi bizde sizi kullanıyorz artık .
habom ~ 9 yıl önce
habom??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İNAT ~ 9 yıl önce
AMAÇLARI NE?GREVE ÇIKAN İNSANLARIN HAYATLARINIMI ZORLAŞTIRMAK?BORÇ BATAGINAMI SÜRÜKLEMEK?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 9 yıl önce
Anlasabildiğiniz bişey varmı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000