05 Ocak 2019, Cumartesi 10:20:23

Tibetli yolcu THY tarihine geçti

Türk Hava Yolları (THY), tarihinin en yaşlı yolcusunu Nepal'den Boston’a taşıdı
  • Allah uzun ömürler versin
  • ISTANBUL da falan yaşasa 65i görmeden mefta olurdu. nerede yasayacagını iyi biliyor. Boston da cok huzurlu bir yer.
  • 102 yasinda sekeri vardir neden pasta verdiler ..
  • Turkiyede yasasin bakalim kac yil yasayabilecek
  • Çin Hükümeti Doğu Türkistanda soydaşlarımıza katliam yapıyor ! ! ! Sn.Cumhurbaşkanımız bi ses verin artık ! ! ! Suriyeliler için yaptıklarınızın BİNDE BİRİNİ Doğu Türkistanlı Kardeşlerimiz İçin Yapmadınız ! ! ! Baskı ve Katliam dayanılmaz boyuta geldi , Çinlilerin gizledikleri ölüm kamplarının yanında Nazi Almanyasındaki kamplar tatil köyü kalır ! ! !
  • Şu THY kabin memurlarına ne zaman çeki düzen verecek acaba? Saçlar başlar darmadağınık. Üniforma kurallarına riayet edilmiyor. Disiplin sıfır. Ayakta kalkış yapan kabin memurları görüyoruz uçuşlarda... Kabin hizmetlerin çok fazla denetim yapıp disiplin cezası uygulaması gerekiyor...
  • Benim Nenem tam 128 yaşında uçtu, geçen sene de rahmetli oldu
  • Tibetli insanlarda Uygur kardeslerimiz gibi Cin Halk Cumhuriyeti tarafindan zulme ugradilar ve hala ugruyorlar. Bizde bilmem birkac kitipiyoz Cinli turist gelecek diye dokuz takla atiyoruz Turkiye olarak. Helal olsun bizlere!

Türk Hava Yolları (THY), tarihinin en yaşlı yolcusunu Nepal'den Boston’a taşıdı. THY'nin en yaşlı yolcusu olan Ang Phurba Sherpini, 102’nci yaşını uçakta kutladı. Sherpini’yi TGS Yer hizmetleri ekipleri İstanbul’a inmesinin ardından yalnız bırakmadı.

Her yıl milyonlarca yolcusunu dünyanın 124 ülkesindeki 306 noktaya taşıyan Türk Hava Yolları, 85 yıllık tarihinin en yaşlı yolcusunu 2019’un ilk günlerinde ağırladı. Nepal’in başkenti Katmandu’dan İstanbul aktarmalı olarak Boston’a seyahat eden Ang Phurba Sherpini’ye THY uçağında kabin memurları sürpriz yaptı. Ang Phurba Sherpini’nin doğum günü olduğunu öğrenen THY kabin memurları doğum günü pastası kesti. Ailesi ve uçuş ekibi ile doğum gününü kutlayan Ang Phurba Sherpini, sağlığını tereyağına borçlu olduğunu söyledi.

Katmandu’dan geldi, Amerika’ya devam etti
Üç kıta arasındaki seyahatini oğlu ve gelini ile gerçekleştiren Sherpini, 3 Ocak’ta Katmandu’dan İstanbul’a geldi. 102 yaşındaki yolcu daha sonra kendisini Amerika kıtasına taşıyacak uçuşu beklemek üzere İstanbul’da bir otele yerleşti. İstanbul’da yaklaşık 21 saat dinlenen yolcu dün Türk Hava Yolları’nın TK81 sefer sayılı İstanbul-Boston uçuşuyla Türkiye’den Amerika’ya uçtu.

Uzun yaşamını tereyağına borçlu
Çocuklarının kendisine iyi baktığını söyleyen Sherpini, "Bizim Budist inanışımıza göre önceki hayatımızda güzel ve sağlıklı yaşamalıyız, güzel şeyler yapmalıyız. Çocuklarımız da bize iyi bakıyor. Sigara içmemek, alkol kullanmamak, uzun yaşamanın temel sırrıdır. İyi güzel yaşamak, insanlara yardım etmek, iyi kalpli olmak bunlar da uzun ve sağlıklı yaşamının sırlarından" dedi.

Doğum gününü THY uçağında kutladı
Katmandu’dan İstanbul’a gelirken THY kabin ekibinin Ang Phurba Sherpini’ye sürpriz doğum günü kutlaması yaptığını söyleyen oğlu Ngawang Norbu Sherpa ise "Gelini ve çocukları, ailesi iyi bakıyoruz. Çok fazla tereyağı yiyor. Her yemekte bir kaşık tereyağı yer mutlaka. Boston’daki doktoru da sordu ona da tereyağı dedik. 102 yaşında ama pasaportunda 101 yazıyor. 102 yaşını 3 Ocak’ta Katmandu-İstanbul uçağında kutladı. Pasta keserek ‘İyi ki Doğdun’ şarkısı eşliğinde kutladı. Uçakta çok iyi zaman geçirdi. Uçuş ekibi çok nazikti. Aynı zamanda THY yöneticileri çok anlayışlıydı. THY ile uçmayı hem en iyi fiyat hem de en iyi bağlantı sunduğu için tercih ettik. 2013’de bir kez THY ile uçmuştum ve çok memnun kalmıştım. Bilet almaya gittiğimizde annemin 102 yaşında olduğunu söyledim ve yardım istedim. THY Boston yetkilileri business class’ta uçurabileceklerini söyleyerek bize yardımcı oldu" ifadelerini kullandı.

10 çocuğu 12 torunu var
Annesinin ailenin en yaşlısı olduğunu söyleyen Ngawang Norbu Sherpa, "10 çocuğu var, 7'si öldü. 2 kız ve bir oğlu hayatta. 12 torunu var. Boston’da Tibetlilerin yaşadığı bölgenin de en yaşlısı. Boston’da bine yakın Tibetli var, ortalama 95 yaş. 95 yaşında birkaç çift var" diye konuştu.

99 yaşındaki kardeşini görmek için uçtu
Yaşlı yolcunun kendisinden 3 yaş küçük olan ve Nepal’de yaşayan kardeşini ziyaret etmek için Katmandu’ya gittiğini söyleyen oğlu Ngawang Norbu Sherpa, "Ben siyasi sığınmacıydım sonra yeşil kart sahibi oldum, 5 yıl önce de vatandaşlığımı aldım. Onunla ben ilgileniyorum. Tibet kültüründe büyüklerimizle ilgileniriz. O nedenle annemi yalnız bırakamazdım. Nepal’de yalnız bırakamazdım. 99 yaşında bir kız kardeşi var. Onu ziyaret etti. İkisi de çok sağlıklıyken onları bir araya getirmek istedik. İkisi de çok mutlu oldu. Çok duygusal anlar yaşadılar ve mutlu oldular" dedi. 

Tibetli yolcu THY tarihine geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Llllll ~ 4 yıl önce
Allah uzun ömürler versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yavuz ~ 4 yıl önce
ISTANBUL da falan yaşasa 65i görmeden mefta olurdu. nerede yasayacagını iyi biliyor. Boston da cok huzurlu bir yer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şeker ~ 4 yıl önce
102 yasinda sekeri vardir neden pasta verdiler ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gulse ~ 4 yıl önce
kaptan demis ki sen parmagınla karıstır cok tatlı olur ahahahha (kalitesiz kaptan esprisi) zorla guluyoruz bıktık artık
Gelsin ~ 4 yıl önce
Turkiyede yasasin bakalim kac yil yasayabilecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğu Türkistan ~ 4 yıl önce
Çin Hükümeti Doğu Türkistanda soydaşlarımıza katliam yapıyor ! ! ! Sn.Cumhurbaşkanımız bi ses verin artık ! ! ! Suriyeliler için yaptıklarınızın BİNDE BİRİNİ Doğu Türkistanlı Kardeşlerimiz İçin Yapmadınız ! ! ! Baskı ve Katliam dayanılmaz boyuta geldi , Çinlilerin gizledikleri ölüm kamplarının yanında Nazi Almanyasındaki kamplar tatil köyü kalır ! ! !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 4 yıl önce
Şu THY kabin memurlarına ne zaman çeki düzen verecek acaba? Saçlar başlar darmadağınık. Üniforma kurallarına riayet edilmiyor. Disiplin sıfır. Ayakta kalkış yapan kabin memurları görüyoruz uçuşlarda... Kabin hizmetlerin çok fazla denetim yapıp disiplin cezası uygulaması gerekiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan haber ~ 4 yıl önce
Benim Nenem tam 128 yaşında uçtu, geçen sene de rahmetli oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tibet ~ 4 yıl önce
Tibetli insanlarda Uygur kardeslerimiz gibi Cin Halk Cumhuriyeti tarafindan zulme ugradilar ve hala ugruyorlar. Bizde bilmem birkac kitipiyoz Cinli turist gelecek diye dokuz takla atiyoruz Turkiye olarak. Helal olsun bizlere!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Narita ~ 4 yıl önce
Bizde Suriyeli turist var yeter artar bile bize daha çok Suriyeli turist bekliyoruz
ABC ~ 4 yıl önce
Dünyada yer edinmek istiyorsan sadece kendi çıkarlarını düşünmek gerekiyor. Bu açıdan Çin’le iyi ilişkiler kurulması önemli. Tibetliler veya Uygurlular bizi ilgilendirmez. İşin aslı elin Arapları da bizi ilgilendirmez ama hükümet iflah olmaz bi Arap sevici olduğu için yapacak bir şey yok. En kısa zamanda Araplardan da kurtulduğumuz günleri görmek ümidiyle.
Heh he ~ 4 yıl önce
Zulum icin cine bakmana gerek yok, bizde daha fazlasi var bak dintatorumuzde var
Komünist Rejim ~ 4 yıl önce
Gelecek turist'in ne suçu var, turist çağırmanın neresi suç?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000